Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AYDINYAVUZ Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şizofreni hastalarının çoğunun İŞ HAYATI oldukça zorlu geçer.
    Belki sen şizofreni hastasısın diye Kapıdan içeri bir adım bile attırmazlar.
    Ben şizofreni hastasıyım diye başın dik gezemez. Durup dururken moralin bozulabilir.
    Çünkü Hastalığı'n adını duyan metrelerce uzağa Kaçar.
    Bu hastalığı ben mi sen mi o mu istedi, YOK HAYIR. Belkide kader diyebiliriz.
    Kimileride şizofreni Hastalığı'nın adını bile duymamışlardır. Duymamış olabailrsiniz. ( bir saniye anlatabilirmiyim...)
    Kimse iş vermek istemez, Eeee evlenebilirsen de ne ala.

BUNLARA
    BİZ
    KISACA
    GERÇEKLER
    DİYELİM Mİ.
    ÖMÜR
    BOYU
    SÜRECEK
    GERÇEKLERDE
    DİYEBİLİRİZ
    DOĞRUSU.

BURANIN ADI KARALAMA DEFTERİ OLSUN.

HOŞÇA ve SAĞLICAKLA KALIN.

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@aydınyavuz

vallahi ben zorlanıyorum.
    çoğu zaman müdürümü nasıl boğazlarım diye düşünüyorum,yalan yok

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

çalışmak çok zor bi şizofreni için

bırak işi dogru dürüst ruh saglıgı alanında tedavi bile yok ülkemizde kos koca türkiyede parmak sayısı kadar ruh saglıgı hastanesi var oralarıda berbat allah düşürmesin ben adana ruh saglıgında yattım bazı hastaları fırçayla yıkıyolardı hasta bakıcılar sanki araba yıkıyor şerefsiz hasta bakıcının canı sıkıldıkca gelip bi tokat patlatıyodu bazı hastalara..ruh hastaneleri nazi kampı her serviste 50 hasta yatıyordu toplu olarak banyoya sokuyolardı

Üye
    seven06 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2017
    Saat
    23:39
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

iş baslı basına bir sorun.işkur seni gönderiyor ama kabül edilme sanın sıfır ben en az 150 yere gittim ama nafile artık pes ettim.ayrıca yasadıgım en büyük sıkıntı hastalanıyorum hastaneye yatmam gerekiyor ama beni defalarca yatırmadılar yok sizorfeni hastasıymısım diye bunu yapanlarda işin garip tarafı doktorlar.ben bunun gibi hayatımda yasadıgım yüzlerce sıkıntı yazabilirim bu sayfaya.yani demek istedigim sizoreni hastasının yasama sansı yok malesef ülkemizde...

Üye
    sevkat100 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    9

Ben 51 tane fabrika gezdim işe almadilar

Şizofreniye çalışmak zor

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    02:01
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de sizofreni hastasiyim su an mevcut durumumu gizleyerek bir guvenlik sirketinde calisiyorum ama cilarilinca is bulamam herhalde ciddi sorunmuß

Arkadaşlar is yerinde calisirken psikiyâtride yattim is yerindeki herkes deli gözüyle bakiyor normal insanlara davranildigi gibi bana davranilmiyor dislaniyorum bunalima giriyorum ne yapmam lazim yardim edin

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@paranoya

oo sendemi adana ekrem tok ruh hastalıklarında yattın..bende orada yattım..berbat bir yer..

Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz-)
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    06:49
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bunları bimere yazın yazınki görsünler

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben hiç bi çalıştığım yere şizofren olduğumu söyleyerek girmedim.yalnız son çalıştığım yerde sonradan şizofren hastası olduğumu söylemiştim.kötü bi tepki vermedi söylediğim arkadaşlar.aslında bi tanesi inanmadı benim şizofren olduğuma.yalnız çalıştığım heryerde davranışların değişik,garipsin şeklinde tepkiler aldım hep.çok kötü,ağır hakaretlerle karşılaştığım çok oldu bazı işyerlerinde.bence bi şizofrenin hastalık oranı yüzde 40 ve altı diilse,çalışması çok çok zor.bizim hastalığımızı stres tetikliyor zaten.iş ortamının doğal olarak bi stresi oluyor,bi de insanların dışlamaları ve hakaretlerinden doğan stres eklenince,sonuç felaket olacaktır diye düşünüyorum.

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@ASUMAN0

ben şuan çalıştığım yerde engelli statüsünde çalışıyorum..benim iki tane raporum var..paronoid şizofreni %45 - ve okb raporu..okb raporu askeriyenin vermiş olduğu bir rapordu..oran yazmıyor onda..iş yerine başvurdum..görüşmeye çağırdılar..engeliniz ne dediler okb dedim..biz size haber vericez dediler..aynı gün aradılar.işe alındınız gerekli evraklar ve engelli sağlık kurulu raporuyla yarın gelip girişinizi yapalım dediler.gittim ben de ..yanımda her iki raporun fotokopisini de götürdüm..okb raporunu üste koydum,şizofreni raporunu alta koydum..ikisini bir birine zımbala dım verdim..direk üstteki raporda okb yazısını gördüler..alttakine bakmadılar bile..baksaydı lar orada şizofreni yazıyordu..belkide işe almayacaklardı beni..neyse bu şekilde girdim işe..6 ay oldu..ve benden çok memnunlar..işte ön yargı bu..şuan benden çok memnunlar..her defasında bunu söylüyorlar..ama ben direk şizofreni raporunu verseydim..ön yargılı yaklaşıp işe almayacaklardı beni..

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

fringe arkadaşım senin çalışma hayatının yolunda gitmesi beni çok sevindirdi.başka şizofren arkadaşlarında,çalışma hayatlarının ii gitmesini temenni ederim.fakat senin rapor oranın benim yazmış olduğum kadar olmasa da düşük bi oran.yani sen çalışma arkadaşlarınla ve ortamınla uyum sağlamış olabilirsin ama bence bi şizofrenin çalışma hayatına uyum sağlaması çok zor bişey.dikkat edersen imkansız demiyorum ama çok zor.çünki yazmış olduğum gibi,zaten hastalığı stres,yorgunluk vb. etkenler tetikliyor malesef.bilmiyorum belki de ben çok şanssız birisiyim ya da hastalığımın oranı fazla olduğu için iş hayatımda olumsuzluklar yaşıyorum.sana ve çalışmakta olan tüm şizofren arkadaşlarıma,kolaylıklar ve başarılar dilerim.

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@ASUMAN0

olumsuz düşünme..eminim ki çok zeki birisin..genelimiz böyle zaten..bence burada şansız olan bizler değil,bizden yeterince faydalanamayan insanlar..çoğunlukla ön yargıların kurbanıyız..

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

fringe arkadaşım teşekkür ederim.haklısın bazı önyargılı insanlar yüzünden sıkıntılar yaşanıyor.bence de şizofrenler zeki insanlardır aslında ve mesleklerinde çok başarılı olabilirler.zaten başarılı olmuş pek çok şizofren arkadaşımız var.ben kimsenin umutlarını kırıcı bi yazı yazmış olmak istemem.yılmamak,vazgeçmemek lazım hayatta,sonuçta hayat herkes için zorluklarla dolu,sadece şizofrenler için diil.belki bigün bende kendime uygun bi iş ortamı bulurum.önyargıları yıkmak için toplumun bilinçlendirilmesi yanında,bizlerinde çaba göstermesi gerek.umutsuzluk en kötü duygu.allah kimseyi umutsuzluğa sürüklemesin inş.

Üye
    Ocean spray Avatarı

Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bence bir şizofren için en büyük problem işe gitmek için yeterli motivasyona sahip olamamak.onun dışında iş sıkıntısı fazla yaşamadım.benim tek sorunum motivasyondu onuda ilaçlar sayesinde atlattım.şu anda temizlik görevlisi olarak çalışıyorum ilaçlarımı kullanmadan önce aşçı olarak çalışıyordum fakat motivasyonum sıfır olduğu için sadece 3 ay kadar yapabildim