Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferhat kurt Avatarı

Gerçek Adı
    Ferhat
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aynen bende Net 2000 Tl olsun gelirim bende.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: turan yılmaz Mesajı Gör
    Tamam haklısın kardeş uzatmayım 2000 tl ye özel sektörde iş bulursan haber ver

o gün istifa edip geleçeğim okey

Üye
    cdmustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ş.
    Son Giriş
    13.03-2015
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar siz baştan kaybetmeye razı olmuşsunuz. Benim hiç bir bilgim olmadığı halde şu an ki işyerime girdim ve maaşımı söylemek istemiyorum ama sizin bahsettiğiniz varsa o kadar maaşlı öyle iş çalışırım dediğiniz miktardan daha fazlasına çalışıyorum. 1 senemde daha yeni doldu ve her yıl da zam yapılıyor düzenli ve yıl sonlarında da 1 maaş ikramiye alıyoruz. Allah'a binlerce kere şükür olsun ki Allah karşıma böyle bir iş denk getirdi. Benim derdim sizlerinde böyle iş bulması neden anlamak istemiyorsunuz? Hak yemeyen işverenlerin olması. Benim işverenim zihniyetindeki insanların çoğalması. İşçisinin hakkını veren işverenlerin çoğalması. Benim istediklerim bunlar.

Yoksa benim ne derdime böyle konu açayım da dilekçe yazalım diye insanları ikna edeyim? Benim tuzu kurum deyip iplemeyebilirimde. Ayrıca cezalarıda yeni öğrendim hiç araştırmamıştım. Tesadüf araştırdım ve hakkınızın yendiğini gördüm ve konuyu anında açtım.

Ben sizler adına göndereceğim böyle bir dilekçe. Siz göndermezsenizde canınız sağolsun. Allah umarım hepinize böyle bir iş nasip eder.

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım çalışma bakanlığı özel sektöre aldığın engelliye 2000 tl vereceksin diye zorlayamaz kanunen

benim dediğime geliyoruz engellilerden ssk yüzde 50 indirim yapılıyor 300 l ise ssk sı 150 devlet hazineden karşılıyor

kalan 150 işveren ödüyor oysa akla mantığa uygun olanı engellilerden ssk kesintisi ve vergi işsizlik kesintisi yapılmadan

engellilere brüt üçret talep etmek mantıklı bu düzenlemeyide devlet yaparmı oda malum

ama çalışma bakanlığına dilekçe verip engellilere özel sektörde 2000 tl maaş verilmesini sağla demenle olmuyor

çünkü yetki alanında bi konu değil

Bu maaş olayı bir işyerine 2 yaptığın işe 3 ne mezun olduğuna bağlıdır

bunu demek istiyorum ama hayal prest gibi konuşuyorsun

çalışma bakanlığı ne memurun nede özel sektörün maaşını belirlemez

çalışma bakanlığı asgari üçreti bile sendikalarla pazarlıkla yaparken

sen neden bahsediyorsun allah aşkına

Üye
    jonquil Avatarı

Son Giriş
    29.12-2014
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Turan bi sakin olup yazdıklarımızı okur musun. Aslında hepimiz aynı şeyleri istiyor ve savunuyoruz. Sen haksızsın diyen yok zaten. Haklısın ama ifade tarzın yanlış.
    Sadece herşeyi kabullenme , değerini bil, haklarını bil .

Üye
    cdmustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ş.
    Son Giriş
    13.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yahu biz bakanlıktan 2 bin lira maaş verilmesini istemiyoruz ki. Biz sadece keseceğiniz cezayı zamanında kesin, ilanları sürekli aradığım kriterlere göre işçi bulamadım diye güncelleyen işverenlerin su istimalini görmeleri ve buna müsade etmemeleri. Gerisi bize kalmış bir durum.

Bu noktadan sonra şöyle düşün.

Sen işverensin ve 1.904TL her ay eleman almadın diye devletten ceza geliyor ve ödemek zorundasın. 2 bin liraya bir engelli alıp da buna 2.300TL gibi bir masraf yapıp aynı zamanda işini de yaptırıp ekstra eleman ücretinde kurtulup bu işi engelliye yaptırmak mı istersin, yoksa bu cezayı ödeyip yaptıracağın işi de bin bilraya bir işçi daha alıp ona mı yaptırırsın?

Ha tamam senin dediğin gibi kesintileri de kaldırmalı diye dilekçe yazalım ona da varım. Ya da engelli asgari ücreti olsun diye de dilekçe yazalım onlarada varım. Ama lütfen hayalperestlik ediyorsun deyipte burdaki insanlarında direncini kırmaya kalkma...

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bizim amacımız işkur engelli ilanlarındaki çin malı profilimizi avrupa, amerika malı görüntüsüne getirmek siz neden daha anlamak istemiyorsunuz piyasada kime sorsanız herkes bizi eleman olarak çin malı olarak görüyor maalesef işçi ve eleman piyasamız böyle görünüyor işkur engelli ilanlarındaki işverenlerin verdiği maaş 1000 lirayı geçmiyor biz bunu çözmemiz lazım, bizde diğer insanlar gibi 400-500 TL kira veriyoruz, bizde doğalgaz,elektrik,mutfak,giyim gibi ihtiyaçlarımız oluyor herhalde bunlar bize engelliyiz diye bedava yada indirimli uygulanmıyor piyasa fiyatı neyse bizde o kadar para harcıyoruz yani biz engelliyiz diye işkur ve işverenler neden bize çin malı muamelesi yapıyor bizde insan değil miyiz arkadaşlar lütfen biraz daha insafa gelelim hakkımızı arayalım, birbirimize çataşmak niye....

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet hala hayal pressin niyemi devlet kestiği cezayı engelliye verecek diye düşünmen çoğunun 2022 maaşını mkeserken

iş kur bu çalıştırmayan yerlere ceza kesmiyor nadirdir yılda 1 kestiği

engelli kontenjanı olan tüm işverenler engelli istihdam etsinve işkurda bu işin takipçisi olsun

amenna ama zor çünkü ülkemizde bi işyerine denetime giden denetciler iş yerine varmadan

iş yerinin haberi olurken ona göre önlem alırken

böyle bi düzen varken hatırla somada ölen 301 canı insanı

denetlemeye gelmişler ve sorun yok iyi notu vermişler

ve tehlikeli bi iştir maden bunlar haberlerini alıp denetlemeye gelenlere şirin gözüküp

sıkıntı yok tamdır raporu alırken

ben ondan diyorum hayalprest olma diye

Üye
    cdmustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ş.
    Son Giriş
    13.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam Duran kardeş. Sen bizi anlamak istemiyorsun anlaşıldı.

Biz hayalperestler böyle bir işe kalkıştık. Yanımızda olanlar bizle olanlar dilekçe yazsın. Diğer arkadaşlara da kötü hiçbir dileğim yok. Allah onlarada bizlere de daha da güzel işler, bol kazançlar nasip etsin.

DİLEKÇE GÖNDERECEKLER

1- cdmustafa
    2- murat6677
    3- eMeL_eMeL
    4- Soner Güç
    5- OturanBoğa
    6- çanakkale
    7- jonquil

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa kardeş aslında 2 mizde aynı şeyi

farklı diyoruz konu bu yoksa 2000 tl maaşı kim istemz

özel sektörde adil insanca eşit üçret bizde bunu diyoruz

sen biraz abartılı diyorsun sadece fark bu

yoksa ikimizde aynı dili aynı şeyi savunuyoruz

Üye
    cdmustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ş.
    Son Giriş
    13.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam o zaman sen de bir dilekçe örneği oluştur, onu da yazalım ekleyelim diğer dilekçeye. Ben buna da varım.

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Duran kardeş ne bu negatiflik anlamıyorum hep olumsuzluk , hep eziklik kendine gel . Sen Ankara ` dasın , ben İstanbul ` dayım arada maaş farkı olacak tabi. Devlet memuru alamıyor demişsin kardes sen boş adam değilsen , alırsın özel sektörde kendini yetiştir önce , performans ve iş eğitimi deneyim çok önemli . Burda insanlarıda yok alamazsın diye ezme ben özel sektörde çalışıyorum devlet memuru değilim maaşımda çok şükür iyi ve 2000TL çok çok üzerinde dik durun eğilmeyin. Özel sigortam var 3.500tl maaşım var + yol param + performans + prim + yemek+c.tesi+pazar tatil 8 saat hafta içi çalışıyorum devlet memuru olsam babayı alırdım.

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    62

Turan yılmaz bırak insanlar istediğini yapsın, düşünceni belirtmişsin saygı duyulur, ama yok hayal kurmayın yok şöyle böyle diye sürekli bunları yazman pek hoş olmamış, herkes gerçeklerin zaten farkında bu sadece bir hak aramak bir çaba göstermek, ha dikkate alınır ya da alınmaz bilemeyiz, en azından rahatsız olunan bir durum dile getirilmiş olunur ve belki de çoğunluk olursa bir şeyler bile yapılabilir hiç belli olmaz, hatta sende gönder bu dilekçeden

Üye
    adil12 Avatarı

Son Giriş
    03.08-2016
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

İron;

Ne iş yapıyorsun ki 3500 tl para alıyor. biraz ufak at da civcirler yesin snei

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla ben 7 senedir bir kurumsal firmada calisiyirum engelli kadrosunda aldigim maas 1600 tl net 3 ayda 1 de 2600 aliyorum yani ortama 2000 tl ye geliyor ancak emekli olmayi dusunuyorumbaska yerde her yer asgari ucret 1000 tl bul op basina koy olmus su durumda is verenler su an 1engelli calistirdimi ve devlettten ssk tesvliki aldimi ve engellilinin vergi indirimi varsa asgari ucrette calistirsa maliyeti 1 engellilinin yemek servis ve maasi dahil maliyeti 900 tl isveren bunu biliyor ve bedavaya getiyor.Calismayin calismayalim olmasi gereken ceza parasina paralel isteyin su an 1500 tl gibi bir rakam istenebilir ceza 3000 olsun ona gore isteyelim.

Üye
    cdmustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ş.
    Son Giriş
    13.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar birbirimize saygı çerçevesinde yazarsak daha iyi olur. Biraz ufak at vs. gibi cümleler kurmayalım lütfen.

Herkes fikrini açıklasın, mantıklı olduğu sürece o fikirlerde değerlendirilip birlik olabiliriz. Ben her türlü hakkımızı aramaya varım. Farklı dilekçeler de göndermeye hazırım. Yeter ki sesimiz, düşüncemiz bir olsun. Birlikten kuvvet doğar kesinlikle.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon