Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 103 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şöyle bir şey önersek nasıl olur;

50 ve üzeri işyerleri %3 oranında engelli çalıştırma zorunluluğu var. %40 ve üstü raporu olanlar için %2 olarak , %40 altı raporu olanlar için %2 orana çevirseler bu yönde talep yapılsa ve bunu dernekler üzerinden yapsak.

Üye
    Nikiforenko Avatarı

Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç bir çalışma yok bu konuyla ilgili, en azından ben öyle düşünüyorum. Belimde 8 tane vida var(kalıcı) yüzde 13 rapor verdiler. Hiç bir iş yeri aramıyor. Ne engelliyiz ne sağlam. Arasında kaybolup gidiyoruz. Allah kimseyi rızıksız bırakmaz fakat kanun çıkması gerek biran önce.

Üye
    Nikiforenko Avatarı

Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar sorunumuz ne durumda? Bir haber var mı? Güncel kalalım lütfen.

Üye
    emreylcn Avatarı

Gerçek Adı
    emre yalçın
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    5

balthazar formülünün canı cehenneme

Üye
    ths Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısınız benimde % 37 bazalt formülü ile %33 e oldu bende yazı yazacağım bimere

Üye
    emogumo Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    37

en zor durum bu heralde kendimi dünyada yalnız hissediyordum bu konuyu görene kadar inşallah Allah büyük bi çare bulunur ama burası türkiye kimbilir ne zaman

Üye
    Şahin ALACA Avatarı

Son Giriş
    04.03-2016
    Saat
    20:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim sağ ayak bileğim donduruldu topuğum yok aksama ve ufaktan kısalık var acaba ne oran verirler 😕 daha 25 yaşındayım ve bu benim için çok önemli 😕 araç alırken işe yararmış teçhizat olacak çünkü fakat başka bir yararı olmazmı acaba.?
    Hem iş hemde trafik kazası olarak görünüyor, trafik sigortasından yüklü tazminat alırsın diyorlar ne kadar doğrudur acaba daha tedavim sürüyor heyete çıkmadım.?

Üye
    MuraTTameR Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    08.09-2017
    Saat
    03:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben sanırım şanslı engelli olanlardanım.Fiziki olarak hiçbir engelim yok.Fakat aşağıya ve sola bakınca çift görüyorum.Fakat bunu kimse anlamıyor.Şuan bir mağazada satış danışmanıyım.Kazadan öncede bu işi yapıyordum.İş görüşmesine çağırdıklarında bu çift görme engelimden asla bahsetmedim.Ve beni o şekilde işe aldılar.Aradan 1 yıl geçti aynı yerde çalışıyorum.Müdürle aram çok iyi severim kendisini o da beni işimide engelsiz olanlardan daha iyi yapıyorum.Ve müdürüme sonradan çift gördüğümü söyledim.Eğer çift gördüğümü söylesem beni işe alır mıydınız ? diye müdürüme sordum ve almazdım dedi.Yani kusurunuz gizlene bilecek birşeyse özel sektör de söylemeyin ayı dayı diyinceye kadar sonrada acıklarsınız herşeyi size tavsiyem bu benimde %27 raporum var.

Üye
    murat220 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    22:01
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

Müsküler distrofi kas hastasıyım. Bir yeri tutmadan belimden doğrulamıyorum. Ellerimle dizime destek vermeden merdiven çıkamıyorum. Ancak düz yolda yürümemde sınır yok Kollarım da iyi. Hiç yüzde rapor almadım. Yüzde kaç çıkar bende bu konuda bilgisi olabilen var mı.

Üye
    engellilerbiz Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    1

imza kampanyası Başlatıldı 5 imza Lazım Acil Olarak Sonrasında Yayalım Sesimizi Duyuralım Yazılarımda Yanlış Varsa Düzelteyim Farklı Görüşleri Olan Varsa Lütfen İletsin Yazım Hatası Uygunluk.v.s
    imza kampanya linki

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Ya çok saçma gerçekten de , yüzde 5 saglikliyim diyen bir insana dahi verilir . Kaldı ki bence her engelli insana yaşadığı sıkıntılardan dolayi hafif depresif diye yüzde 5 verilir. Komik bir ülkede yaşamaya çalışıyoruz ne yazık ki.

Üye
    nemoberk Avatarı

Gerçek Adı
    gökberk
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

bena önce %48 verdiler bir senelik rapor. girdim bir işe bir sene çalıştım. rapor oranı hastalık remisyonda diye %33 e düşürdüler. bunun üzerine şirket beni işten çıkardı. bir sene sonra anlaşıldı ki hastalık hiç remisyona girmemiş aksine tüm karaciğeri sarmış. sonra %65 verdiler bir sene sonrada %74 verdiler. ama olan oldu ve ben işimden oldum. şimdide iş arıyorum. bir kaç şirkete başvurdum. beni şirket doktorlarına gösterdiler sonra biz seni ararız dediler gönderdiler ama aramadılar. şimdi neden almıyorlar anlamadım şimdide oranı mı fazla buluyorlar.
    asıl sorun şu bir işe bir kişiyi neden almadığını söylemek gibi bir zorunluluğu yok kimsenin mesele sadece engelli meselesi değil. bizde genel olarak bir iş hayatı sorunu var. devlet işçinin vatandaşın yanında duracağına patronların yanında duruyor sorunun temeli bu.
    siz zannediyormusunuz %3 oranında engelli çalıştırma zorunluluğuna uyulduğuna. ben işkur da duydum cezası 1900 küsür tl. ve şirketler için bu komik bir rakam. ve ben bazılarının bu parayı ödeyip genede engelli çalıştırmadığını duydum.

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    13

arkadaşlar her engel durumu için geçerli olmamak kaydıyla gerçekten engel durumundan dolayı iş bulamayan %40 rapor alamayan insanlar için birşeyler yapılması gerektiğini düşünüyorum. gerçekte engel durumundan dolayı acı cekmek ve iş bulmakda zorlanan ama %40 ı bulmadığı için oran engelli sayılmamak . bu duruma devletimizden çözüm bekliyorum kimsenin hakkı yenmeden kimseler mağdur edilmeden bi çözüm isteriz.

ha bu arada bende engelliyim ama bende iş bulamadım henüz engelli olunca iş bulunacak diye bi garanti yok. ekpss nin durumu ortada.. normal kpss den cok farkı yok.

Üye
    engellilerbiz Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    1

@PURHAPS
    benim kendi görüşüm bana rapor oranı lazım degil ben işverenlerin ayrımcılıklarına dayanamıyorum kardeşim çok işyerine başvurdum
    başvuruda askerlik soruyorlar yapdınmı yapmadınmı yapamadım neden yüzde 12 kulakdan raporum var diye diymi iş veren beni normal
    saglam olarak degerlendirmedi ben bunu acık ve net olarak yaşadım. kac kez yani devlet gözünde saglam ama engelli
    bari hafif engelliler için birşey yapılsınki bizim işyerlerine alınabilelim.ayrımcılık sıkıntısı kalksın ortadan
    işkur sitesine girin yüzde 40 engelli arıyan onlarca firma bulursunuz.
    ben beni kamuya alın diye söylemiyorum yanlış anlaşılmasın sadece ayrımcılık kalksın ve iş yönü acılsın 1 ay önce burdan bir yazıyı okuyarak bimere yazı yazdım işkura yönlendirdiler işkurdaki abimizdende allah razı olsun bir firmanın marketi işçi alıyormuş başvurduk imzalar attık aynı şekilde askerlik mevzusu engel durumu soruldu biz size haber vericez dediler 1 ay oldu hala haber vericekler sanırım
    sürç-i lisan yapdıysam affola

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @engellilerbiz, ne demek sonuna kadar haklısınız. Arada kalmış gibi bir durum. Bende dedim ki hani yüzde beş on her şekilde verilir diyorum bahsettiğiniz sıkıntıları yaşarken bile depresyona girer insan . İşsizlik kolay mı devirde. Hele ben tüm engelli arkadaşların hepsinin çalışma hayatı olsun kimseye muhtaç kalmasın sosyal bir çevresi olsun isterim. Umarım sesimizi yetkililer duyar ve bir çözüm bulurlar. Şansın açık olsun kardeşim.

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon