Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 63 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fkrtce Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben ceza yazdıklarını hiç görmedim duyduysamda kılıfına uydurmuşlar. çalışanı girdi çıktı göstererek cezalardan yırtıyorlar. muhasebe ci olarak siz daha iyi bilirsiniz.

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Esra.27

Peki güzel demekkki sizde işkur çalışıyor iş yapıyor ; inan izmir de aynı firmalar her ay ilanları dönüp duruyor hiç eksilme yok aynı firmalar durmadan dönüyor

Üye
    Esra.27 Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dogrudur her memleket bir degildir

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet ben işkuru salladım ; Memurluk sınavını bekliyorum bir kaç defa işe girdim özel sektör bana göre değil bir sürü entrika dönme dolap

Üye
    Esra.27 Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

�� ins memurluk en iyisi bende sinava calisiyorum ama hayirlisi tabi

Üye
    fkrtce Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

sizler ne güzel okumuşunuz hakkınızda hayırlısı. okuyanda iş arıyor okumayan da. doğru karar vermişim okumamuşım iykide iş bulucam inşallah burdan söylerim bulduğumda

Üye
    günayengin52 Avatarı

Gerçek Adı
    günay
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bende işkur aracılığı ile buldum o kadar çok gidip geldimki iş kura inanın sırf evde canım sıkılmasın diye gezmek için gidiyordum işverenlerle görüşüyordum engelliye nasıl bir gözlen bakıyorlar değişik değişik işverenlerle çok görüştüm geneli fiziki engeli olmayan en az lise mezunu ve askeri ücretden normal işlerde çalıştırmak için değil affedersiniz eşşek arıyorlar çalıştırmak için nede olsa engelli bu işe muhtaç gözüylen bakıyorlar birtanesinin isminide vereyim ben hafif ortopedik engelliyim Göztepe köprüsünün orda Atakent kolejinin işkurdakı toplantısına katıldım bir sürü firma vardı hepsiylen tek tek görüşülüyor normal olarak masaya gitdim müracat ettim insan kaynakları adını yazmayayım beni ortoprdik engelimden dolayı kat görevlisi işine layık görmedi orda okuyanlar zengin çocuğuymuş ben kötü örnek teşkil edermişim seni çocukların görmeyeceği biryere mutfağa alalım dedi bende engelli okuyan varmı okulda dedim oda var dedi peki onlar kötü örnek teşkil etmiyorlarmı engelli nede olsa dedim o öğrenciymiş parayla okuyormuş normaliş bana gelince engelliyim bu insan kaynakları engellidende engelli Atakent koleji böyle bir yer işkura giderseniz onlara müracat etmeyin şimdi ise özel bir okulda kat görevlisiyim allah razı olsun engelliymişim değilmişim hiç bir sorun olmadı burda hocalardan öğretmenlere kadar yönetim dahi işimden benden memnunlar inanın ki engelli olmayandan daha çok çalışıyorum askeri ücretlen işe girdim orda çalışan bazıları 8 yıllık kat görevlilerinden daha çok maaş alıyorum hatda bana orda kat görevlilerinin şefliğini verdiler işe gireli 8 ay oldu cumartesi pazar tatil hersey süper ve emekli oldum çıkış vermediler 5-10 sene daha burdasın diyorlar ben buraya girdikten sonra işkurda görüştüğüm bir çok firma 4 ay sonra geri dönüş yapan cok oldu gel görüşelim diye çoguda insaat sektörü zaten engelliyiz inşaatda iyice kamyon gibi kullanacaklar bizi herkese saygılar selamlar

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Arıkan

Arıkan a sonuna kadar katılıyorum.Bu konuyla ilgili iki defa Bimer e bir kaç kere de İş kura yazdım.İş kur hiç bir firma için var olan cezai işlem yetkisini kullanmıyor.Firmalarda nasılsa iş kur ceza vermiyor,formalite icabı biz bu iş başı toplantılarına katılalım,imzamızı atalım.Katıldı görünelim diyorlar.Sonuç: Firma formaliteden toplantıya katılıyor.Hiç bir zaman engelli işçi almıyor.İş kur ceza kesmiyor.Olan engelli işçiye oluyor

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Biz de kanunlar avrupadaki gibi uygulamayan ilgililere cezai yaptırım olmadıktan sonra , daha çok engelli işsiz kalır kanun varmı var , uygulama yok

Üye
    akrepyusuf Avatarı

Gerçek Adı
    akrepyusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

şu an çalıştığım yeri işkur un web sitesindeki açık iş ilanlarından bulup başvuruda bulundum görüşmeler olumlu geçti 4 yıldır çalışıyorum. (özel şirket)

tavsiyem ordan size uygun işleri bulup başvurmanız.

Üye
    ttggccee Avatarı

Gerçek Adı
    Tuğçe
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

İşkur'dan ziyade kariyer sitelerine bakmak daha mantıklı. İşkur size uygun olsun yada olmasın bi yere sokmak için saçma sapan tüm yerlere yollamaya çalışıyorlar. Adalet bölümü mezunuyum diye kaç kere söledim hala beni resepsiyona yolluyorlar. Artık o kadar çok iş aradım ki kendi kendime sistem geliştirdim ve normal ilanlara bakmaya başladım normal ilanlardan kendime uygun olanları seçip şirket vizyınunu araştırıp ona göre başburu yaptım ve çağırıldığım yerlere gittiğimde engelli kadrolrında açık varsa beni bu adroda değerlendirir misiniz die sordm. Zaten çoğu şirketin kadrosunda aık olduğu için seve seve kabul ettiler. Ama tabi meslek olması önemli. Öbür türlü gerçekten sıkıntı. Evde oturup iş arayanlara tavsiyem; Naıl olsa harç parası bile ödemiyoruz yazın bi açık öğetim bölümü okuyun gitsin. En azından üniversite okuyorum demek bile yetio. Biz bayanlar için Büro ve sekreterlik bölümleri mantıklı olabilir. Güzel şirket ve holdinglerin danışmasından tutun santraline kadar oturarak yapabileceğiniz bir çok iş var.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

ya arkadaş yüzyüze gidip görüşmek kolay mı tek.li sandalyeli biri için acaba herkes kendi ekmeğine bakıyor ne oldu engellilerden de mi çıkardılar tekerlekli sandalyelileri buranın admini de tekerlekli sandalyeli değil mi anlamıyorum ki biri çözüm üretmek yada dert paylaşmak için bir şey yazıyor bir kaç kişi garip bir şekilde biri selam verseler iyi diyor biri de gidin görüşün diyor kendi gidebiliyor ya ne deyim ki bu kafalarla bu sistem değişmez zaten özele kızmanın faydası yok aramızda da ayn zihniyetler var

Üye
    fkrtce Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

mami23082 kardeşim. yazdıklarında haklısın. görüşmeye hadi gitdin diyelim. işede kabul edildin. iş veren bu sefer. servis ini senin rahat binebilmen için tasis etmek zorunda. bunu hangi iş veren yapar. heleki memleketimizde. ama yorumlarını gördüm. okumuş sun. çalışıyomusun bilmiyorum. ama istekle çalışmak istersen. fikrimce masa başı. iş bulursun. yamlış algılama beni.

arıkan. ben hiç görmedim caza keseni. gelirler çay içer giderler.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

yok yanlış anlayacak bir durum yok çalışmıyorum ekpssye hazırlanıyorum ama buluruz inşallah nasip işi bu sadece kendim için de demiyorum ben yazdıklarımı ağır ve zor şartlarda yaşayan çalışmak zorunda kalan iş arayan engelliler için diyorum ama hani burada bile engelli problemlerine alaycı yaklaşanlar var ben şahsen biraz daha bu problemlerin üstüne durulmalı diye düşünüyorum sizde güzel bir konu açmışsınız yani böyle böyle sorunlarımızı en azından bilelim ki ilerde bir gün çözülmesi için uğraşalım inşallah ..tabi bunu yapacak adamların da ciddi engelli sorunlarına düşmesi lazım ..

Üye
    alperdanabas Avatarı

Gerçek Adı
    Alper Danabaş
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @zelihaabaydın ekpss yi anlatırmısın rıca etsem ?

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon