Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
Toplam 103 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    harrun Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar benim%30 engelli raporum var ve bu rapor hiç bir işime yaramıyor ne engelli kadrosundan işe girebiliyorum nede sağlam kadrosundan,her nereye işe girmeye çalıştıysam hep kapılar yüzüme kapandı dışlandım ve insan muamelesi görmedim,hele hele özel sektör firmaları zaten insanların kusurlarını araştırmaya bayılıyorlar bizim gibileri hiç işe almıyor,devletin bu konuyla alakalı bir kanun çıkarmasını bekliyoruz ya engellilik yüzdesini düşürsünler yada işyerleri %3 engelli çalıştırma zorunluluğu var, %10 falanda bizim gibi %40 altı engelilerden alma zorunluluğu gelsinki bizim gibileride işe alsınlar bununla alakalı bir kanun çıkmasını bekliyoruz,çünkü özel sektör firmaları insanların kusurlarını araştırmayı çok seviyorlar ve bizim gibileri işe almıyorlar hele hele kulaktan engellin varsa hiç almıyorlar ve hep dışlanıyoruz,inşallah bu yazılarımızı bir yetkili biri okurda bu konuyu bakanlara veya başbakana iletirler bu konuyla alakalı bir kanun çıkar biran önce,arkadaşlar bu konuyla alakalı yorumlarınızı bekliyorum ,evet bizim engelimiz belki başkalarına göre küçük sayılırken hayatımız boyunca yaşadığımız büyük yıkımlar engelimizin gerçektende küçük değilde büyük olduğunu anlamamıza neden oldu evet toplumda biz farklıydık ama bir ismimizde yoktu ne sakat ne sağlam!!

Üye
    dryusuf9436 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf aydemir
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısın kardeş benim de oran %34 ama birşeye yaramıyor...

Üye
    asusosmanlı Avatarı

Gerçek Adı
    osmanlı
    Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    girne / k.k.tc
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

harun arkadaşım sana katılıyorum.

benimde sağ ayağımda polio sekeli engeli var % 25 verildi.
    toplum nazarında engelliyiz, sağlık kurulunda balthazar formülüne göre sağlam birey oluyoruz.

oranı % 40 ' ın altında olanlara devlet ya bir formül geliştirmeli...

arkadaşlar ! çekilen sıkıntıları yukarıda harun arkadaşımızın belirttiği gibi noktası virgülüne kadar , BİMER' e şikayet etmeliyiz.

ben yazdım
    bana şikayetimi dikkate aldıklarını, kendi bünyelerinde görüşmek üzere kurulda görüşüleceğini belirttiler.
    daha çok şikayet edilirse İNŞAALLAH bir sonuç elde ederiz.

saygılar...

Üye
    harrun Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla ben bimerede şikayet ettim ama daha bi sonuç çıkmadı nedense, herkez şikayet göndersin bimere yada olmazsa meclisin önünde açlık grevi yapalım belki utanıpta bizim gibi olan bir sürü insanı düşünürler ve bu kanunu değiştirirler bir an önce,işe girmek istiyoruz almıyorlar engelli raporu çıkarmak istiyoruz vermiyorlar ne biçim insan bunlar yaaaa,çalışmadığımız için ilaçlarıda hep cebimizden alıyoruz mesela ben 3 seneden beri çalışmıyorum düşünün yani halimi,bu kanunu bir an önce düzeltsinler yoksa hiç birine hakkımı helal etmiyorum yedikleri içtikleri boğazlarından geri gelir inşallah.

Üye
    recep34 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    14.06-2013
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

harun kardeşim sonuna kadar haklısın benimde %36 raporum var hiç bir işe yaramıyor,işe girmek istiyorum almıyorlar nereye gittiysem bütün kapılar suratıma kapanıyor,bende bimere şikayet yolladım bu konuyla alakalı şikayetizle ilgileneceğiz bu konuyu görüşeceğiz dediler,şuan bu konuyla alakalı bir kanun çıkmasını dört gözle bekliyorum ve bizim gibi %40'ın altında mağdur olan bir sürü kişi bununla alakalı bir kanun çıkmasını bekliyor,inşallah bu ayrımcılıktan bir an önce kurtuluruz ve bizim gibilerde rahat rahat işe girer,arkadaşın dediği gibi ya engellilik raporu oranını aşağı çeksinler yada %40 altı engelli çalıştırma zorunluluğu getirsinler çünkü özel sektör firmalarının%90'ı insanları aşalıyor ve ayrımcılık yapıyorlar ya sağlam kişiyi işe alıyorlar yada engelli raporu olanları bizim gibi olanları almıyorlar bunu genelde fabrikalar çok yapıyor ,devletin bir an önce bunu düzeltmesini bekliyoruz çünkü çok mağduruz hem para kazanamıyoruz hemde psikolojik olarak bitik durumdayız..

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sizlere aynen katılıyorum benimde bir sürü iş buldum sakat olduğumdan yüzüme kapanmıştı.O zaman raporum yoktu gerçi sonradan aldım ama şimdi ise %42 olan raporum tekrar başvursam düşecek o yüzden ben şuanda 2003 te aldığım rapor sayesinde kamuda çalışıyorum.Bu konuda bişeyler yapılmalı bencede...

Üye
    BEZZA Avatarı

Gerçek Adı
    BEYZA
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok haklısınız arkadaşlar aynı durumda olanlardan biriyim bende. bu konya çözüm bulunmalı bencede şaka gibi olanlar...ne engellisin nede sağlam....

Üye
    harrun Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu bizim mağduriyetimiz ne olacak ya işe girmek istiyoruz almıyorlar,rapor çıkartmaya çalışıyoruz %40 altında oran veriyorlar ne yapacağız,utancımdan artık işlere başvurmuyorum bıktım çünkü,bimere şikayet yolluyoruz yine düzelmiyorlar bu kanunu en iyisi ankarada meclis binası önünde açlık grevi falanmı yapsak belki insafa gelip bizi anlarlar..

Üye
    _mur Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    17.01-2014
    Saat
    04:04
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2012 yılında 32 rapor verdiler banada dün itiraz ettim bugün fizikten muayene girdim % 24 verdi bakmadı bile yazdı geçti psikiyatriye gittim anlattım sıkıntılarımı gerçekten uyuyamıyorum bile artık, beyfendi sağlam bizlik bişey yok dediler kurula girmeden çıktım geldim doktorlardan nefret eder oldum artık bu insanlar ne olacak düşünen yok 24 yaşındayım evlyim 2 senedir işsizim ne yapacağımı şaşırdım allah şaşırtmasın ama artık şaşırdım bunalımdayım bu durumda olanlar cidden lafta değil gidelim meclise kansızların yanına anlatalım yakında seçim varya belki oy için insafa gelirler kuralım bi grup oluşturalım gidelim çok kişide katılır inanıyorum birimiz başı çeksin ayarlasın yeterki

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar merhaba bende sizlerle aynı durumdayım ve bu konu için defalarca yazdım buradaki forumlara gerekirse açlık grevine kadar gidip sesimizi duyuralım böyle olmayacak

çıksın biri söylesin engellimiyiz,sağlam mıyız yoksa uzaylı mıyız ben bunu merak ediyorum

Üye
    cesurinsan Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle söylenenlerin altına imzamı atarım .Bitsin artık mağduriyetimiz . Bende sizin gibi sağlam mıyım özürlümüyüm bilmiyorum ne oluyorsa arada kalanlara oluyor .İnsanlara sesimizi duyurmalıyız ...

Üye
    maryo Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    11.04-2016
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar size katılıyorum nasıl olacak bilmiyorum ama birşeyler degişsin artık

Üye
    berkan996 Avatarı

Gerçek Adı
    Berkan
    Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende sizlerle aynı durumdayım sağ göz görmuyo askerden curuk verıp yolladılar nereye gıttıysem kapılar yuzume tek tek kapandı hala daha oyle bende bı cagre psıkıyatrıyı denedım hala daha denıyorum bu sekılde alan cok sıtede ama bu boyle olmamalı bımere yazdım dedım askerden curuk verıldı ıse gırecez ya sakat yada saglam raporu ıstıyolar ama bıze verılen ne sakat ne saglam bı ınsan hem sakat hem saglam olabılırmı dedım oda kaymakamlıga dılekce yazıp hakem hastaneye gondersınler dedı gonderse ne olcak ayn oranı verıp yollayacaklar boyle sacma sapan bı uygulamayı yapanların nasıl bı beyın ıle boyle bı karar adıklarını anlamak çok güç bukadar sıkıntı cekıyoruz bu bastakı şerefsizler yuzunden ALLAH belalarını versın

bagırmayan kuzuya SUT verılmezmıs sesımızı cıkarmamız lazım bunun bı yolu yordamı olması lazım burdan orgutlenmemız lazım

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

avrupa birliği uyum çerçevesinde engelli oranı hesaplama tablosu değişti engelli olanlar bir bir gecede sağlam oldu hükümet bir çok konuda değişiklikler yaptı kabul .ancak bizim için hayati önem taşıyan rapor konusunda oranlarda tırpanlama yapıyor,kademeli engelli emekliliği getirdi daha hükümetin güzel şeyler yapıyoruz lafları gölgede kaldı

Üye
    berkan996 Avatarı

Gerçek Adı
    Berkan
    Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    valla bizim hükümet bi tek işine geleni avrupa birliğine göre yapmıştır işine gelmeyeni arabistan yasalarına göre çünkü böyle bi saçmalık avrupa ülkelerinde olmaz diye düşünüyorum

Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon