Engelsiz Yaşam Fuarı'nda TEKSAN İnovatif/Engelliler.Biz standına davetlisiniz
Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon
Toplam 140 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli raporu oranu dusen arkadaslar ve bize destek verecek butun arkadaslardan simdiden allah razi olsun..lutfen linke tiklayarak imza kampanyasinda destek verin https://www.change.org/p/safak-safak...=copylink_long

Üye
    uslanmaz91 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    17:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Imzaladim bende umarim dikkat ceker

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    emogumo Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    37

bu konunun çözümü ancak siyasi olur soru önergesiyle imza kampanyasının çok dikkat cekecegini sanmam

Üye
    emogumo Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    37

imza kampanyası hazırlamışın ama yazdıkların mağdur kişiler bile destek vermicek düzeyde hala düzeltmemişsin birde destek bekliyorsun engelli oranı 35 değil 40 ve altındakiler olmalı

Üye
    mesut41 Avatarı

Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

banada yüzde 20 verilmişti daha sonra itiraz ettiğim hastane 40 hakem hastane 52 verdi hatta elli veren doktorlar daha önce 20 vren doktor sarhoştu galiba dedi

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    102
    Verilen Beğeniler
    137

BEnde imzaladım ama birşey cıkacagını sanmıyorum . BEn sol alt ekstremite den rahatsızım. Askerlık yapmadım sakatsın dediler tamam dedik. Sene 1995 o zaman devlet hastanhesi %45 oran verdi engelli olarak çalışmaya başladık aynı rapor %24 olarak ankaradan geri döndü . Engelli ama vergisini ödesin diye .Şimdi engelli çalışan olmakda cok zor artık .. polio sekeli rahatsızlıklarında % oranı cok düşük . aynı rahatsızlıktan bir tanıdık işe girmek için alamadı % 40 çocuk normal işlerde çalışamıyor .. Ne yapalım hırsızlıkmı yapalım gasp mı edelim diye artık isyan etti. Burda Hükümetin insanına ne kadar değer verdiği!! çıkıyor ortaya. Sırf AB ye şirin görünmek ( sakatlık oranım düşük ) ya da sırf insanların cebınden fazla para alabılmek için yapılan oyunlar bunlar .

Üye
    claer Avatarı

Gerçek Adı
    gürdal
    Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

bende imzaladım ancak yazıyı okurken bir şey dikkatimi çekti yüzde olayının kalmasını istiyoruz yazmışsınız harf hatasımı diye sormak istedim kalması yerine kalkmasını istiyoruz mu demek istemiştiniz.

Üye
    claer Avatarı

Gerçek Adı
    gürdal
    Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

benim raporum %47 olamasına rağmen ben bu kampanyaya destek veriyorum çünkü kimse benim raporum zaten yüksek bana Ne deyip ilgisiz kalmasın, bence bu konu hepimizi ilgilendiriyor yarın başka bir yönetmelikle rapor oranları iyice dibe çekilirse herhangi bir işlem için tekrar rapor alma ihtiyacınız olduğunda aynı oranları alamayabilirsiniz. Hayatında normal yaşamını etkileyecek herhangi bir hastalığı olup da %40 barajını geçemeyenlerin de Özür oranına göre kademeli olarak engelli haklarından yaralanmasını isterim örnek mesela %40 engeli olan misal 15 senede emekli olabiliyorsa %40 altı olanlarda misal diyorum 18-19-20 senede olsun yaş şartı aranmasın, ne bileyim işte özürü şu kadar olan kamu kurumlarından İSKİ gibi oranı kadar indirim hakkı alabilsin en önemlisi iş bulabilsin Ailesini geçindirsin Sosyal Devlet olan Ülkemizde bence bunlar yapılabilir. hepsi Siyasi konular Siyasilerimiz Vekillerimiz bu konulara daha hassas yaklaşırsalar böyle bir yönetmeliği çok çabuk çıkarabilirler diye düşünüyorum. Belki çoğunuz böyle düşündüğüm için de beni eleştirebilir ama bu benim şahsi fikrimdir herkesin fikir ve düşüncelerine saygı duyduğum gibi lütfen aynı saygıyı bekliyorum.

Üye
    emogumo Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    37

kademeli engellilik hakkı mutlaka gelmeli 20 küsür 30 küsür oranlarda kalan insanlar nasıl iş konusunda değerlendirilebilir ne engelli ne de sağlam böyle bi saçmalık olabilir mi ya bu konu çok mühim herkes için ilerde de rapor oranları daha da düşerse ne olacak herkes ne engelli ne sağlam kalacak claer haklısın olması gereken düzenleme dediğin gibi yapılmalı

Üye
    Yazar19 Avatarı

Gerçek Adı
    İsa
    Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şikayet mektupları seni ileri değil; asırlar geri götürür.
    kalbini sakinleştir.
    kararlı ol.
    uyanık ol.
    küçük bir bebek gibi bağırmayı, ağlamayı bırak bence.
    işler her zaman zordur engelliler için.
    bu negativ tarzdan derhal çık.
    bu tavırla başarısızlığı/işsizliği garantiliyorsun.
    seni tanımıyoruz bile.
    sahip olduğun yeteneklerini anlatsan iş bulma imkanı elde edersin.
    sakin ve güzel bir yürekle, dayanıklı zihinle yeniden iş aramaya başla bence.
    kardeşim. hayrını diledim.
    herkes; özellikle iş arayanlar yeteneklerini yazsın. sayfa negativ enerji yüklü, dağıtılması lazım.
    ben başlatayım: roman, şiir ve öykü yazarım, profilime giren linke tıklarsa romanlarımı okuyabilir sosyal siteden. (edebiyat sitesi diyelim)

Üye
    ramazan1984 Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    12.11-2017
    Saat
    03:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    2

arkadaşlar sesimizi duyurmak için ne yapalım devlet sağlamsın diyor şirketler engelli diyor ne yapalım lütfen ses verelim

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

https://www.change.org/p/safak-safak...=copylink_long biz bu konu hakkinda imza kampanyasi baslattik imza linktedir.suan 48 imza guncellendi bunu 100 tamamlamiz gerekiyor linki wapsaptan faceden paylasip esten dostan imza ici n destrk isteye bilirsin hayirli aksamlar

Üye
    ramazan1984 Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    12.11-2017
    Saat
    03:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    2

Benimde oranım yüzde 31 yüzde kırk altı olduğu için çok sıkıntı çekiyoruz sesimizi duyurmak için bence imza kampanyası yetmez ayağa kalkmamız lazım (darbeden bahsetmiyorum

Kardeşim imzaladım ama bu işin arkasını bırakmayalım cumhurbaşkanı az bir konuşmasına girsek işimiz halledilir İNŞALLAH

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:31
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

konuyu anlamaya çalışıyorum ama galiba anlatımda bir sorun olmuş,yanlış anlamışsam özür dilerim, % 40 engelli raporluysan zaten sorun yok, % 40 raporla engelli kadrosunda işe başlayıp sonradan engelin düştüyse zaten engelli kadrosundanda çıkman lazım, % 40 ın altında rapor oranın varsa zaten engelli değilsin her yerde iş bulabilirsin, % 40 ın altında raporun olduğunu söylemezsin, ha engelli sayılmak için bunu % 30 çekelim dersen eğer yarın başkalarıda çıkar % 20 ye çekelim der, daha sonra başkalarıda % 10 a çekilsin der bunun sonu olmaz, böyle oluncada ülke nüfüsunun % 90 ı engelli raporu alır.
    Konu kazazede tarafından değiştirilmiştir (09.11-2016 Saat 20:42 ).

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @kazazede

sizin engeliniz nedir bilmiyorum ama %40 altına bu kadar yargısız infaz yapma ben ve konuyu açan arkadaş polio sekeli hastasıyız araştırabilirsin ben kendimden bahsedeyim sağ elimle dizimi tutmazsam yürüyemiyorum 2 elimle birşey taşıyamıyorum toplasan 100 metre yol yürüyemiyorum kas kaybı yanında kısalık da var yürürken eğilmekten bel ağrısı çekmeye başladım ve bana verilen rapor %19 şimdi sen çıkmış diyorsun ki %40 altı engelli değil zaten bizim amacımız bu zihniyete tepki göstermek şimdi sen söyle bu durumda engellimiyim engelsizmiyim

Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon

Başlığın Etiketleri