Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    En düşük ssk emekli maaşı 800 küsür lira
    3000 -5000 lira maaşa kimse müracaat etmiyo
    yıllık enflasyon % 00,005 olmadı en kötüsü % 2.08

Bunlar politikacının duymak istediği güzel cümleler , pastane düşünün imalathanede fareler cirit atıyor ama raftaki pastalar harika duruyor

Üye
    fatoss Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    09.12-2013
    Saat
    18:41
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar böyle bir haber okudum Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın projesi kapsamındaymış. Başvuru sayısı da çok azmış sanırım. İlgilenen arkadaşlar kaçırmasın bu fırsatı Haberi kopyalıyorum (kaynak: Aylık 3 bin 500 TL’ye çalışacak engelli bulunamıyor! )

"Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kamu kuruluşlarında açtığı stantlarda lokum, incir, fındık ezmesi ve su satarak geçimlerini sağlayacaklar. Ancak aylık 3 bin 500 lira geliri olan işe sadece üç engelli vatandaş başvurdu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ‘Engelimi İşimle Aşıyorum’ projesiyle engelli vatandaşların istihdamına yönelik örnek bir çalışmaya imza attı.
    Projeye göre, engellilik oranı yüzde 40′ın üzerinde olan vatandaşlara hastane gibi kamu kuruluşlarında bir stant veriliyor. Burada kuru üzüm, fındık ezmesi, incir ve su gibi ürünleri satan engelliler, böylece kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan ailesinin geçimini sağlıyor Zaman’ın haberine göre; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, “Engelimi İşimle Aşıyorum” projesiyle engelli vatandaşların istihdamına yönelik örnek bir projeyi hayata geçirdi. Projeden yararlanan engelli Murat Tombul, Yılmaz Arslan ve Sadık Çetin, yeni bir hayata başladı. Projeye göre, engellilik oranı yüzde 40′ın üzerinde olan vatandaşlara kamu kurum ve kuruluşlarında bir stant veriliyor. Stantta bulunan kuru üzüm, fındık ezmesi, incir ve su gibi ürünleri satan engelli vatandaşlar, böylece kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan ailesine bakma fırsatı yakalıyor. Yaklaşık 3 ay önce başlayan projede ilk etapta 100 engelli vatandaşa ulaşılması hedeflendi. Fakat aylık 3 bin 500 lira geliri olan projeye bugüne kadar sadece 3 engelli vatandaş başvuru yaptı.
    Murat Tombul da bu üç engelli vatandaştan biri. Yaklaşık 15 gün önce Koşuyolu Yüksek İhtisas Kalp Eğitim Araştırma Hastanesi’ndeki stantta çalışmaya başladı. Artık eli ekmek tutuyor ve hasta annesiyle birlikte 7 kişilik ailesine bakıyor. 14 yıl önce iş kazasında elini makineye kaptıran ve protez el kullanmaya başlayan Tombul, yaşadığı sevinci şöyle dile getiriyor: “Böyle güzel projelerle bizim de yüzümüz gülüyor. Haftanın 5 günü çalışıyoruz. Hem kazanıyoruz hem de topluma ve kendimize faydamız oluyor. Bu stant bana, yaşlı babama, hasta anneme, eşime ve üç çocuğuma ekmek kapısı oldu.” Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki stantta çalışan kalp hastası Yılmaz Arslan, daha önce devamlı birilerinin yardımına ihtiyaç duyduğunu, projeyle birlikte artık kendi ayakları üzerinde durmaya başladığını belirtiyor. Sabah erkenden büyük bir şevkle işine geldiğini ifade eden Yılmaz, “Artık benim de bir ekmek teknem var. Her sabah saat 08.00′de hastaneye gelip standın başına geçiyorum, satışlarla ailemin geçimini sağlıyorum.” ifadelerini kullanıyor.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve KOSGEB’in işbirliğinde yürütülmekte olan projenin koçluğunu Çizgi Proje Koordinasyon şirketi yapıyor. Şirketin Genel Müdürü Hasan Durak, şu ana kadar projeye sadece 3 başvuru olduğuna dikkat çekiyor: “Daha fazla talep gelmesi durumunda bu talebe cevap vereceğiz. Kendi işini yapabilecek, standının başında durabileceklere işi vereceğiz. Yoksa suiistimallere uğruyoruz. Engelliye biraz para verilip standını yakınları işletmeye çalışıyor.”

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

O haber baya oldu çıkalı

İlignç bir durumdur bu basında yer alsın yeter tarzı hani engellilerin her ihtiyacını hükümet olarak karşılıyoruz ey vatandaş duyun 3.500 tl gibi bir rakama tenezül dahi etmiyor benim engellim gibi hükümetin milleti kandırma yöntemidir

Oysa gerçek şudur bir kaç noktda gizli ihale ile eş dost tarzı bir girişim ve azınlıkta bir stand hikayesi yani müracat edeck bir yere dahi yok bir kaç üniversite hastanesinde denk geldim ve sağlıklı insanların satış yaptığını gördüm ve sordum bir kaç dakikalığınına bakıyorum dediler ve bir kaç gün sonra gittiğimde aynı kişiler satışa devam ediyordu yani pek umut bağlanacak bir durum değil 3.500 tl ise tamamen hikaye

Üye
    utkuberk Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve KOSGEB’in işbirliğinde yürütülmekte olan projenin koçluğunu Çizgi Proje Koordinasyon şirketi yapıyor. deniliyor ama izgi projenin internet sayfası kapalı. nasıl ulaşacaklar)))

Üye
    nbe51 Avatarı

Gerçek Adı
    aydın
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de önceden okuduğum ve aklımda kaldığı kadar bu uygulama henüz her ilde degil bazı pilot illerde uygulamaya başlanmış. yazılı liste dışında malzeme satılamıyor.

Üye
    shiva Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kuru üzüm satarak 3500 ve 5000 tl kazanıyorsun öyle mi sanırsın tezgahta uyuşturucu satıyon. Asgari ücrete bile razı olan o kadar engelli var ki .......

Üye
    Birol Koç Avatarı

Gerçek Adı
    birol
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Koşuyolu hastanesin de işletene sordum aglıyor aylık iki teklik kalıyormu dedim nerde vergi kıl tüy 1000 tl ye takla atıyorum dedi hesap bu

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    62

Bu haberi bende çok önceden duymuştum ama amaç başka sanki biz engelliye iş veriyoruz o kadar iyiyiz ama engelli istemiyor havası yaratılıyor sanki, nerde ayda 3500 ya abartmayın..

Üye
    levent yzc Avatarı

Gerçek Adı
    levent yazıcı
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

sahıbı arkadasım ıçın basvurduk adam bız sızı arıcaz dedı ne donen var ne bırsey bunu akabınde dedım bakalım herkese mı aynı sey soylenıyor . bır kac arkadasıma arattıtdrım aynı bız sıze doncez.. madem kımse basvurmuyor neden dönen olmyor..

sacmalık aıle ve sosyal polıtıkalar bakanlıgını esefle kınıyorum. kendılerının engellılerı oyaladıgı yetnmezmış gıbı bu tıp kagıt ustu projelerle ozel sektöre de prım yaptırıp resmen bızı oyalama metoduyla göz boyuyorlar böyle bır projee yok arkadaslar olsa bıle 100 kışı deıl 3 kışı kapasıtelı .. cızgı organızasyonun proje sorumlusu mustafa bey bız sızı ararız deyıp herkesı oyalıyor.. engellıler sayesınde reklam yapıyor bedavadan öylekı normal tlf hatları devamlı meşgul .

bakanlıktan mustafa beyın cebını alıp oyle zor zahmet ulaştım kendılerıne .. onlarda yalancının önde gıdenı... adaletmış hanı nerde getırdınız de bız mı görmedık bakanlıkkk.[/QUOTE]

zaten engelli üstünden para kazanıyorlar gidip kendiniz başvurun açın

Üye
    Alpaslan35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! -1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Akp hükümetinin tipik yalanlarından ve kafa bulandırma metodların birisi daha.

Misal;

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 1800 TL. yaptık diyorlar ama bugünlerde emekli olanlar 750 Tl gibi para ile emekli olabiliyorlar.

Ya da ,

MALULEN EMEKLİLİĞİ KOLAYLAŞTIRDIK, KAPSAMINI GENİŞLETTİK diyorlar ama daha beter zor yaptıkları gibi.

Kanmayın bu yalan haberlere.

Üye
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    622
    Verilen Beğeniler
    636
    Blog Mesajları
    110

Yahu dünyaca ünlü inşaat şirketinde idari işlerde sorumluyum o kadar almıyorum. Kuru üzümle 3500 tl gelecekse... Sanki ihsan ediliyormuş gibi haber yapmışlar. Bu kadar engelli aptal da kendileri akıllı sanki...

Üye
    hayal_prensi_ank Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    20

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Lise mezunu bir engelli olarak iş bulamadım. Ciddi bulmuyorum

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12