Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    okancmr Avatarı

Gerçek Adı
    okan çamur
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar hepinize selamlar,
    Yıllardır takip ederim onlarca kadro açığı olmasına rağmen firmaların çoğunun işkurda ilanları sürekli yayınlanır ve bu firmalar 1 tane bile engelli personel almazlar, bazen ilanları yayından kalkar ve bikaç ay sonra tekrar çıkar.
    Ve insanlar hep bir umutla işkurun sitesinden sürekli ilan takip edip umutlanırlar ve şuna emin olunki bu firmalarada engelli personel çalıştırmadıkları için ceza kesilmez.
    Bununla ilgili ne yapabiliriz? birşeyler yapmalıyız ve bu gidişi değiştirmeliyiz.
    Unutmayın hak verilmez alınır...

Üye
    EFSANE_52 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

OKAN Kardeşim açık var evet ilanda var fakat şirketlerin istediği şartlarda eleman yok.bundan sonrada artık daha çok zorlanacaklar engelli çalıştırmakta ve bulmakta.çünkü engelliler kamuya yerleştiler yerleşiyorlar.iş arayan varsa benim şirketim bir sigorta şirketi ve şuanda 2 veya 3 engelli arıyor varsa düşünürsen ben yardımcı olabailir.ve ilgilenen arkadaşlarım olursa benimle irtibata geçebilirler.

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    01:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Efsane Lisans mezunuyum (İktisat Kamu Yönetimi ) konu hakkında biraz detay verirmisin.Lokasyon ücret firma vb.

Üye
    EFSANE_52 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

valla arkadaşım emeklilik ve hayat sigorta şirketi lokasyon olarak genel müdürlük heralde.ücret vs. bilgisi veremem ama istersen cv ni gönder görüşmeye çağırırlarsa uygun bulurlarsa görüşmede detayları sorar öğrenirsin.bende engelli olatrak çalışıyorum eleman arıyorlar çevremde oldukçada yardımcı olamaya çalışıyorum.ayrıca Türkiye Sakatlar Derneği Anadolu Yakası şubesindede yönetim kurulundayım.

Üye
    okancmr Avatarı

Gerçek Adı
    okan çamur
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EFSANE 52 senin söylediğinde doğrudur ancak %10 u oluşturmaz, firmaların coğu aradığı özelliklere örnek veriyorum ; ingilizce bilen ehliyeti olan bilmem hangi fakülteden mezun bilmem kaç yaşını aşmamış... bu özelliklere göre bulamaz tabi ceza yememk içinde "aradığımız kriterlere göre personel bulamadık diye "ceza yemekten yırtıyorlar. İkinci bir grupta örnek veriyorum yine : senin cv de yaklaşık 8-10 yıllık bir deneyimin vardır adamlar seni sırf engelli kadrosundan girdi diye en alt kademeden başlatırlar, normal kadrodan giren elemana işi sen öğretirsin o birkaç kademe ünvanda yükselirken sırf sen engelli kadrosunda olduğun için yıllarca aynı yede kalırsın aldığın zamlarda diğer personele göre cerez gibi kalır ve birde bunun dışında gerçekten hakkaniyetli şirketlerde var kişi ayırımı yapmadan yaptığın işe göre kariyer ve zam imkanı bulabildiğin ama bu şirketlerdede hiç boş kadro olmaz iyi bir işveren olduğu için çalışanlarıda sadakat gösterir ve yıllarca orada çalışır. haksızmıyım... yada söyle söyleyeyim su anda çalıştığınız şirket bu üç şirket içerisinden hangisine daha yakın?

Üye
    EFSANE_52 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sana sonuna kadar katılıyorum ama mecbur çalışıyorsun ne yapacaksın.tabiki her şirket bir değil hak hukuk allah korkusu olan şirketlerde yok değil.