Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmet2727 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar ben üniversitede okuyorum bilgisayar mühendisliği 2.sınıfa geçtim üniversitem özel bir üniversite ve örgün öğretim vermekte.Ekpss sınavındada lise düzeyinde 90,63827 puan aldım.Tercih yaparsam ki zaten okuduğum şehiri tercih edeceğim ancak böyle birşeye bazı kurumların tolerans tanıdığı bazılarının tanımadığı söyleniyor.Ben memurluğu tercih edip, ancak okula izin verilmemesi durumda memurluğu dondurma,istifa vs. gibi durumlarda.Yeniden sınavamı girmeliyim yoksa o puanım daha sonra geçerli olurmu.Yani kısaca ben tercih yaptım atamam oldu,ancak biraz çalıştıktan sonra kurum dediki ya okul ya memurluk bende bu durumda okulu tercih ettim.Bana ne olur?Yeniden sınava girmem mi gerekir? Yoksa dondurularak daha sonra okuldan mezun olduktan sonra kadroyumu değiştiririm?

Üye
    16Caner16 Avatarı

Gerçek Adı
    Caner
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

puanınız 2 yıl geçerli sayılır 2016 yılında almış olduğunuz puan silinecektir...

çalışma ve okul mevzusuna gelince yerinizde olsam akşam öğrenime geçiş işe başlardım ancak lise girişli olanlar hizmetli kadrosunda çalışmaktadır...

Üye
    ahmet2727 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevabınız için teşekkürler.Ancak okulum sadece sabah olmaktadır.Lise mezunlarının da gih kadrosunda olduğunu biliyorum.Ayrıca yani puan 2016 yılında sınava girdiğimde yeni puanım geçerli eskisi silinmiş olacak galiba.

Üye
    gncali Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

caner_1616;

Ya anca atıyorsunuz ya anca. Nasıl sinirleniyorum belkide birisi sizin bu yazınız yüzünden memurluğu tercih etmeyecek. Lise mezunları illa hizmetli olacak diye bir şey yok! Memurda olabilir hizmetli de bu puanına ve ettiği tercihe bağlı

Üye
    iboran Avatarı

Son Giriş
    09.08-2014
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    usak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen oyle kardesim hizmetli olunmuyo sadece cocugun aklini karistirmayin ve memur olduktan sonra baska sehirdeki uniye gec devlet senin gecisini mecbur yapar u.o olarak devam edersin biraz derslerin muaf olamazsin o kadar memurluk ele gecmez mallik yapma hatta gerekirse baska bolum oku duz memur olursan

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:49
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Yasiniz ve para durumunuza gore dusunmelisiniz.Ben Onlisans 2. sinifa gectim. 90.65 lise puanim memuriyet harici yazmayi dusunmuyorum.2. atamada da gelmezse 2016'da onlisanstan girmeyi planliyorum.Benzer bir plan sizin icinde olabilir.

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

ahmet bey,memur olma şansınız varsa bence hiç kaçırmayın,her zaman bu imkanı yakalayamabilirsiniz,görev yapacagın kurumun sana okuman için imkan mutlaka tanyacaktır,yani bir şekilde size yardımcı olabilirler,çalıştıgınızz kurumdaki yetkili kişilerin elinde olan bir durum,ben başbakanlıga baglı bir kurumda çalışıyorum,bizim kurumda hem okuyan hemde çalışan bir çok arkadaşımız vardı,örnegin bu arkadaşlara gece nöbeti yazıyorlardı,yani hiç bir şekilde siizn okumanıza engel olacaklarını ben sanmıyorum,mutlaka görev yaptıgınız kurum size yardımcı olacaktır.bir yerden başlamak güzeldir ilerde okulunuz bitince kurumuzda yükselme yada başka yerlere geçme şansınız daha yüksek olur..

Üye
    16Caner16 Avatarı

Gerçek Adı
    Caner
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gncali ben ön lisanstan atama tercihi yaparken lise mezun olanların sadece hizmetli olarak atabildiğini gördüm ve çalıştığım kamu yerinde çoğu kişi lise mezunu olarak atandığını, hizmetli yada veri hazırlama bölümünde görev yaptıklarını da biliyorum, haa görev farkı yada maaş konusunda fark varmı yok hemen hemen herkes aynı görevde maaşlar birbirine yakın !!!

işe başlama diye yazmıyorum, bunda sinirlenecek bir şey yok !!!