Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    devlet işverinin arkasında halkın değil..zengin istediğini yapıyor devlet bana muhtaç diye engelli iş konusıunda işkur çok ağır çok suskun ne yazıkki..

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arjadaslar ozellikle mustafa kardes sen haklisin ancak 1900 tl caza hikaye emin.olun 3000 tl yapsinlarda gorelim zati ben kac firma biliyorum ki surekli engelli ilanini iskurda var.niye aliyor akimiyor cikariyor engelli dayamayip cikiyor firma yirtiyor iskura gidip biri arkadas su kestigin cezalari bir engelli tc vatandasi olarak bize bur goster diyin bakalim yoktur cok azdir hepsi hikaye bos

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Bu konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim . Bilgilendirme ve analizleri çok doğru helal olsun aklı selim kafası çalışan bir engelli . Size tavsiyem 1.800TL ile 2.000TL + yol masrafı aylık 170TL + özel sigorta + yemek tüm kurumsal firmalar en az bu parayı İstanbul `da engelliye veriyor. Neden mi? ödediği ceza 2000TL yakın x 12 ayda 24.000TL yapar.
    Siz 2000TL altında 1000TL razı gelirsen özel sektör seni hem it gibi çalıştırır hemde sırtından 1000TL kazanır. Piyasayı düşürmeyin kendinize güvenin.

Üye
    cdmustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ş.
    Son Giriş
    13.03-2015
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar elimden tek başıma birşey gelmiyor. Birlikten kuvvet doğar. Bilinçlendirmeye çalışıyorum ama ısrarla yok şöyle yok böyle gibi bahaneler üretiyorsunuz. Ne zaman işkura gittiniz de cezalarınızı düzenli kesiyor musunuz diye hesap sordunuz? Ne zaman aile ve sosyal pol. bakanlığına gidipte hakkımız yeniyor siz uyuyor musunuz diye hesap sordunuz? Ben sormadım çünkü özel sektörde hakkımı aldığımı düşünüyorum. Ama sizlerinde almasını istiyorum. Ben de varım işsiz engelli kardeşlerim, sizin yanınızdayım diyorum. Bana dokunmayan yılan bin yaşamasın, gebersin diyorum. Alışmışız koyun gibi yaşamaya. Hakkınızı arayın, yedirmeyin sülüklere...

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım konunun yeri burası olmasa adam buraya neden taşısın

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bir söz vardır, "SÖZ UÇAR YAZI KALIR"

O yüzden biz buradan birbirimize o kadar öğütler versekte maalesef amacımıza ulaşamayız. Ben geçen 2012 yılında işkur'dan bana göre iş istemiştim ama oradaki memurlar sanki işverenlerle işbirliği yapar gibi davranıyorlar nerde kötü iş varsa hep onlara yönlendiriyorlardı adamı olanada iyi işler veriyorlardı eline imzalı kağıt alanlar torpille işe yerleşiyorlar bizim gibi garibanlara gelince size uygun iş yok deyip eve gönderiyorlar. ama bir gün evde bilgisayarda Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına iadeli taahhütlü dilekçe yazdım gittiğim işkur'u şikayet ettim ve bir ay sonra bi gittim oraya bütün memurların yerleri değişmiş yeni memurlar gelmiş davranışlar değişmiş. Ama neticede akılları aynı kalmış dolaylı yollardanda olsa akıl yine aynı akıl Ben diyorum ki bu sitede ki herkes Çalışma ve sosyal politikalar bakanlığına dilekçe yazıp ptt'den iadeli taahhütlü göndersek emin olun ki mecburi şekilde konuya el atarlar yeter ki yapalım bunu bak o zaman tutumları nasıl değişir...

Üye
    cdmustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ş.
    Son Giriş
    13.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yesil_izmit Mesajı Gör
    arkadaşım konunun yeri burası olmasa adam buraya neden taşısın
    Arkadaşım ben ne demek istiyorum, sen neyin peşindesin. Yazdıklarımı ve amacımı iyice kavrayıp ondan sonra neden bu konunun en çok okunan yerde kalmasını istediğimi anlamaya çalış lütfen.

murat6677;

Dediklerinde çok haklısın arkadaşım. Ben varım bu dediğin teklife. En az 10 kişi olalım ve yollayalım.

Sen burada adres bilgilerini de paylaşıver sana zahmet olmazsa. Ama mutlaka iadeli taahhütlü şekilde yollayalım dilekçelerimizi.

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Adres:İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA

Telefon:+90 (312) 296 60 00

Arkadaşlar verdiğim adrese mail olarak değil de PTT'den iadeli taahhütlü olarak verirsek daha iyi olur çünkü yasaya göre taahhütlü olduğu zaman konuya yasal şekilde bize 15 gün sonra cevap vermek zorundalar ama Ptt'ye cebimizden 5 TL taahhüt pulu parası vermeyide unutmayınız...

Unutmayın "BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR"...

Üye
    Soner Güç Avatarı

Gerçek Adı
    soner güç
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

murat6677 sana katılıyorum evet bende sucu iş kurda buluyorum zamanında iş kura gittiğimde iş arıyorum dediğimde suratıma bile bakmadan engelimi bile sormadan 4 , 5 iş yeri öneriyorlar ve o günüm kapı kapı forum dol durmayla geçiyor ve ses seda yok bir hafta sonra tekrar gidiyorsun aynı işlem tekrar tekrar bunlar bizimle dalga geçiyorlar.
    benim işkur dan beklentim.
    bizleri kendi içimizde kategoriler halinde sınıflandırması bu olması gereken şayet var ise uygulamıyorlar.
    engel oranımıza bakmaksızın suratımıza dahi bakmadan her gelene aynı iş formlarını vererek gönderiyorlar iş yerlerine sonrada iş yeri sen bizim kriterimize uymuyorsun,da demiyor formu dolduruyor biz size haber veririz deyip gönderiyorlar.
    Bekle ki haber gelsin bu böyle devam edip gidiyor.

Üye
    cdmustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ş.
    Son Giriş
    13.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar kendimce bir dilekçe yazdım. Sizde buna benzer bir dilekçe yazıp dediğimiz şekilde mutlaka gönderin. LÜTFEN.

DİLEKÇE GÖNDERECEKLER

1- cdmustafa
    2- murat6677

T.C.
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI'NA
    ANKARA

Bakanlığınıza ait İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) internet sitesinde yayınlanan engelli işçi ilanlarına ait duyduğum rahatsızlıktan dolayı bu dilekçeyi yazmaktayım. Mevcut ilanların çoğunda aranan niteliklerin bir engellide bulunması mümkün olmayan nitelikler olması ve başvurulan ilanların değerlendirmeye alınmaması ben ve benim gibi birçok engelli arkadaşımızı derinden üzmekte. Ayrıca yasalarda gereği olan, engelli çalıştırmaya kanunen yükümlü olup fakat çalıştırmayan işverenler için kesilmesi gereken 1.904 TL'lik idari para cezasının her ay tahsis edilmesi için elinizden geleni yapmanızı rica ediyorum. Aradığım kriterlere göre işçi bulamıyorum deyip, sürekli ilanı güncellenen fakat asıl niyeti işçi bulmak değil para cezasından kurtulmak olan işverenleri eminim ki siz bizden daha iyi biliyor ve analiz ediyorsunuz. Bu işverenler mülakata çağırdıklarında da teklif ettikleri ücretler maalesef asgari ücreti geçmemektedir. Oysa ki işçi almadığında ödeyeceği para cezası asgari ücretin iki katı (1.904 TL) kadar olacak. Hem para cezasından kurtulup hem işçi alıp çalıştırıp hem de asgari ücret ödemesi biz engelliler olarak çok aşağılayıcı olarak görünmekte. Bu durumda size düşen, bu idari para cezalarını her ay düzenli olarak tahsis edebilmeniz. Bize düşen de asgari ücreti kabul etmeyip kendi değerimizi onların değil, kendimizin belirlemesini sağlamak olacaktır. Biz engelli vatandaşlar için Bakanlığınızca gereğinin yapılmasını arz ederim.

Tarih
    Ad Soyad
    İmza

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    62

Her insan engelli adayıdır cümlesinden keşke yola çıksalar da engelli insanlara gerçekten hak ettikleri değeri imkanları verseler, halbuki ilerde onlarında başına geldiğinde ki hayat bu her şey bizim içindir, onlarda faydalansa, dilekçeyi bende aynen bu şekilde yazıp gönderiyorum.. Bu arada cdmustafa konu çok güzel paylaşımın için teşekkürler..

Üye
    cdmustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ş.
    Son Giriş
    13.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yakın çevrenizden, arkadaşlarınızdan, akrabalarınızdan birilerine rica edin, engelli olmasalar bile yollayabilirler bu tarz bir dilekçeyi. İlla ki engelli insanlar mı rahatsızlık duyacak bu haksızlıktan.

DİLEKÇE GÖNDERECEKLER

1- cdmustafa
    2- murat6677
    3- eMeL_eMeL

Üye
    Soner Güç Avatarı

Gerçek Adı
    soner güç
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende varım.

Üye
    cdmustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ş.
    Son Giriş
    13.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DİLEKÇE GÖNDERECEKLER

1- cdmustafa
    2- murat6677
    3- eMeL_eMeL
    4- Soner Güç

Üye
    çanakkale Avatarı

Gerçek Adı
    sedef
    Son Giriş
    08.09-2015
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende göndermek istiyorum, fakat özel sektörde calışıyorum bir sıkıntı cıkar mı?

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon