Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aslı dincman Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    22.02-2014
    Saat
    19:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İş ilanlarına bakıyorum. İçimden, "Bu nitelikleri taşıyan biri, ne kadar engelli olabilir ki?" demek geliyor. Tabii ki hafif engellileri "hafif engelli olmaktan" sorumlu tutmak değil amacım ama vücudunu hemen hemen hiç kontrol edemeyen, konuşması net anlaşılmayan biri olarak, ağır engelliler olarak bizim de çalışmaya hakkımız olduğunu düşünüyorum. Ne dersiniz?

Not: Konuyu doğru yere açtığımdan emin değilim. Bülent Bey, eğer yanlışsa lütfen taşıyabilir misiniz?

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Çalışmak herkesi hakkı tabi, ama bu çalışma kişiye eziyet oluyorsa sorun olmaz mı sizce .?
    Örnek veriyim, çalışıtıgım iş yerinde zor yürüyen bi engelli arkadaşımız var, birisi yanında olmadan bi yerden bi yere gidemiyor malasef.
    Masa başı işi olmasına rağmen.

Uygun şartlar ve ortam hazırlanırsa herkes çalışabilir tabi.
    Ama kişininde kendi kapasitesini ve durumu göz önünde bulundurup ona göre karar vermesi lazım.
    İlla çalışıcam dememeli, heleki bir iş yerinde. Yeri geldiğinde evden de çalışabilir.

Üye
    aslı dincman Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    22.02-2014
    Saat
    19:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tabii ki. Zaten önemli olan, sınırlarını doğru çizmek. Örneğin ben evde bilgisayar başında metin düzeltmenliği yapabilirim ancak. Bunun dışında zaten iş aramam. Hayır, ben şuna karşıyım: Engeliniz ağırsa, kimse sizden çalışmanızı istemiyor. Bu çoık yanlış bence.