Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TURBEY Avatarı

Gerçek Adı
    Tarık
    Son Giriş
    05.05-2015
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    özel sektörde engelli kadrosunda çalırsak ne tür haklarımız oluyor maaş çalışma saati hafta tatili vardiya olayında ayrıcalık oluyormu yoksa normal çalışanlarla aynı mı ?

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

özel sektörde kadro olayı yok en ufak bir olayda sepetlenirsin hele birde engelliysen topun agzındasın demektir engelli kontenşanı desek daha dogru olur.
    saglıklı insanlardan tek farkın maaş'ın olur en düşük maaşı alırsın mesailere bırakılırsın vardıya sistemini dayatırlar sana engelli oluşunu görmeden. 5 yıl çalıştım kurumsal bir firmaydı güya ama işler dışarıdan göründügü gibi olmuyor maalesef

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    62

İş yerinden iş yerine değişebiliyor ama genel anlamda özel sektör engelli için biraz zor, ilanlara bile bakarsan eğer çoğunda beden işçisi temizlik ya da çaycı alıyor o da sırf ceza ödememek için, bu işleri asla küçümsemiyorum ama sonuçta engelli alıyorsun burada bile samimiyetsizlik var!!

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

katılıyorum depo hamalı ilanları revaçta bu aralar. hı bide markette 9 saat ayakta çalışmaya uygun takım arkadaşları arıyorlar işkur'ûn traji komik ilanları şimdilik bu şekilde geçen gün işkur altındag şubesine gittim orada sagolsun bir memur derdimi dinledi sıkıntılarımı anlattım.. bu nasıl ilanlar hiç denetlemiyormusunuz göstermelik ilanlar şirketler ceza yememek adına olmadık vasıflar arıyorlar veya bir engelli nin yapamıyacagı iş alanlarında engelli işci arıyorlar dedim. adam haklısın bizimde gözümüze çarpıyor bazen bu tür ilanlar dedi bu şekilde size ters gelen ilanları gördügünzde bize bildirin dedi bildirmeye grek yok siz denetliceksiniz bu ilanları dedim resmen dalga geçiliyor dedim güldü yani öyle saçma sapan bir işleyiş var ki işkur kurumunda özellikle de engelli isdihtamında kafa kurcalıyor insan düşünmeden edemiyor acaba bunlar şirket sahipleriyle ortak mı calısıyor bu konuda diye düşünmeden edemiyorum.

Üye
    TURBEY Avatarı

Gerçek Adı
    Tarık
    Son Giriş
    05.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kariyerdeki ilanları görseniz. gördüklerimin birazını paylaşıyorum. iyi derecede ingilizce bilen aktif araç kullanabilecek yoğun çalışma temposunda çalışabilecek vardiyalı çalışabiliecek engelli aday arıyoruz.
    kariyerden özel bir banka ile görüştüm engelli personel alacaklardı üniv. mezunlarına ne kadar maaş veriyorsunuz dedim istersen doktora yap maksimum 1000 tl dedi

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sabah 6.30'da kalkıp 7.30'da otobüse 9.00'da işte oluyorum. 20.30-21:00'da evde oluyorum: Asgari ücret+yemek C.tesi dahil.

Üye
    TURBEY Avatarı

Gerçek Adı
    Tarık
    Son Giriş
    05.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Loris;

senin iş almanyadan iyiymiş loris koskoca banka doktora yapsan 1000 tl diyor

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar ne hakki var calisan engellinin is yerinde hic yok diger saglikli insanlar gibi calistirmak istiyolar vardiya varmi var zorunlu mesai varmi var. Raporrun disinda zorlu islerde calistirma varmi var.Eee her yerde engelli calisan 2 sinif muamele ve dislama gorur.

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaş hepsi palavra ya bir elektrik firmasında işe başladım koskoca firma dersin ne de olsa 1500-2000 verir dersin nerde koskoca firma ya taşeron değil verdiği maaş asgari ücret bir de en uzak inin cinin gitmediği yerlerdeki ilçeler veriyor insanı hadi onuda geçtim müşteri temsilcisi olarak alıyor haydi gittiğin yerdeki sorumlu dinlemiyor hopp vezneye geçiriyor bu nasıl bir düzen ya bıraktım işi hakkımız nedir şikayet etsek ceza alırarmı göstermelik işler

Üye
    mhmtzytn Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çoğunluğun durumu kötü ama aranızda iyilerde var demek için yazıyorum bir özel şirkette çalışıyorum baya bir kurumsallaşmış çalıştığım yerden maaşımdan olanaklarından şu anda gayet memnunum.

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ya adamlar varya para veririm diye korkuyor ben kendimi ezdirmem arkadas is mi yok cok fakat bundan sonra iyice arastircam oyle gircem