Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    diyarbakırlı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar konu ile ilgili bilgisi olan veya projeye katılmayı düşünen arkaşlarımıza yardımcı olmak isteyen varmı ?
    Ayda 3500 TL Maaşla Çalışacak Engelli Bulunamıyor! "Engelimi İşimle Aşıyorum" Projesi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 'Engelimi İşimle Aşıyorum' projesiyle engelli vatandaşların istihdamına yönelik örnek bir çalışma başlattı. Projeye göre, engellilik oranı % 40'ın üzerinde olan vatandaşlara hastane gibi kamu kuruluşlarında bir stant açılıyor ve burada kuru üzüm, incir ve su gibi ürünleri satarak kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan gelir elde etmeleri sağlanıyor.
    Ayda 3500 TL Maaşla Çalışacak Engelli Bulunamıyor! Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 'Engelimi İşimle Aşıyorum' projesiyle engelli vatandaşların istihdamına yönelik örnek bir çalışma başlattı. Projeye göre, engellilik oranı % 40'ın üzerinde olan vatandaşlara hastane gibi kamu kuruluşlarında bir stant açılıyor ve burada kuru üzüm, incir ve su gibi ürünleri satarak kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan gelir elde etmeleri sağlanıyor.

Yaklaşık 3 ay önce başlayan projede ilk etapta 100 engelli vatandaşa ulaşılması hedeflendi. Fakat aylık 3 bin 500 lira geliri olan projeye bugüne kadar sadece 3 engelli vatandaşın başvuru yapması hem şaşkınlık hem de üzüntüyle karşılandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve KOSGEB'in işbirliğinde yürütülmekte olan projenin koçluğunu Çizgi Proje Koordinasyon şirketi yapıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 6 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bu ahmak haberi her açıdan en ağır hakeret olarak kabul ediyorum! Neresinden tutup eleştirsem bilemdim. 3500 lira maaş vereceksin de kimse başvurmayacak! Ve muhteşem istihdam projen de modern dilencilik...

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu haberde bir tuhaflık var.hem 3500 tl maaş deniyor hemde "kamu kuruluşlarında bir stant açılıyor ve burada kuru üzüm, incir ve su gibi ürünleri satarak kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan gelir elde etmeleri sağlanıyor." denilerek esasında bir çeşit esnaflık yapacağı sattığından kar edeceği belirtiliyor!! söylememe gerek yok zannedersem maaş ile esnaflık aynı şeyler değil!! bence bu haber daha doğru bir şekilde verilmeli..tabi buradaki olay esnaflık bile değil resmen dilencilik "oturanboğa"nın dediği gibi..onun yerine fiskobirlik,çaykur ve benzeri kurumlarla anlaşılsa engelliler onlar için onların ürünlerini maaş+sigorta karşılığı devlet kurumlarında stant açarak satsa belki olay daha insani olabilirdi!!

Üye
    reciss Avatarı

Gerçek Adı
    recep soyalp
    Son Giriş
    31.03-2015
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuyu bende biliyorum araştırdım dediğiniz gibi ortada maaş yok , 13000 tl stand masrafı var. KOSGEB e başvuruyorsunuz çıkarsa alıp stand maliyetini sonrada ürünleri satıyosunuz sonrada satış olursa para kazanıyosunuz 3500 tl farazi bir rakam insanları kandırmayalım.

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ahmak insanlar bari 13000 tl stand masrafını istemeyin..

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

VAy be düşürdükleri duruma bak insanları

Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Başvuran olmamış.Birde sanki ıhsan edilmiş de sitem ediyorlar...Engelliler aptal mı?

Üye
    zelihaabaydın Avatarı

Gerçek Adı
    zeliş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

örnek çalışma başlatmış yazıya bak anca ördek olur bunlar.hangi zihniyetten çıkmış bu acaba

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

hastanelerde bunları satan kantinler zaten var duygu sömürüsü yapıp müşteriyi kendimizemi çakeceksekte bunun için 13,000 ödemeye gerek yokki cami kapısında masrafsız dilencilik yapılıyor hem kantincilerde hastaneye dünyanın parasını veriyor o adamların haklı olarak tepkileride olacak engelli için iş imkanı oluşturmak istiyorsanız masa başı işlerde istihdam edin hoş engelliye verdiğiniz muhteşem ulaşım imkanlarıyla hastaneye muayeneye gitmeye zorlanan engelli günlük işe nasıl gidecek onuda merak ediyorum

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kuru üzümle 3500 lira gelir..

Üye
    cirkinkedi Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

onu geçtım zahmet edıp ıtıbata bıle geçmıyor kı proje sahıbı arkadasım ıçın basvurduk adam bız sızı arıcaz dedı ne donen var ne bırsey bunu akabınde dedım bakalım herkese mı aynı sey soylenıyor . bır kac arkadasıma arattıtdrım aynı bız sıze doncez.. madem kımse basvurmuyor neden dönen olmyor.. sacmalık aıle ve sosyal polıtıkalar bakanlıgını esefle kınıyorum. kendılerının engellılerı oyaladıgı yetnmezmış gıbı bu tıp kagıt ustu projelerle ozel sektöre de prım yaptırıp resmen bızı oyalama metoduyla göz boyuyorlar böyle bır projee yok arkadaslar olsa bıle 100 kışı deıl 3 kışı kapasıtelı .. cızgı organızasyonun proje sorumlusu mustafa bey bız sızı ararız deyıp herkesı oyalıyor.. engellıler sayesınde reklam yapıyor bedavadan öylekı normal tlf hatları devamlı meşgul . bakanlıktan mustafa beyın cebını alıp oyle zor zahmet ulaştım kendılerıne .. onlarda yalancının önde gıdenı... adaletmış hanı nerde getırdınız de bız mı görmedık bakanlıkkk.

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

Stadın kirasını niye söylemiyor kimse? 3500 tl aylık net alacak ise bu maaşmı yoksa kardan paymı? adam gibi açıklasalar bak gör o zaman başvuruyu.

Üye
    şizofren70 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    24.01-2014
    Saat
    20:49
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3500 tl maaş engelliye ha türkiye şartlarında hemde öylemi uzaya felanmı çıktı türkiye bugün 200 tl bile değilken 2022 maaşı 3500 tl maaş çok komik bi yerimle gülüyorum sadece bu habere o yer bende saklı kalsın kantinci demeyecekmi arkadaş biz buraya kira veriyoruz hangi engelli 13bin lirayı bağlayacak oraya kaç kişi başvuracak benim memleketimde topu topu 3 hastane var mesela paramatik benzeri makinalarda koymuşlar atıp parayı kolasını cipsisini pisküvitini alıyor insanlar ah canım yazık diye acıyıpta mal alacaklar vah zavallı devletim vah engelliye desteğin yok kösteğin olmasın bari 13binlira stand parası bide abbboov habere bak her gazetede dergide yayınlanmalı bence bu haber 13binlira istendiği özellikle vurgulanmalı bana kızmayın devlet büyüklerim ben bu ülkenin bir evladıyım ama engelliler adına gerçekten bir şeyler yapmak istiyorsanız bunu gerçekten devlet kaynaklarından ayırarak onlara acıyarak yada onlara bi güzellik yaptığınızda reklam eder gibi değilde onlarında yaşama haklarına saygı duyarak yapınki allahta sevsin sizi

Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bunlar engellileri ne olarak görüyor.mahşer de konuşacammmmmmmmmmmm

Üye
    orhan altıparmak Avatarı

Gerçek Adı
    orhan altıparmak
    Son Giriş
    23.10-2016
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engelimi işimle aşıyorum Projesi nedir, Engelliye ayda 3500 TL maaş doğru mu? işte kaynaklar bu işler nasıl olmalı nasıl giriliyor ve istihdamA nasıl girilirve aylıklarımız gidermi bu soruların hepsi bu adrestte bende merak ediyorum dogrusu

Sayfa 1 / 2 12 SonSon