Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    RUÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    TUNCİ
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm arkadaşlar benim sorun norejen masne %77 rapor var polis olma sansım var yardım bekliyorum

Üye
    esmerelza Avatarı

Son Giriş
    09.03-2015
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

RUÇAN ;

Engelliler Polis olabilir mi net bir fikrim yok fakat şartlarına bakıldığında tam tesekküllü Sağlık Kurulu Raporu istiyorlar ki buda normaldir gerektiğinde güç kuvvet gerektiren bir meslek Akabinde Emniyet Teşkilatı kendi bünyesi içerisinde yazılı sözlü mülakat ve Vücut performansı şekil itibariyle aktif yeterlilik durumunuda göz önünde bulunduruyor ona göre sınav yapiyor hiç bir kusuru sorunu olmadığı halde 1-2 santim boy farkı dahi basarısız olmaya yetiyor dolayısıyla kurallar kaideler bu meslekte var olmanızı engeller Polis olmasanız dahi Kurum içerisinde Engelli Kadrosunda Memur olarak Görev yapabilirsiniz yıl içerisinde bu tarz alımlar ÖMSS veya KPSS hangi puan türü istenirse alım yapılabiliyor

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Cevabını bilmiyorum ama ofislerde evrak, bilgi girişi, pasaport, ruhsat tarzı masabası işlerde çalışabilirler gibime geliyor.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

engelli birisi polis olamaz, yani emniyet hizmetleri sınıfında olamaz ama genel idari hizmetleri sınıfında çalışabilirler yani düz memur olarak çalışabilirler.

Üye
    TAN_12 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:39
    Yaşadığı Yer
    Vatan Bingöl-Adana Meka Tarsus
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar başlık açarken biraz daha düşünün bence. adamlar en ufak bir sorunda insanları elerken siz bir engellinin polis olmasından bahsediyorsunuz, Emniyette çalışabilir belki ama oda Yardımcı Hiz. Sınıfı olarak

Üye
    okens Avatarı

Gerçek Adı
    Okan
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

kafanın karıştıracak hiç bir şey yok.Polis sağlık yönetmeliğine bakarsan ve engelin ile ilgili madde var ise hiç uğraşma.ama yok ise bir ihtimal sanşsını deneyebilirsin.
    bazı arkadaşlar idari sınıflarda görev alabilir demiş doğru.ama bu idari sınıflarda çalışmak için polisken herhangi bir engelin olmasına bağlıdır.yani kısacası şu: polisken kaza geçirdin ve kaza sonucu engelli durumuna düşersen ve engelin çalışmana mani değil ise bu sınıflarda polislik yapabilirsin.

Üye
    esmerelza Avatarı

Son Giriş
    09.03-2015
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OKENS ;

Haklısın fikrine katılıyorum ancak Gecen yıl istanbul Kıyı Emniyeti Kpss puanı ile Engelli Büro Elemanı aldı Memurlar Net. ilan edildi uzaktan yakından Emniyet Mensubu olarak alakam yok Bavuru yapacaktım fakat istanbullu degilim baska bir ilde ikamet etmekteyim dolayısıyla adres gösteremedik ve kısmet olmadı kıyıdan köşeden azda olsa alım yapılabiliyor takip etmek gerekiyor

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    engelli olan bir kişi polis olamaz bu mümkün degil. görevi sırasında başına bir iş gelir ve görevini yapmaya engel olacak bir durum olursa geri hizmete girer. yani masa başı işler idari işlerde görev alır.