Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    activisiony Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engelli insanın iş bulması imkansızmı işkura gidiyoruz sonuç çıkmıyor yakın bi zamanda işitme kaybım oldu üniversiteyi bıraktım bu durumdan dolayıokulu bıraktığımdan bu yana 2 3 aydır iş bulamıyoruz çalışıp iş bulma durumumuz olamazmı arkadaşlar

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

bırak engelliyi sağlamlar bile bulamıyor.engelliler işkurun yönlendirdiği yere gidiyorlar forum dolduruyor sonrada arıcaz sizi diyorlar aslında işe almıyorlar

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım tüm samimiyetimle söylüyorum makina mühendisliği mezunu % 55 ortopedik engelli olarak 8 yıl işsiz kaldım. Şunu açıkça söyleyebilirim bu ülkede okumak 5 para etmez ama adamın varsa lise mezunu bile olsan genel müdür veya bakan bile olursun Türkiyede çok güzel bir hayatda sürersin, Sürdüğün hayatta avrupadaki zengin Alman vatandaşlarını bile kıskandırır. Ne kadar hakkım gasp edildiyse bir arpa kadar dahi haram olsun hepsine Hasbunallahu ve nimel vekil.

Üye
    activisiony Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen abi engelli için işkura git dediler bir kaç gündür işkura gidiyoruz işkurunda bi yararı yok engeli ne diye soruyolar işitme kaybı diyoruz değerlendiricez diyolar gidiyoruz oralardada boşa zaman kaybediyoruz rapor almak için uraştık %42 aldık yakın bi zamanda rapor olsa bile bulamama durumu var ne kötü bi durum

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sözlerimin amacı hükümeti yermek, muhalefeti yüceltmek değil. Sn.Cumhurbaşkanımız her konuşmasında "Üniversite sayısını 74 den 176 ya çıkardık" diyor ve haklı yere tezavhuratını alıyor. Ancak kimse sormuyor ki:
    * Bu üniversiteye paralel olarak yurt ve ulaşım düzeltildi mi?(8 kişilik devlet yurdu çıktı bana ve ulaşım dert)
    * Bu üniversiteler mezun verince iş imkanı sunulabilecek mi?
    Tamam iyi hoş ama, kamu kurumları gün geçtikçe özelleşiyor ve kadrolar azalıyor. Mezun sayısı arttıkça iş bulma yarışı daha daha zorlaşıyor. Ama halkımızdaki mantık "iyi olan iş bulur". Elektrik elektronik mühendisi adayıyım ve haziranda mezunum inşallah. Evet iş dert değil ama mezun sayısı arttıkça bu sefer iş gücü ucuzluyor. Öyle bir zamandayız ki normal insanların iş bulması dertken engelli birey daha zor iş buluyor(kanunların yaptırımları uygulanmıyor, yeterli sayısa engelli çalışan alınmıyor işe). Kanun gereği engelli personel alması gereken özel kurumlar ise bu engelli kişileri hemen hemen sadece temizlik kısmına alıyor. Ekpss sonucu atama durumu ortada. Hakkımız hayırlısı diyelim.

Üye
    activisiony Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her yer engelli çalıştırmak zorunda işkurda engelli servisi var iş görüşmesi için görüşüyolar tek tek engeli olanlarla 20 30 engeli olan arkadaşımız bekliyo sonuç 1 veya 2 sini alıyolar

Üye
    akadir Avatarı

Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    12:38
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH dan hiçbir zaman ümidinizi kesmeyin arkadaşlar yılmadan usanmadan iş aramaya devam edin. mutlaka bir kapı acılacaktır.gerekirse işkurun kapısında yatın ama vazgecmeyin.bunun bir imtihan oldugunu sakın unutmayın. Allaha emanet olunuz

Üye
    f-f Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iş arayaan biri olarak biliyorum ki iş bulmak cok zor tam 8 yıl iş aradımmm

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Engelsizbiz;

Bir de bundan 20 yıl öncesini düşünün. Ben de iyi bir üniversiteden mühendis olarak mezun oldum 93'te. Destek olacak kimsem yok, torpil yapacak dayım! yok. O zamanlar şimdiki gibi değil engelli istihdamı onun adı bile yok. Artık mektupla başvuru yaptığım yerlerden de olumsuz cevaplar aldım. Aile zaten dağınık. 1,5 yıl umutsuzlukla yaşadım. Tesadüfen duyduğum memurluk ilanına başvurdum. İngilizce bilgim sayesinde sınavla (torpilin zerresi yok) memuriyete girebildim. Gerçi yaşadığım yerden 800 küsur km uzağa bilmediğim yere atandım. Bir kış günü sadece 2 bavulla gittiğim yerde zorluk çektim önceleri ama zamanla alıştım, yuva kurdum. Hala orada yaşıyorum. Belki torpilim olmuş olsa kendi mesleğimi yapabilirdim ama inanın o zamanlar çok zordu.
    Engelsiz iyi eğitim almış insanların bile iş bulmasının zor olduğu ülkemizde eğitimli engellinin iş bulmasının çok çok zor olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz.

Üye
    Hayat yaşamaya değer Avatarı

Gerçek Adı
    Hayat
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    ABD
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allahtan yine şu %3 olayı var ya o olmasaydı ne yapardık biz hiç değilse dürüst işletmelerde var kanuna nizama uyan arkadaşlar siz yinede okuyun bi kapı açılacaktır mutlaka.

Üye
    yusufyüreklim Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Bende aynı durumdayım 2012 yılında Kamu Yönetiminden mezun oldum, tek gözüm görmüyor %32 engelim var fakat ne engelli ne de sağlam sayıldığımdan iş bulmakta zorluk çekiyorum bir işe girdim çırak olarak 1,5 sene sigorta yok ve çalıştığım ortam aşırı kimyasallı ve sıcak, beni çok ciddi şekilde rahatsız etmesine rağmen ailemi geçindirebilmek için dayanıyorum ama nereye kadar böyle gider bilmiyorum...

Üye
    ALP_ Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu memlekette engelli olana iş yok!
    İş-kur'a 2005'te raporum çıkar çıkmaz kaydımı yaptırdım.
    Yıl 2014 iş konusunda hiç yararını görmedim.
    İş-kur dışında raporumla gittiğim yerler de oldu. Ama sonuç yok.
    Rapor sadece ayak bağı. Başka bir işe yaramaz.

Üye
    zazu Avatarı

Son Giriş
    05.11-2015
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Izmirde olan arkadaslar cigli de belediyenin karsisinda evkur magazisi var. Caminda engelli personel araniyor yaziyor. Daha onceden ( 3 4 ay once) iskura ilan vermislerdi heralde ordan bulamadilar ki cama ilan asmislar. Ilgilenen arkadaslar gidip bi gorussun. Belli mi olur nasip oradadir belki.

Üye
    özcan kamil Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul pendik
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

özer canim benim bu devletin ayıbı isde cezalar cok az alacaksin kardesim diyecek ssk ben edeyecem maasinin yarisini ben verecem diyecek günde 4 saat calistiracaksin diyecek diyecekde nerde oooooo devletttt bir torba yasa cikarmislar izliyorum adam basladi anlatmaya sipikerde disardan sorular vardedi neymis efendi 1995 sk girisim var nezaman emekli olurum bilmem ne bilmem ne salak salak isyapiyorlar

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İşitme engellisinin iş bulması çok zor. Aynı sorunu bende yaşıyorum manesef.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon