Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tysharp Avatarı

Gerçek Adı
    Çağlar
    Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar buradan manik depresif hastaları için bilgi vermenizi istiyorum. Devlette mühendis olarak görev yapabilirler mi? İlaç kullandıkları için bu sorun olur mu?

neden kimse cevap vermiyor ??

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bahsettiğiniz bipolarda olsa depresif hastalıkta olsa akıl hastalığına girmiyor ...hiçbir sıkıntı olmuyor bızzat yenı atananlarda var önceden atanıp calışanlarda formu incelerseniz bulabılırsınız

Üye
    tysharp Avatarı

Gerçek Adı
    Çağlar
    Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

ilginiz için teşekkür ederim . peki ekpss 'na mı girmemiz gerekir?

Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

lise ve üstü mezunuysan ekpss ye gırecen ılk okul ılk ogretım orta okul mezunu ısen kuraya gırecen allah yardımcın olsun

Üye
    tysharp Avatarı

Gerçek Adı
    Çağlar
    Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

Teşekkür ederim Ama hiç çalışmadan ekpss den 80 üzerine çıkarım . Sorular çok kolay. Bir de Elektrik-Elektronik Mühendisliği bitirince insan gerçekten açık bir zekaya sahip oluyor.

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu arada % 40 engelli raporunuz var değilmi o rapor varsa gırılıyor ekpss ye ...

Üye
    tysharp Avatarı

Gerçek Adı
    Çağlar
    Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

Daha almadım. Yeni mezun oldum bu konulara yabancıyım. Tedavim düzgün gidiyor diye doktor rapor vermeyelim demişti. Derneğimiz var onla ilgilenmeye başladım. Arada kpss çalışmayı planlıyordum. ekpss 'yi duydum, genel engelli grubundan girilebiliyormuş. Çalışabilir raporuyla memur olunabilirmiş.
    Bu arada sitede insanlara yardımcı olmak isterdim ama bir daha girmemeyi düşünüyorum. İnsanların engeliyle dalga geçiliyor. Yönetim de görmemezlikten geliyor. ör:christian takma isimli böbrek hastası.

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nezamandır tedavı görüyorsunuz genelde bu tarz rahatsızlıklara raporu çok geç verır doktorlar psikeatriden rapor zor oluyor onlarda haklı bır nevı askere gıtmek ıstemeyen , ıse gıremeyen kpss den atanamayan bırcok kısı face gruplarından yada ordan burdan kişisel bilgi toplayarak rahatlıkla teşhis koydurabılıyor oyuzden bırkac yıl gözlemek istıyorlar ..burayı takıp etmenızı onerırım raporun alım aşamalarından tutun sorasınnda vergı ındırımı vs bırcok sorunuzun cevabını burdan yasamış kısılerden rahatlıkla ulaşabılırsınız bazen oluyorkı hastane ve kurumlar bıle tıkanabılıyor cevap veremıyor bazı seylere. Dalga geçen arkadasada takılmayın bence herkes bır değil sonuçta belkı bırınede sızın faydanız olur sevabı vardır öyle düşünün lütfen bu arada platforma hoşgeldiniz demeyi unuttum hoşgeldiniz

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sen tedavi konusunu doktorunla bir daha gorus tysharp, "Gereksiz paranoya yapiyorum insanlar benimle dalga geciyor gibi geliyor. Ama cok akilliyim, baktim kpss de alacagim sey baskalarinin yasadigi durumlarin "kafasi" olacak, hastaligimi bahane ederek bir genel engelli raporu alayim, ekpssye gireyim dedim. Iyi yapiyor muyum doktor bey, sagolun ben de bu sekilde dusunuyorum.Ama bakin gene dalga geciliyor benimle, yonetim de gormuyor" dersiniz. En kisa surede sifa bulmaniz dilegimle.
    Dostum tedavin duzgun gidiyorsa, oncelikle ne mutlu sana iyilesiyorsun demektir. Madem ki doktorun da boyle demis, cidden senin adina sevinirim.
    Fakat, hem tedavinin iyi gittigini soyluyorsun - doktor da rapor vermeyelim demis, o da belirtmis tedavinin iyi gittigini- hem de kurnazlik yapip ekpss ye girme pesindesin, bu halde gidip de tekerlekli sandalyedeyken dahi egitimini almaya calismis, zorluklarla lise bitirmis, universiteye girmeye calisan arkadasimin yerini çalacaksın.
    Sen cok akillisin, insan "Elektrik-Elektronik Mühendisliği" bitirince cidden acik bir zekaya sahip oluyormus. Belki herkes senin kadar akilli degildir, ama inan ki senden cok daha durustleri acikta kalacakken senin gibi "uyaniklarin" araya "kaynak yapmasını" ben dogru gormuyorum, bu konuda da rahatsizligimi belirtiyorum. "Bence" yapmaya calistiginiz, ikiyuzluluktur, uyanikliktir, hak gaspidir.
    Ben hic bir hastalikla dalga gecmem, ancak, tedavisi iyi giden bir HASTAnin da devletin belirledigi kavramlar nedeniyle kendisini "engelli" statusune sokmaya calismasini acinacak bir hal olarak gorurum.

Üye
    tysharp Avatarı

Gerçek Adı
    Çağlar
    Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

Hoşbulduk.
    Ben 2.5 senedir tedavi görüyorum.Hiç sorun yaşamadığım için rapor vermek istemediler ve 5 yıl tedavi göreceğim söylendi(Christian, doktor devlet kurumlarında sorun yaşamama için vermek istemedi). Bu 5 yıl içinde ya kpss ye ya da ekpss ye girmem gerekiyor. Özel sektöre daha sonra geçmeyi planlıyorum. Şu anki amacım Bakanlık'ta çalışmak. EKPSS klavuzunda genel engelli grubuna girdiğimi fark ettim.Tabi okuldan mezun oluncaya kadar hiç bilgim yoktu. Bölüm çok zor olduğu için hiç böyle şeyler aklıma gelmemişti
    Kısaca anlatmak gerekirse 2 gün öncesine kadar hiçbir şey bilmiyordum. KPSS ile atansam karşıma, sağlık kuruluşlarından sağlıklı raporu almak çıkıyordu ve 657 sayılı kanunun 48. maddesi miydi ona takılıyorum. Yani ilaç kullanma sürem belirsiz olduğu için %0 yani düzeldi raporu alamayacağımı fark ettim. Alabilirsem seve seve KPSS girerim çünkü orada daha kaliteli yerlerin kontenjanları var. EKPSS de en iyi yer Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı. Ben bakanlık istiyorum ama KPSS A ile girilen Enerji Uzman Yardımcılığı ve ilerde Enerji Uzmanlığı bana daha çok yakışır
    İşte durum böyle

Christian;
    Ben hiçbir şey bilmiyordum. Son 2 gündür araştırıyorum. Çünkü 657 sayılı kanunu okudum. Sen de fırsatçı olduğumu yazmışsın ve sen demiyor muydun bunlar hizmetçi olarak çalışsınlar.
    Yani engelim var ve devlet bunu kabul ediyorsa ekpss benim de hakkım.Ama normal kpss dediğim gibi benim için daha cazip. Alırlarsa tabiki normalden girerim.

Neyse git başka sayfada yaz bana bulaşma.

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

christiyan söylediklerinde haklısın butarz dusunen kişilerde çok ama dedığım gıbı psıkeatrıden kolay kolay rapor cıkmaz ben kalp rahatsızıyım raporum kalpten. depresıf ( bıpolar) bendede var 6 yıldır tedavı goruyorum ama raporum yok bu rahatsızlıktan. doktorlar kan değerlerınden ılaçları alıp almadığını nekadarını aksattığını bıle olcebılıyor bu oyle kolay bır hastalık değil içinde oyunları çok hasta olmayanı çok kolay anlar zaten doktor.Enfazla bır yıl kadar tedavı eder gibi görünüp üzerınde bınbır turlu ılaç deneyıp gonderır Adamlar yıllarca tıp okumuş onların zekası daha geniş Ama gerçekten rahatsızsa ki inşallah değildir çok ağır bır hastalık asla iyileşmeyen ozaman hakkıda yenmez tabi...

Üye
    tysharp Avatarı

Gerçek Adı
    Çağlar
    Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

Neyse siz kafanıza göre takılın

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tysharp 2 bucuk yıl olmuş tedavıye başlayalı bu ıyı bır sure rahatsızlığını dr onaylamışsa rapor almaktan cekınme bence haklarını kullanmalısın ..kpss ile atanırım dıyorsan bu daha ıyı tabıkı hakkında hayırlısı olsun çok da geçmiş olsun .Bu hastalık çok kötu umarım remisyonda kalırsın hep

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tysharp Mesajı Gör
    Ben hiçbir şey bilmiyordum. Son 2 gündür araştırıyorum. Çünkü 657 sayılı kanunu okudum. Sen de fırsatçı olduğumu yazmışsın ve sen demiyor muydun bunlar hizmetçi olarak çalışsınlar.
    Ben "bunlar hizmetci olarak calissinlar" ifadesi kullanmadim. Yasadigim ulkede mental hastalara verilen islerden bahsettim. Diger ulkelerdeki engellilerin durumlarindan bahsettigim yazimda ( http://www.engelliler.biz/forum/dige...ml#post1485656 ) bir satir okuyup bunu sanki TR icin genellemisim gibi yorumluyorsunuz.

Üye
    tysharp Avatarı

Gerçek Adı
    Çağlar
    Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sen büyük ihtimalle %70 ve üzeri engelliler üzerinden yorum yapayım derken herkesi kapsamışsın. Benim rahatsızlığımı geçiren bir insan tedavi edilmezse bile dönem dönem düzelebiliyor. Ama 3. kriz ve sonrası daha ağır geldiği için tedavi edilmeyince aklını kaybetmiş sayılıyor. İlaç tedavisiyle ömür boyu düzelme şansı vardır. Düzelmezse yine ilaçla bu kriz dönemlerini engelleme gibi yöntemler vardır. Yani tedaviyle normal insanlar gibi düşünebilirler. Bu konuda çok iyi bilgim var. Ben başka sitelerde de sordum bu soruyu o sitede yine senin gibi cevap yazanlar oldu. Normal herhalde demeye başladım.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon