Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ender 28 Avatarı

Gerçek Adı
    ender
    Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    00:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar bayadır foruma giremiyordum

nedeni ise iş aramamdı ben devletten ümidimi kestim 2 alımlar 2014 e kalır ben den söylemesi

neyse özel şirketlerde iş arıyorum ama şu 2 gün içinde nereden baksanız 5-6 şirketle görüştüm hiç birisi geri dönüş yapmadı hatta kariyer.netten ilanlarını geri çektiler

görme engelliyim diye kimse iş vermek istemiyor ben zaten gittiğim yerlerde konuşmalarından anlıyorum bana ne kadar uzak olduklarını öle geçiştirme konuşmalarla beni başlarından atıyorlar ben şimdi ne yapacağım

gelin görünki sigorta paramı bile aylık babam ödüyor

cebime haşlığımı babam koyuyor

inanın para harcamamak için evden dışarı çıkmıyorum

artık utanıyorum babam dan para istemeye 22 yaşına gerldim bu anlattıklarım bana ne kadar koyuyor anlatamam size

arkadaşlarımın hepsi bir yerlerde işe girdiler çoğuda iyi yerlere geldiler ama gel görki ben

en basitinden devlete aylık sigorta paramı bile babam ödüyor

1 hafta daha iş arayacağım baktım olmadı çok güzel bir son düşünüyorum bütün engellilerin çaresi olacak bir son düşünüyorum

Üye
    hamza612006 Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    18:37
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım senin gibi binlerce engelli kardeşimiz ailesinin desteği ile yaşamını sürdürüyor.Bu sebeple kendine bu konuyu dert etme.İnşallah yakın bir zamanda uygun bir iş bulacağına inanıyorum.Allah herkesin rızkını vermiştir.Seninde bunu düşünerek içinde umutların yitirmemeni isterim...

Üye
    gtrcgokhan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Öz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oo sen ne diyorsun bir keresinde internetten başvuru yapmıştım özel bir şirkete. şu saatte gelin görüşmeye bekliyoruz dediler. ben daha erken bir saatte gittim. görüştüğümde ise başka bir eleman aldıklarını söylediler

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ender 28;

2006dan beri çalısıyorum. Çalıştığım iş yerlerını çok kez değiştirdim ki. sol el parmaklar yok. İşim Bilgisayar Operatörlüğü.2011in 5inci ayında issiz kaldım.senın durumda ıdım. baban yardım edıyodu ve ben 24 yasındayım su anda. O zamanlar dedım kı iş bulana kadar Engelli aylığına başvurayım. Hiç yoktan kabul edılırse oradan gele para bana bı nebze yardımcı olur. başvurdum para baqlandı. para baqlandıktan 2 gün sonra siğortalı işe basladım. Özel bır hastanede. tamemen şansım yaver gittide öle oldu. 18.06.2012de işe basladım tam 1 sene issiz idim düşün. sabır edeceksın işte. her neysekı işe baslamadan 2 qün öncede 2500 tl toplu param yatmıstı gittim onu çektim. çokta işe yaramıstı yani daha gencsın genc bana dıyolardı qencsın dıye kızıyodum sız anlamazsınız benı dıe evet o dönemde harbıden kımse anlayamaz bızı. ama senın durumunu yaşadıqım ıcın acele etme zamana bırak.

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ender 28 bende görme engelliyim ve bende işsizim senin durumun benden iyi ben 33 yaşındayım evliyim bir çocuğum var ve işsizim şükret ki baban sana yardım ediyor şu anda bana abim yardım ediyor bende senin gibi iş arıyorum bir kaç yere bende form doldurup verdim aynen senin dediğin gibi bana dönüş yapmadılar üstelik te iş başvurusunda bulunduğum şirketlerin hepside tanıdık

BEN 10 SENE İSYAN ETTİM VE HİÇ BİRŞEYİN SAHİBİ OLAMADIM SEN İSYAN ETMEYİ BIRAK VE ŞÜKRET EĞER Kİ ŞU ANDA BİZİM GİBİ GÖRME ENGELLİLERE İŞ VERMİYORLARSA BU DEVLETİN SUÇUDUR KENDİNİ SUÇLU HİSSETME SEN HALİNE ŞÜKRET EN AZINDAN SİGORTAN VARMIŞ BEN 33 YAŞINDAYIM VE 1 GÜNLÜK BİLE SİGORTA BAŞLANGICIM YOK HER ZAMAN BETERİN BETERİ VARDIR BUNU BİL YETER.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

ümidini kesme daha gençsin iş bulabilme ihtimalin yüksek yolun açıkolsun

Üye
    şeymah Avatarı

Gerçek Adı
    Şeyma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tüm engelli işsiz arkadaşlarıma sesleniyorum!

Bulunduğunuz ilçenin ya da ilin belediyesine başvurun. Durumunuzu anlatın. Gerekirse tekrara tekrar gidin. Artık şu arkadaşa bir iş verelim de başımızdan gitsin desinler. Belediyeler ilgilenmek zorunda sizinle. Destek vermek zorunda. Bunu bilin. Biz vatandaşlara sahip çıkmak zorunda. Muhtara gidin, sorun, neler yapılabilir iyice danışın.

Kolay yolu seçmeyin. Birgün zaten ölcez ama hayatımız hayat olsun bari.

Bu arada boş durmayın kendinizi yetiştirin. Bazı belediyelerin engelliler için açtığı meslek edindirme kursları var. İnternetten girin araştırın. Kendinizi yetiştirin. Sana iş verecek ama becerilerin, yeteneklerin nedir ona göre bakıcak. Sen sadaka istemiyorsun ki... Kendi emeğinle çalışmak istiyorsun. Önce buna sen inan.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    183
    Verilen Beğeniler
    82

Deneyimlerinizi şu başlıkta: http://www.engelliler.biz/forum/ayri...ml#post1200335 paylaşabilir misiniz arkadaşlar..

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

Ender dostum ne olur pes etme bu lanet yaşamdan kaç nefes oksijen tüketsen kar olarak düşün...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gtrcgokhan Mesajı Gör
    oo sen ne diyorsun bir keresinde internetten başvuru yapmıştım özel bir şirkete. şu saatte gelin görüşmeye bekliyoruz dediler. ben daha erken bir saatte gittim. görüştüğümde ise başka bir eleman aldıklarını söylediler
    bende kurumsal olarak bildiğim eski bir firmanın çağırması üzerine gittim...Sanayi Mahallesinde Topcular İş Merkezinde yerleri..prosermi pronetmi ne..güvenlik firması...yarım saat fazladan bekledim...neden beklediğimi sorunca görüşmeyi yapacak kişi henüz piyasada yokmuş bu arada...çay su ikram edende yok..tamam dedim mete bi atarlan sen ... eleman önümden geçti yeni geldi...koordinatör bilmem kim bey...siz Osman Beymisiniz dedim..buyrun benim...yakasına yapıştım sekreter masasının oraya kadar ittim...sen kimsin lan beni bekletiyorsun...herif dumura uğradı tabi...kısa bir sessizlik...ama beyefendi pardon beyefendi...sekreter polis çağırayımmı dedi buna..bu adamda yok gerek yok dedi bir yanlış anlaşılma oldu galiba dedi sonra ben çıktım birşey olmamış gibi...amaç orada o yetkilinin hafızasına kazınmak...benden sonra randevularında daha hassas olması...beni tahminen bir 20 yıl hatırlar en sevdiğim şey bir insanda iz bırakmak..olumlu veya olumsuz...kalıcıda olabilir tabi...ruhda veya bedende...bazen şiddet her kapıyı açar...mesajı direkt zihne sokar

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şeymah iyi güzel konuşuyorsun da ben yaşadığım yerde ki belediye başkanının yanına gittim engelli kadrosundan bana uygun bir iş verinn dedim bana verdiği cevap ne oldu biliyormusun bırak 1 sene sonrayı 3 sene sonrası için bile tüm kadrolar dolu dedi

Istersen 100 sefer git gel değişen birşey olmayacak çünki ahbab çavuş ilişkisi aynen devam ediyor adamın varsa heryerde iş bulabilirsin eğer ki adamın yoksa burada yorumlara cevap verirsin benim gibi..