Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 103 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ghaneli Avatarı

Son Giriş
    28.08-2016
    Saat
    21:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende TBMM yazı yazdım bakalım ne olacak?

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu sorunumuzu Türkiye gündemine getirebilme ve sesimizi duyurmak için mutlaka ''Bedelli Askerlik bekleyenlerin'' aylardır yaptığı ve başarıya ulaştığı yöntemi yani Tweet grubu oluşturmayı denemek şart.Başka türlü burada sadece birbirimizi dinlemekten başka bişey yapamayız.

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

haydi açlık grevine poliolar

Üye
    sevkat122 Avatarı

Gerçek Adı
    mucahet sen
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bi arkadaş göz kusurundan yüzde 30 aldıgerçekten durumunuz çok sıkıntı verici saygılar yogurlu şeker yiyip şeker hastası olsanız yüzde 20 oda baltazharda oran 5 yapar zor iş

Üye
    harrun Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

exelans sen ne yaptın aldınmı rapor yoksa bizim gibi sürünüyormusun hala.

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

Valla sürünüyorum Allah'tan 2001 yılında almış olduğum %40 raporum var onla engelli kadrosundan özel bir şirkette çalışıyorum fakat vergi indirimi yok engelli kartı dahi alamıyorum öylece bakıyorum sağa sola işte

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Bende katılıyorum seneler önce bir olaya şahit olmuştum işkura iş ilanlarına bakmaya gidiyordum bir bayanla karşılaşmıştım bayan koltuk değneği ile dolaşacak kadar ağır derece bacak kısalığı vardı konuşmaya başladık neyse rapor oranın kaç diye sormuştum "%39" demişti doktor vermemiş 1 puanı kötü bir durum anlıyorum özür oranlarını hesaplarken hatalar oluyor teşhis yanlış konuyor yanlış teşhis üzerinden değerlendirme yapılıyor sonuç rapor oranları yanlış hesaplanıyor daha önce çalıştığım yerde ayakta durmakta bile zorlanan destekle yürüyebilen bir arkadaşım vardı 10 sene önce rapor almış raporunda polio sekeli yazıyordu %40 dedik abi senin rahatsızlığın bu olamaz rapor oranın daha yüksektir gitti bir kez daha çapa tıp fakültesine bu sefer hastalık başka bir şey rapor oranı %82 çıktı yani yanlış teşhis yanlış oran rapor oranı başka çıkan arkadaşlara tavsiyem şudur eğer hastalığının benzeri olan başka bir hastalık var ise konulan teşhisten şüphe duyuyorlarsa tıp fakültesi hastanelerine gidip tekrar muayene olsunlar doktorlara da yüklenmek olmaz hep sonuçta onlar da insan hata yapabilirler 3 4 muayene olduktan sonra testlerden sonra ancak doğru tanı konabilir ben kendimden de örnek vereyim ben cerebral palsy hastasıyım 18 yaşlarımda rapor çıkarmaya gittim kulaklarımda problem vardı ağır işitiyordu ama farkında değildim rapor çıkartırken gittim imza toplamaya kulak burun boğaz servisine doktor nasılsın iyimisin diye sordu yakınımda olduğu için doktoru işitebilmiştim doktor sağlam yazıp geçti o zaman muayene edip kontrol yapsaydı işitme cihazımı daha erken alacaktım rapor oranımda farklı olacaktı olmadı şimdi %50 rapor oranım var buradan takip ettiğime göre benim bu kulak sorunuma belki 20 puan daha eklenecekti ama olmadı hem teşhis geç kondu hem de duyamadığım için çektiğim çile de cabası şimdi işitme cihazı kullanıyorum 4 sene gecikmeli edindim işitme cihazımı onun için şüphe duyduğunuz oran ve teşhislerde gidin bir kez daha muayene olun saygılarımla

Üye
    haticeuykunn Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    08:50
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler dileriz
    tabi sizin için iyi , bizim için bir o kadar kötü günler olsada . bu e postamın mailinizin çöp kutusunda yer alcağını bilerekten de olsa içimizde kalanları arkadaşlarımın dilinden ve kendi düşüncelerimde dahil olmak üzre aktarmak istiyorum . sizde iyi bilirsiniz ki bimere tonlarca dilekçe vermemize rağmen hiç bir şekilde çözüm önerisi alamamış % 40 ın altında engeli olan arkadaşlarız biz , bence sesimizi duymanız gerekiyor artık . maili yazmamak için kendimi tuttum ama nurgül arkadaşımın yaızsını okuyunca çok üzüldüm , yürüyecek hali yokmuş kadının artık düşün o haliyle çalışmak istiyor sırf çalışmak için uğraşıyoruz , engelli maaşı almak içinde değil , siz müslümansınız avrupanın normlarına göre neden bizim kaderimizi belirliyorsunuz ki . inanın nurgül için yazdım bunu . kendimi bile ileri sürmüyorum . şu % 40 saçmalığını kesi lütfen ya aşağıya çekin , yada bir çözüm yolu bulun inanın askeri ücrete bile razıyız artık biz sadece çalışmak istiyoruz ya . devlet hastanelirine gidiyoruz sağlamsınız çalışmak için özel sektöre gidiyoruz siz engellisiniz . bizim gibi % 40 altında raporu olanların sizin nezrinizde bir tanımı yok mu . bide nurgül arkadaşımız işe başvurmaya gitmiş , alay etmişler kadınla sırf engelli diye , insan yerine bile koymamışlar bunada bir çözüm bulun . web sayfanıza , istekler şikayetler diye bir ibare koymakla olmuyor bunlar . insanların hayatını etkileyecek kararları . kafadan sallama yapmayın lütfenn lütfen lütfen . sürçü lisan ettiysem affola
    bizim yaşadıklarımızı yaşadığınız günler dilerim efendim

tbmm ye yazdım içim azda olsa rahatladı bakalım cvp atcaklarmı

https://twitter.com/engelilik tiwiter hesabımı8z arkadaşlar burda tiwiter kullananlar sesini duyurabilir

Üye
    nurgul37 Avatarı

Gerçek Adı
    nurgul
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

Sevgili Haticeuykunn durumumla ilgili yazin icin tesekkurler ama bazi yerleri yanlis.Calistigim hicbir firmada kotu davranis veya soze maruz kalmadim tam tersi bana karsi hep iyiydiler.Ben calismayi cok sevdigim icin hastaligimi unutup haddimi asan bir performans sergilemeye calistm hatta calistik Nur arkadasimla bu bize farkli hastaliklar olarak geri dondu.Son gunlerde servise bindigi daha 10 dk olmamisti benim bas donmeye mide bulanmaya baslamisti dusunun 2 saat suren servisteki halimi.Her serde bir hayir vardir su anda 4 senedir yegenlerime bakiyorum zor da olsa ALLAH'in izniyle.Genel ihtiyaclarimi da cok sukur karsiliyorum.Ama saglik raporu cikaracak gucun nasil yok diye sorarsaniz kisa mesafelerde iyiyim uzunlarda bas donmesi ve mide bulantisi oluyor.Bir de ayagimi burkmustum 2,5 hafta yere basamadim,ziplaya ziplaya bir hal oldum,Demem o ki birinin gozetiminde saglik raporu cikarilabilir.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

sizlerin destekçisiyim turkiyenin kanayan yarası bu konu

Üye
    haticeuykunn Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    08:50
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nurgülcüm .d bazı arkadaşlarımızla alay edilmiş ben seni diye baaz aldım k.b geçmişi okursan bazı arkadaşlarımızın yaşadıklarınnı akdardımm . sana cok üzüldüm ben ya kafama takıldın uyyamadım valla zengin biri olsam sana elımden gelenın fazlasını yapardım . cok üzgünüm senın adına canmm ya

Üye
    yusufyüreklim Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

malesef ki bende aynı sorunu yaşamaktayım, %32 raporum var fakat ne engelliyim ne de sağlamım bu nasıl bir çelişki anlayamadım.Zorla bir işe girdim fakat çalıştığım işte sağlığım açısından beni rahatsız etmekte ama mecburen çalışmak zorundayım. Kaç defa bimere yazdım ama hep başından savmacasına cevaplar veriliyor biz çözüm istiyoruz bu konuyla ilgili maaş falan istediğimde yok sadece hak ettiğimiz netice verilsin çalışalım varmı böyle bir dünya ya sağlam değilsin ama sakat da değilsin....

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok zor arkadaslar nekadar cok mağdur insan var yazık ya hükümet buna el atmalı sesimizi birilerinin duyurması sart bende atipik psikoz rahatsızlığı var bende cekiniyorum heyetten psikolojik rahatsızlık benimkiside bilmiyorum ne cıkar.

Yasaklı Üye
    Engels Avatarı

Son Giriş
    25.11-2014
    Saat
    08:24
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar aşağıda bu konuyla hazırladığım video var. sanırım video sesimizi duyurmak için daha etkili olacaktır. lütfen sosyal medyada mümkün olduğunca paylaşalım

Video buradan ulaşabilirsiniz

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar yokmu yapacağımız bişiler sesimizi duyuracağımız ses getirecek bişiler yapmamız lazım böyle durup beklemekten sıkıldım artık engelli olduğumuz halde rapor alamıyoruz işyerim raporunu yenile dese işten atarlar çünkü alamam bir daha

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon