Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 96 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mcagatay Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    TR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2. atamalarda meb e atandım. Bizde memurluk yapan yok. Hepimizi temizlik işlerine verdiler. Öyle ağır bir işimiz yok ama hizmetli atanırsam memurluk yaparım düşüncesiyle seçim yaparsanız hata yapmış olursunuz. Temizlikte yapabilirsin memurlukta orası belli olmaz.

Üye
    holosko Avatarı

Gerçek Adı
    egemen
    Son Giriş
    18.09-2014
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar
    hizmetli atanıp çalışanlar varsa lütfen ne iş yapıyorlar buraya yazar mısınız?

Üye
    inebolulu Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben Devlet hastanesinde hizmetli kadrosundayım geçen sene kura ile atandım.
    ilk başta öle temizlik işine falan vermeye kalktılar sonrasında ise raporum da bulunan bi ibare var sol elini kullanacağı işlerde çalıştırılamaz die. 657 sayılı devlet memurları kitapçığından bi kaç madde buldum ve yönetime sundum masa başı iş haricinde çalıştıramazsınız beni dedim. hasta kabule verdiler daha sonrasında 14 aydır hasta kabul memuruyum hiç bir sıkıntı yok engelli hizmetlleri kesinlikle pakiş elemanı olarak çalıştıramazlar aklınızda bulunsun...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Metin tebrik ederim gerekeni yapmışsın hakkın olanı almışsın ....

Üye
    inebolulu Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bi tek ben değil herkes yapması lazım. hizmetli kadrosu deyip geçenleri anlamıyorum sonuçta görevde yükselme var liseyi bitirdim bn şimdi vhki olacam sınav açılacak yakın zaman da net tarihi hatırlamıyorum sonrasında da 15 gün trabzon veya antalyaya seminere gidecem...

Üye
    polat0537 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer AŞIK
    Son Giriş
    01.02-2017
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    Bolu/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 2010 meb e hizmetli olarak atandım temizlik ,veya masa başı memurluk tamamen idareci ve sizin engel durumunuza bağlı bir durum ben ortopedik engelliyim tekerlekli sandalyede bir de sol el ampute şuan yaptığım iş santral,fotokopi bir okulda santral sadece okul kayıt döneminde yoğun fotokopide yazılı sınav dönemi temizlik işi olsa bile bir okulda klkıpta size bile bile çok ağır bir iş vermezler

Üye
    suyum Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inebolulu;

Ne zaman basladiniz ise? GYS Eylül de yapilacak dedi Bakanlik. Vhki kadrosu icin 3 yil ayni Bakanlikta calisma sarti var, o yüzden soruyorum.

Üye
    inebolulu Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2012 kasım da başladım ben. 3 yıl çok saçma genel sekreterlikle istişare yaptığım da böle bişi söylemediler hiç. he olsa bile oda sıkıntı değil 60-70 tl oynayacak çok fazla kurcalamam başvurumu yaparım beklerim

Üye
    suyum Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inebolulu;

Yönetmelik gelmedi mi size, ben okudum, memurluk, vhki kadrolarina ayni bakanlikta 3 yil calisma sarti yazilmisti. 60-70 tl degil en az 100 tl gibi bir rakam var hizmetli, mwmur arasinda.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    20:27
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

İşin özü şu galiba atandığınız yerdeki yönetim insancıl ve hakkaniyetli ise şanslısınız yoksa vay halinize! Yazılanlardan ortaya çıkan sonuç bu malesef çok fazla çifte standart var sanırım kamu kurumlarında şeffaflık hiçbir zaman oldurulmayacak her zaman birilerinin krallığı olucak gibi !

Devamlı denetim şart ama denetimide denetlemek ve denetim personelini iyi seçmek daha şart!

Üye
    inebolulu Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yönetmeliğe uyan kim..?
    yeri geliyo şoförlük de yapılıyor yeri geliyor ambar ayniyata koşturanlarda var...
    şoför mü olacaksın istiyormusun bi olur çıkartılmaya bakar iş hizmetliymişsin falan farketmez...
    vhki işi mi yapacaksın geç ayniyata yazsınlar görevlendirmeni dediğin 100 tl lik fark bi görevlendirme olurla kapanıyor...
    arada ki fark 100 tl değil 72.50 ...!

mehmet önder dediklerin de kısmen haklısın.
    Elbet ki yönetimin de elini vicdanına koyması gerekiyor. Ama devlet hastaneleri artık KHK geçtiğin den bu yana Başhekim , Müdür (idare ve mal.hizm. Müdürü) artık birer maşa oldular... yukarısı ne derse Emredersiniz demek zorundalar... ama yine de ne olursa olsun haklarımızı savunduktan sonra aradıktan sonra hiç birşekilde ezilme durumu olamaz... en fzla sürgün le tehdit ederler yani başka bir yere görevlendirme yazarlar oda 1-2-3 ay oda bnm işime geliyo keşke yazsalar Yolluk alacam en kötü aylık 870 tl daha.

Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    20:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hizmetli olarak çalışmak çok agır çokzorr

Üye
    inebolulu Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burak_br;
    Hangi kurum da çalışmaktasınız ?

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    25.03-2017
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Meb de hizmetli olarak bi okulda arada temizlik yapiyordum sigortasiz okul parami karsiliyordu vs.okulda engelli memur var personl odasi wc' lerin ve katlarin merdiven temizlik isine bakiyor velhasil illa bi temizlik isine karismak zorunda kaliyor illaki,egerki o atanan engelliye uygun masa basi is varsa verilir ama benim bulundugum ilde okullard masa basinda engelliye ne is verirler orasi mechul..sonucta 1sene deneme suresi var yonetmelikte olsa elinde tercih ederken hizmetli sinifini seciyorsun nie sectin der,idare bi yazisina bakar yeterki goze batmasin..

Üye
    inebolulu Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yanlış düşünüyorsun arkadaşım 2 sene içerisinde düzenlemeler var aile ve sosyal politikalar bakanlığı bu konunun çok üstüne gidiyor özellikle denetlemeler bunun üzerine ki hiç bir idareci başına iş almak istemiyor...! yukarıda dediğim gibi hastane de çamaşırhane ve zemin kat temizlik işini vereceklerdi kabul etmedim çıkarttım raporumu yasak haklarımı yaptıramazsınız dedim müdür de aradı genel sekreterliği hiç bir şey yapamadı yapamazda ! meb de biraz sıkıntılı bu durumlar. ama yakın bi arkadaşım nevşehir de ona yardımcı oldum elimden geldiği kadarıyla sınıf temizliğinden evrak kayıt a geçti.!

Madde 9 - Belirli bir mesleği olan sakatların meslekleri ile ilgili işlerde çalıştırılmaları esastır.
    Belirli bir mesleği olmayan veya mesleğine uygun kadro bulunmayan sakatlar, sakatlık durumlarına göre, yapabilecekleri hizmetlere ait mevcut kadrolarda çalıştırılır.
    Sakatlar, sakatlıklarını artırıcı veya ek sakatlık getirici işlerde çalıştırılamazlar.
    Madde 11 - Kurum ve Kuruluşların halen uygulamakta oldukları çeşitli yönetmeliklerin bu Yönetmelik hükümlerine aykırı hükümleri uygulanamaz."

madde-9 önemli kısım ; şahsi raporum da sol elini kullanacağı işlerde çalıştırılamaz yazmaktadır. bunu öne sürüyorum ben.!

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon