TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ramazan1984 Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    03.10-2020
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @ofarko insanlar bir saniye hayatın ötesini görmekten acizler ama şeytanın avukatlığını çok iyi yaparlar imam arkadaşım sakın münafıklarla boyun eğme sen nereye gidersen git oradada fitne çıkartırlar engelli olmayı bizmi istedik allahın takdiriydi bu biZ ondan gelene boyun eğdik amenna ve saddakna dedik toplumda insan şuuruna erişememiş mahluklar o kadar fazla ki hangi biriyle uğraşacaksın elinden geldiği kadar uğraş mahkemeye tazminat davası aç aklı başına gelsin

Üye
    tameryigit76 Avatarı

Gerçek Adı
    Tamer
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Mami kardeş, ben de engelliyim.
    Peygamberimiz(sas), o anda birisine bir şeyler anlatıyordu, sözü kesilmiş oldu. Sözünü tamamlayamamak da bir insana az da olsa sıkıntı verir. Yoksa Efendimiz, müsaitken gelen birisiyle ilgilenmemezlik yapmadı. Hele küçük görme asla olamaz.
    Peygamberler böyle hatalara karşı koruma altındadır.
    Allah'ın uyarısı şu şekilde anlaşılmalı: yaptığında hata yok ama insanlar bu durumda yanlış bir şey düşünmesinler, bilsinler ki kimin ne kadar faydalanacağını Allah bilir.
    UYARILAR SADECE HATA SIRASINDA OLMAZ, MUHTEMEL HATALARDAN ÖNCE DE OLABİLİR, HÜÇ BİR ŞEY OLMADAN DA OLABİLİR.
    Engellileri, yoksul ve yetimleri, muhtaçları O'ndan daha iyi kim anlayabilir ki
    Hz. Bilal'in de peltek olduğunu biliyorsundur.

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    09.05-2019
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    7

@mami23082

Peygamber efendimiz bile bir engellinin arkasında saf tutmuşken,efendimizin tırnağı olamayacak zad'ların bu kibirleri nedendir.?

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    19
    Blog Mesajları
    3

@oneday
    insanlar böyle bu devirde malesef birbirine kusurunu kapatacağına egosunu tatmin etmek için birbirini kullanır devir benlik devri olmuş malesef açıkçası böyle insanların çok ciddiye alınmaması gerektiğine inanıyorum böyle insanlar bizim içimizde bile var malesef

@tameryigit76
    çift tırnak arasındaki olayları netten örnek olarak bildiğim olayları yazdım bu iki örnek bir çok yerde var aynı fikirdeyim Peygamber efendimiz kötü davranmak maksatlı değil dediğin gibi dikkatinin dağılmasından dolayı küçük bir an yaşamış olabilir ki zaten Görme engelli sahabenin böyle önemli bir toplantıyı bölebilmesi aradaki samimiyeti gösterir ayrıca senin de dediğin gibi engellilerin ibadet hakkından eğitim hakkına toplumdan tecrit etmesinden/edilmesine karşı pozitif ayrımcılığı uygulayan ilk insandır ALLAH O'ndan razı olsun ...

Üye
    tameryigit76 Avatarı

Gerçek Adı
    Tamer
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

@mami23082

Çok doğru söyledin

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:31
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    146
    Verilen Beğeniler
    267

@cirkinkedi

Dinen abdest almaya yada namazı normal şartlarda kıldırmaya özürü var ise imamlık yapamaz.hareket kısıtlılığı yok ıse yapabılır

Askıda Üyelik
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    26.09-2018
    Saat
    14:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    853
    Verilen Beğeniler
    682

@ofarko kardeşim çok üzüldüm ciğerim yandı sabah sabah güzel kardeşim bende imam hatip Lisesi ve ilahiyat ı son sınıfta bırakmak zorunda kaldım özel bir nedenden dolayı. Arkadaşın belirttiği gibi abdest tutamama durumu varsa o zaman olmaz dinen. birde yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi aklıma geldi hareket kısıtlılığı olmaması gerekiyor. Birde 2 zammı sureyi hatasız olarak tam tecvid kurallarına uygun yani Imam ı Asım hazretlerinin yada diğer 6 kıraat imamının kıraatine uygun şekilde okuyabilmesi gerekiyor . Eğer bunlar mevcut sa dinen yapman da hiçbir mahsur yok. Kaldı ki Diyanet seni oraya koyduğuna göre onlar açısından da sıkıntı yok . Sen şikayetini yap diren. Peygamber Efendimiz ne zorluklar la Hz Ömer ra müslüman olana kadar o dini yaydı biliyorsun pes etme hakkını ara.

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    29.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

dinen her hangi bir sıkıntı yok allahın cahili yıllarda namaz kılmışsında sonra ne diye imza topluyorsun sen allah için uydum imama diyosun..uydum ampute ayağa demiyosunki..Ah şu cahiliye dönemi gene hortladı..imza toplamış derken aklıma şu hiyaye geldi...Padişahın biri, koyduğu yüksek vergilere halkın hiç tepki vermemesine kızar olmuş. Vezirlerine, "Filanca yerdeki şehre gidin. Oradaki köprünün başına bir adam koyun. Geçen herkesten 1 akçe alsın." demiş. Vezirler padişahın dediğini yapmış. Şehir halkından ses seda çıkmamış. Padişah bunun üzerine kızarak, "Köprüden çıkandan da 1 akçe alınsın" demiş. Vezirler emri yerine getirmişler. Yine bir tepki gelmemiş, buna çok kızan padişah hemen emir vermiş: "Köprünün ortasına bir adam dikilsin. Geçen herkese on sopa vursun" demiş.

Emir yerine getirilmiş. Halktan yine tık yok. İyice küplere binen Padişah, tüm şehir halkını meydana toplayıp hiddetle haykırmış: "Bre mendeburlar. Hiç mi şikâyetiniz yoktur benim devletimden. Niye böyle susup durursunuz?" Kalabalıktan çıt çıkmamış. Daha da kızan Padişah: "Eğer tek bir şikâyetiniz bile yoksa hepinizin kellesini uçuracağım ona göre" demiş. Bunun üzerine biri elini kaldırmış:

* Padişahım şu bizim şehrin tek köprüsü var ya...

* Evet biliyorum o köprüyü. Yoksa geçiş parası mı çok geldi?

* Yok padişahım o değil de şu köprünün ortasında duran adam var ya...

* O adamdan mı şikâyetiniz var. İstemiyor musunuz o adamı?

* Yok padişahım. Tek bir adam olduğu için kuyruk oluyor. Birkaç adam daha koysanız da çok beklemesek.

Askıda Üyelik
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    26.09-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    853
    Verilen Beğeniler
    682

@berkemeteatasoy abi ellerine sağlık çok güzel bir örnek verdin. Ancak @Egemm Osman abi nin ve benim belirttiğim şartlar yoksa o kişi imamlık yapamaz. Ayakta namaz kıldırabilmeli, abdest tutabilmeli ve Fatiha suresi ile birlikte en az 2 zammı sureyi 7 kıraat imamından birinin kıraatine göre anlaşılır bir şekilde okuyabilmelidir. Yoksa dinen yapamaz .

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    29.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

deme yaw öyle mi bilmiyordum

Askıda Üyelik
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    26.09-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    853
    Verilen Beğeniler
    682

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet abi dinen kural budur. Önemli değil öğrenmiş oldun arkadaş hanefi mezhebi ise çok yüksek oran da Imam ı Asım hazretlerinin kıraatine göre okuyordur. Eğer Imam Asım sa tecvid rivayetinin Hafs tarafından yapılmış olması gereklidir

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12