Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Özel sektör sadece toplu görüşme yapıp eleman açığını kapatmıyor taki bimerden bu durumun tesbitini isteyene kadar ben şu firmanın toplu görüşmesine katıldım açıklarını kapattılarmı kapatmadılarmı öğrenmek istiyorum diyerek

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

ilanlar da zaten çocunlugu göstermelik degil mi ? engelliden depoda yük taşımasını belirten ilanlar yayınlayarak

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yo duzgun olanlarda var fakat benim gordugum bimer den ardini aramazsan iskur ceza kesmiyor

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

bence onunla bir alakası yok sonuçta sıgorta girişini yaptıgı zaman cezadan kurtuluyor

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sigorta girisini yapinca zaten ise girmis olursun ne alaka

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

devlet takipte diyorum sen yorma kendini alaka bu

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Hiçbir görüşmeye katılmıyorum. Katılmakta istemiyorum insanları yormaktan başka işe yaradıkları yok. bir çok yere başvuru da bulunuyorz bir çok firma çok iyi tam istediğimiz şeklinde çok olumlu geçmesine rağmen ne haber verilmiyor arayan olumsuz diyende olmuyor lanet gelsin diyorum buradan böyle yapanlara. Artı bu İŞKUR engellileri sadece -hamallık işlerde kullanılacak adam aramaktadır daha çok bundan dolayı gitmek istemiyorum. Umarım buraya yazılanları görürler.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

buraya yazılanları görmelerine gerek yok ben işkurda görüştügüm memura dedim sizde bizim gibi açıp bakıyorsunuz hergün ilan sayfasını ne kadar sacma sapan ilanlarla dolu görüyorsunuz dedim adam güldü bazı ilanlar dedigin gibi sizin acınızdan can sıkıcı dedi. yapcak bişey yok

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Talep ve gönderme işlemleri

MADDE 5 - Özel sektör işverenleri, çalıştırmakla yükümlü bulundukları özürlü, eski hükümlü ve terör mağdurlarını, yükümlülüğün doğmasından itibaren yedi gün içinde niteliklerini de belirterek bulundukları yerdeki Kurum il veya şube müdürlüğünden yazılı olarak talep eder. Ancak, işveren taleplerinde, işyerinde yapılan işin gerektirdiği ağırlıklı vasıfların üstünde istihdamı zorlaştırıcı şartlar öne süremez. Öne süren işverenlerin taleplerinde yer alan istihdamı zorlaştırıcı koşullar Kurum il veya şube müdürlüğünce kabul edilmez.

İlgili Kurum il veya şube müdürlüğü işverenin bu talebinden itibaren en geç onbeş gün içinde niteliklere uygun gördüğü özürlü, eski hükümlü ve terör mağdurlarını talepte belirtilen açık iş sayısından az olmamak üzere, gerektiğinde niteliklerini belirten belgeleriyle birlikte işverene gönderir. Bu şekilde gönderilenlerden talebin kısmen veya tamamen karşılanamadığının, gönderme tarihinden itibaren en geç 22 gün (Bu süre, gönderilen kişilerden uygun görülenlerin 15 gün içinde işe alınma süresi ile işe alınanların ve alınmayanların, alınmayış nedenleri de belirtilmek suretiyle 7 gün içinde yazılı olarak Kuruma bildirilme süresi toplamından oluşmaktadır.) içinde işverenin yazılı olarak Kurum il veya şube müdürlüğüne bildirmesi gerekir.

Bu bildirim üzerine, on gün içinde, şayet bildirim yapılmamış ise gönderme tarihinden itibaren 30 gün içinde Kurum il veya şube müdürlüğüne kayıtlı özürlü, eski hükümlü ve terör mağdurlarından öncelikle varsa işgücü talebi şartlarına uygun olanlar, bunlardan bulunmaması halinde kayıtlı bulunan diğer özürlü, eski hükümlü ve terör mağdurları, meslek ve öğrenim durumlarını içeren listeler düzenlenerek, kontenjan açıklarını kapatması için Kurum il veya şube müdürlüğünce son kez işverene gönderilir.

Seçme işlemi/işlemleri için adaylar işverene ayrı ayrı veya toplu olarak gönderilebileceği gibi, gerektiğinde işveren veya vekili Kurum il veya şube müdürlüğüne davet edilerek, seçme işleminin Kurumda yapılması sağlanır.

İşverenin, bu şekilde gönderilenler ve/veya listelerde yer alanlar arasından seçimini yaparak, gönderim veya listelerin bildirim tarihinden itibaren on beş gün içerisinde açık kontenjanlarını kapatması zorunludur.

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bimerden yazdim fakat bimer pek bi ise yaramiyor

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İşkur tarafından yapılan Engelli alımları için özel sektörce toplu görüşmeler yapılmakta fakat bu görüşmeler sadece görüşme boyutunda kalmakta işkur kısaca engelli açığı bulunan firmalara görüşme sonrası cezai işlem uygulamamakta bu durumda bir çok engelli bireyi mağdur etmekte , sorunun en önemli nedeni ise bimer yapılan şikayetleri sadece ilğili bakanlığa iletmekte bakanlık cezai işlem uygulamayan ile il sadece klasik bir takım cevaplarla konuyu kapatmakta asıl sorumluluk bu konuda bimer iletişim merkezine düşmekte yapılan şikayetlerin bimer,e hiç bir getirisi yaptırımı yoktur takip yok yaptırım yok o halde bimer e şikayet etmek durumu düzeltmemektedir bakanlık ise konuyu sadece iletmekte kalmakta başkaca bir inceleme soruşturma açmamaktadır Özel sektörde alması gerekli olan Engelli alımını yapmamaktadır bu konuda bimer ne yapmayı düşünmektedir

Kimsenin konu umurunda degil sanırsam

Üye
    hakanoncul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Öncül
    Son Giriş
    23.05-2017
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Konu umurumda

Bende yaklaşık bir aydır mülakatlara girip çıkıyorum, işçi alındığını da pek zannetmiyorum açıkçası gördüğümü de söyleyemem çünkü aynı gurup gidip geliyor.Şikayet konusuna gelirsek köpek köpeği ısırmaz demiş eskiler ve iyi de demişler işkur daki memur ne yapıyorsa bimer deki memur da aynısını yapıyordur mutlaka .Ben bu bir ay içerisinde yaklaşık 15-20 iş yeriyle görüştüysem de sadece birisi bana hayır dedi diğerleri onu bile çok gördüler.

Anladığım kadarıyla işkur iş yerleriyle anlaşıyor sadece ilan verdiriliyor ve ''ah be kardeşim bana uygun işçi bulamadım'' mantığı ile herkes mutlu oluyor.İşveren ceza yemiyor ,memur aferini alıyor bizlerde salak gibi gidip geliyoruz.

Bimer ayrı bir muamma 3-4 yıldır ben cevap bekliyorum ,hatta ikinci başvurum ilkini sormak içindi ona bile cevap alamadım.Çok hızlı işleyen bürokrasimiz var ,duble yol yapıyoz acele etmemek lazım ,çöküyor ama olsun gene de yapıyoz

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Demekki herkes ayni durumdan sikayetci o halde bunu engelli sitelerinde ve memurlar nette dile getirmeli bimer den de yazmaya devam etmeliyiz

Üye
    hakanoncul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Öncül
    Son Giriş
    23.05-2017
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

İşte biraz önce BİMER e attığım mesaj;

1-İşkur sistemine kayıt edilen iş ilanları daimi yazılıyor fakat görüşmeye gittiğimizde geçici işçi deniyor
    2-Kurum binasında yapılan iş görüşmeleri bir iki hafta sonra tekrar yayınlanıyor,demek ki işveren işçi alımı için değil cezadan kaçma gibi algılıyorum
    3-Engelli statüde yaş oranı konuyor ve bu oran zannedersem hiç bulunamayacak eleman için konuluyor olabilir,çünkü bir şehirde kaç tane 35 yaş altı engelli olabilir
    4-Balıkesir gibi küçük bir şehirde bu kadar eleman bir binada tutuluyor ve belki hiç uğranmayan fabrikalar olabilir kanısındayım
    Sayın yetkili yukarıda saydığım maddeler benim gözüme takılanlar ayrıca çeşitli forumlarda hemen hemen aynı sorunları diğer arkadaşlarımda başka şehirlerde yaşıyorlar.Biz ENGELLİ statüdeki insanlar kimseye yük olmadan alnımızın akıyla helal para kazanmak istiyoruz bizler iş dilenmiyoruz ama bazı memurlar işveren yada temsilcilerinin önünde sanki secdeye varacaklar.Biz ENGELLİ lerin sadece istediği ekmek paralarını kazanacakları iş.
    Saygılarımla

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Abi millet duyarsız şurda iki kişiyiz ya demekki millet halinden memnun yada hiç bir şeye ses etmiyor bu böyle olursa daha biz çok işsiz kalırız

Sayfa 1 / 2 12 SonSon