Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 63 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Alman Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    39

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bulan vardırda çalışmaya devam eden var mı ? Denizbankta 4 aya yakın süre eğitim görüp sınavı geçtik veridkleri maaş o zamnın parasıyla asgari ücretin altında idi genel müdürlükteydim hemde sonra iş aradım sayısız milakatlara gittim ve şu an yapı kredi bankasındayım. 1,5 sene oluyor. Demem o ki işkur düşük maaşa eleman arıyor resmen. Neyse ki kurtuldun onlardan.

Üye
    karaahmet Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkez işin kolayını bulmuş denetleme zaten yokki adam işkura engelli için ilan verıyor gelen olursa dıye sureklı guncel tuttuyor ilanı ben işkura muracat ettım engelli arıyorum dıyor gelen olursada kazayla birini gonderırse işkur başlıyolar işte benım aradıgım krıterler şunlar bunlar dıye amaç engelli işçi almak değil sadece alacakmış gıbı davranmak her işverene değil lafım lakın coğunluk malesef böyle

Üye
    Esra.27 Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

'' doğru karar vermişim okumamışım iyikide'' cümlesiyle ben şunu anladım belkide siz bu yüzden kaybediyorsunuz

@fkrtce bey bence bazen insan kendini sorgulamalı neden 6 yıldır iş bulamıyorum diye demi @Arıkan bey

Üye
    fkrtce Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

@Esra.27 hanım. ben 7 yaşımda distoni hastalı ğıyla tanıştım. istem dışı kareket bozukluğu. bilirsiniz belki. ilk okulu bitirdim. ailem okutcaktı. ben istemedim. çalışmaya başladım. gün geçdikce rahatsızlığım. ilerledi geriledi. tedavilerin bir çoğu yanıt vermedi. ama çalışma ortamımda okadar başarılı oldumki. artık sağ dan soldan aranır oldum. bu durumda açıkçası beni sosyelleştirdi. keşke okusaydım hiç bir gün demedim. ve işlerim bozuldu. ne yparım derken. tekrar deniyeyim. tıp ilerledi dedim tedavi olmaya başladım. 6 senedir tedavi oluyorum herşeyi boş verdim. ama yeter dedim çalışan demir pas tutmaz sözüyle. isterimki herkez okusun yanlış anlaşılmasın sözüm. ben mizah i anlamda söyledim saygılar. çokmu uzun yazdım ne
    Konu fkrtce tarafından değiştirilmiştir (19.03-2016 Saat 15:07 ).

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

başlıkla tartışılan konular farklı konuya dönersek uzun lafın kısası işkurun bulduğu işi her engelli yapamaz işkura müracat eden işverenler genellikle hiçbir fiziki engeli iç hastalığı olmayanları aramaktadır örneğin işitme enegelli arkadaşları bu kategorideki arkadaşlar fiziken normal engeli olmayan kişilerden bile daha sağlıklı olabiliyor ancak işin içine çalışmayı engelleyen faktörler girdimi işveren yüzünüze bile bakmıyor onlarda kendini düşünüyor sağlıklı sayılabilecek fiziken herşeyi normal kişilerden işini daha iyi yapabilecek engelli kişileri çalıştırıp sgk priminin yarısını vermek engelli çalıştırıyorum diyerek devletten destek almak tabiki çok güzel bir şey olsa gerek...

Üye
    fkrtce Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

sarasota. doğrusunuz. ben iş verene suç bulmuyorum. asıl suçlu yasa gereği deyip. uygulamayan kurumlar. denetim çok zayıf. bu da iş verene yarıyor. tamamen sistemin kendisi hatalı bence. saygılar.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

tabiki doğru söylüyorsunuz engelliler için çıkarılan yasalar gerçekten çok güzel fakat uygulamada büyük sıkıntılar var her işveren işine gelen engelliyi çalıştırmak istiyor sanki seçmece karpuzu raftan seçer gibiler hal böyle olunca tabiki fiziki işlerde çalışamayacak engelliler yıllarca rafta beklemekte

Üye
    serkan1976 Avatarı

Gerçek Adı
    Tak Tak Taka Tak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    2

Bende şu kanıya vardım. Memlekette durum vahim işsizlik almış başını gitmiş seni işe anca şu koşullarda işe alırım. İngilizce bil, üniversite diploman olsun, uçanı kaçanı tut yakala bla bla uzar gider ilanlar... ha unutma %40 üzeri raporunda olsun tamam mı kafasındaki işverenler ve ne yaptığını bilmeyen işkur... Adam engelli avukatta arar, mühendiste, pilotta...

Üye
    fkrtce Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

sarasota. ben bimer e yazdım. işkurun. müdürü beni aradı. gitdim o yazıyı senmi yolladın dedi. evet dedim. ters ters baktı. neden öyle baktın haklı olarak yazdım gerekirse. afif gülmseyerek tekrar yazarım dedim. kendisi kaydımı aldı. yanında. danışman. iş sözü verdiler. ama af edersin tırt oldu sonra başka yere atanmış müdürde danışmanda. tamam engel imiz varda. buda biz yaşamıyoruz anlamına gelmez. ben çalışmak istiyorum. kısmetim de çalışıp ekmeğimi kazanmak varsa er yada geç olur. kısmet diyelim.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

arkadaşım ben işkurda şöyle bir ilan gördüm aklıma geldikçede gülerim: YOĞUN İŞ TEMPOSUNA AYAK UYDURACAK AKTİF İŞ YAŞAMINA ALIŞKIN 12 SAAT AYAKTA ÇALIŞABİECEK BU DURUMLARA AYKIRI FİZİKİ BİR ENGELİ OLMAYAN ENGELLİLER ARANMAKTADIR

Üye
    fkrtce Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

@serkan1976. aynen istenilen kriter leri yazmışsın. yahu yasa nediyor engelli birey çalıştırma zorunluluğun var. iş verende insafsız. zaten kazanıyosun. el bet değişik pzüsyonlarda çalışana ihtiyacın var. ver iş hem dua al hemde kazan ama nerde. böyle de düşünmek gerek. sadece düşünek
    @sarasota ne güzel ilanmış o ilanı verenin elini sıkıp teprik edip yılın ilan vericisi seçildiniz demek isterdim

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

aynen kardeşim maalesef böyle insanlar var

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Öyle Esra hanım

Üye
    hatice75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Özel sektör engelli için kâbus gibi.kamuda daha rahat ederler özel sektörle kıyaslamak.diye düşünüyorum.

Üye
    fkrtce Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkadaşlar. 03.05.2016 Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyen ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan veya EKPSS'nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar ve bununla birlikte kuraya, ilkokul/ortaokul/ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS'nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabileceklerdir. bilgi nize arkadaşlar.2016 EKPSS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? | ÖSYM 2016

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon