TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    true blue Avatarı

Gerçek Adı
    Musab
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    97
    Verilen Beğeniler
    103
    Blog Mesajları
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Güya müslüman ülkeyiz ve ahilik geleneğinden geliyoruz ama ülkede sosyal adalet yok.Türkiye, Dünya'da gelir dağılımı adaletsizliğinde 3. Avrupa'da ise 2. sırada. Sayıca cokca bir kesim zengin iken sayıca çokca bir kesim fakir, geliri dengeli dağıtamıyoruz. Güya memur maaşı 4 bin tl, ama memurların çoğunluğu ek ödeme, ikramiye, tazminat adı altında ekstradan para alıyor ve maaşları 4 bini fazlasıyla geçiyor. kamuda 5 kişinin yapabileceği işi 10 kişi yapıyor, 8 saat mesai var, ama biraz çay biraz kahve biraz laklak mesaiyi dolduruyorlar ve üzücü ki
    14 milyon işçinin ve 10 milyon asgari ücretlinin vergileri ile bu memurların ve belediye çalışanlarının maaşları ödeniyor, bu 14 milyon insan sayesinde memurlar yaşanabilir bir ücrete ve yaşanabilir çalışma şartlarına sahipler, kamuya gereğinden fazla memur alınmasın, memur performansı denetlensin. Eğer özel sektörün çalışma şartlarını ve maaşını memurlar gibi yapamıyorsan memurlar bu maaşı hak etmiyor.

Bence kamuya engelliden başka memur alınmamalı, çünkü iş kolay, mesai az.
    Gerekirse memur maaşları düşürülmeli ve sadece kamuda engelliler istihdam edilmeli.

Üye
    druid Avatarı

Gerçek Adı
    Sunjata
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kilkenny
    Alınan Beğeniler
    92
    Verilen Beğeniler
    48

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Birilerine müdür/amiri göreve çağırmış anlaşılan

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    129
    Verilen Beğeniler
    64

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @weirder
    Ben teknik kadrodayim ama idari personelin yapmadigi/yapmak istemeyip salladigi tum isler bende, teknikerlik isleri de, muhendis arkadaslar bile bana sorarlar zaten ben izne ayrildigimda sudan cikmis balik oldu kurumdakiler çünkü hepsinin arkasini ben topluyordum, arkadas gecende bile dedi dosyalar karisti artik sen gelince kendine göre elden gecirirsin diye ki ben herseyi dosyalamis,kategorize etmistim. Ha bu arada karisiksa müdür de beni suclu bulur, ben izinliyken naptilar bilmem desem neden takip.etmiyorsun der! Bana da idari iznin basinda tasinir kayit kitlendi ama zerre anlamam, onca erkek var hizmetli erkek, vhki erkek ama onlar kilini kipirdatmaz benden agir klasorleri tasimam beklenir. Ki hastaligim geregi ağır tasimam yasak sırf bu yuzden boyun fitigi çıktı. Ve ben de dediginiz gibi 1 dk bile erken cikmamaya çalışırım ama hirs yapmam. Çünkü siz hangi konuda hassasiyet gosterirseniz sizi oradan vururlar bu kadar kasmayin, teknik kadroya gecince direkt teknik isler verilmiyor ben tekniker olarak atandim idari personelin yapmadigi islerin çoğunu ben yaptim ve onlardan daha iyi bilirim. Cogu memurda mantik salla basi al maasidir. Ben 1 evraki yaparim cayimi sigarami icer mesaimi tamamlarim.diye bakiyor adamlar. Siz engelli olarak kasmayin, biraz rahat olun. Zaten o zaman size daha da muhtac oluyorlar.
    Benim.kendime ait etik degerlerim vardir ama bunu aman bana bisey derler diye değil, kendi is ahlakima uydugu icin uaparim. Hayatta bir durusunuz, kendinize ait kurallariniz olsun. Siz kendinizden ne kadar eminseniz karşınızdaki de ona gore davranir.
    @RssCip benzer durumlari ben de yasiyorum yukarida yazdim ikinize de cevap yazmis gibi oldu
    Engelliler calismiyor dusuncesi tamamen önyargıdan ibaret. Her sektörde/birimde vs çürük elmalar oluyor engellilerde de var. Kimse mukemmel degil, insaniz hata yapabiliriz ama genellemeler yanlistir hata yaptirir. Size katılıyorum
    Benim.belimde de sorun var dosyalari birer birer tasiyorum diye ne laflar duydum, dedim ağır benim tasiyabilecegim gibi degil. Hizmetli bas kosede oturur o benim isim.degil, ben bunu yapmam vs. Inanin engelli hizmetli olsa daha caliskan olurdu. Bir de mobbinge ugruyorum diyor!
    @true blue
    Yazdiklariniz cok alakasiz ve genellemelerden ibaret
    Devlette mi çalışıyorsunuz ki isin ic yüzünü biliyorsunuz?
    Bir kesimi yucelterek digerini ezerek dogrulari savunmaya calisan insanlar kendilerini dogru ifade edemeyenlerdir bence
    Ben 7 yilda neler gördüm hala yeni seyler öğreniyorum, bu da mi varmış diyebiliyorum ve bu kadar yazdiginiz/sandiginiz sekilde çıkarimlarda bulunmuyorum
    Salt istatistiksel verilerle yol.alinmaz, insan faktorunun oldugu yerde bir cok soru/sorun/cozum /alternatif olabilir.
    Nerede çalışıyorsunuz ya da is hayatindaki tecrubeniz nedir bilmiyorum (calistiginizi dusunmuyorum.gerci haricten gazel.okumussunuz), bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.
    Öncelikle cok ortam gorup herkesi gozlemlemis olmaniz gerekir. Ozelde cok rahat calisan da var, kamuda mobbinge ugrayan da... hepsi insan faktöründen
    Konu gul2011 tarafından değiştirilmiştir (06.09-2020 Saat 14:57 ).

Üye
    İstorika Avatarı

Son Giriş
    29.09-2020
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    137
    Verilen Beğeniler
    0

@true blue
    Söylediklerinize katılıyorum. Gün boyunca dedikodu yapıp, çay ve kekle keyif yapanlar, kamuda yer kaplamamalı. Onların yerine çalışabilecek bir sürü engelli var. Ne zaman kamuya işim düşse, bu boş insanları gördüğümden sinirlerim tepeme çıkıyor!

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    09.09-2020
    Saat
    09:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    27

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Evet ve hala soyluyorum. Evet var engelli oldugu icin degil işe gitmeme lüksü , bir spor yaptigi icin milli olsun olmasin idari izinli sayiliyorlar. Su an korona donemi ve full izin yazdiriyorlar. Asil sorun idari makamlar neden bu izini veriyor . İlginc ama gercek. Ve spor yasak su sn bir cok brsnsda bu izinler ne icin yaziliyor. Ve vicdanen inanin cokkkk rahatlar. Hak helal etme noktasinda. Evet edilmemeli bencede. Ben bildigim ve gordugum bir konuda olmsmasi gerekeni dile getirdim. Baska kurumlarda ne icin izinler aliniyor ya da aliniyor mu bilemem?

Üye
    weirder Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    4

@gul2011 demek istediğim etik degerlerdi benim de yanlis ifade etmis olabilirim. Kimi insan hicbir lafi umursamaz, keyfine bakar. Sizi cok iyi anliyorum. Bende durum su: verilen her isi yapiyorum. Genelde cogu bilgisayardan anlamadigi icin butun bilgisayar islerini ben yapiyorum. Cok da severek yapiyorum. Ama gelin gorun ki bana is yaptirdiktan sonra arkamdan o işleri kendilerinin yaptigini, benim hicbir sey bilmedigimi söylüyorlar. Soyleyebilirler bu da sıkıntı degil aliskinim Allaha havale ediyorum diyorum. Ama iftiralar buyudukce tukenmeye basladim. Tek sucum da engelim. Ben de elime imkan gecince sevdigim bir seyi yapmaya karar verdim. Egitim almak, kendime yeni bir seyler kqtmak, bir seyler üretebilmek beni mutlu ediyor. Bu sayede yogun olacagim icin insanlarla daha az muhatap olacagim. Ben is yerimde is olmadiginda aksam cikinca kendimi kotu hissediyorum. Yan gelip yatqrak para kazanmak bana gore degil. Kendimi mutsuz hissediyorum oyle gunlerde. Anladığım kadariylq siz de oylesiniz o yuzden anlarsiniz benim neden kendime ekstradan okul isi cikardigimi bu yasimdan sonra. Hatta bu tempoyu kaldiramayacagimi soyleyen herkesi karsima aldım. Biliyorum zor ama emeksiz hayqt cok bos. Nolursa olsun ugrasan olacak elbet. Hayatin kurali bu.
    Size tavsiyem kendinizi fazla yipratmamaya calisin. Bu tempo sizi mutlu ediyorsa tabi bir sey diyemem. Devlet isi her turlu yurur bunu ogrendim. Kimsenin tesekkur etmeyecrgi gibi Aninda "yapmasaydin biz mi dedik" lafiyla da karşılaşırsınız. Umarım kiymetinizi bilirler

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    129
    Verilen Beğeniler
    64

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    @weirder ben de ayni seyi gördüm yasadim ve düşüncem nenim de ayni: fazla is yuklenmemek, kendine yük edinmemek
    Ama nolursa olsun ben araniyorum telefonla zaten, su an izindeyim desem de neymis benim.isim benim.sorumlulugummus! Ama baskasi izindeyse yerine bakmak zorundayiz! Ben de teknikerim inanin lise mezunu olsam beni de ezmeye calisirlardi ki simdi bile 3-4 is yapıyorum millet herseyi bana sorar hani evde anne corabim nerede diyen cocuklar gibi ben de anne gibi herseyin nerede oldugunu bilen, dosyalamalari yapan kisiyim ona ragmen ne is yapıyorsun ki diyen de var, baskanis kitleyen de. Bazen ben teknikerim diyerek kendimi savunuyorum
    Bazı memurlar da cok rahat dediğiniz gibi, is yapmaya gelince yoklar mola deseniz tüm gun cay kahve sigara girgir. Umarım siz de gönlünüzce okursunuz, hangi bölümü kazandiniz?

Üye
    weirder Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    4

Normalde lisans mezunuyum ama bölümüm olmadığı için memur olarak atandım. İşin ilginci lisans mezunu olsanız bile memurluğu en alt sınıf olarak görüyorlar ki bu çok komik bir durum bence. İlk başladığımda herkes kadromu sorduğumda çok şaşırmıştım herkes memur değil mi ki burada diye meğersem çok az kadrolu memur varmış içimizde. Sanırım onun çekememezliğinden yaşanıyor bu durumlar. Eskiden özel sektör kafasından çıkamamıştım. Sürekli her şeye tamam diyip her şeye koşuyordum ve "sen anlamazsın" söylemlerne maruz kalıyordum. Pandemi sürecinde bir süre evdeydim ve o süreçte düşünme fırsatım oldu. Ben oraya sınavla, hak ederek girdim. Kimsenin de özel iş yerinde çalışmıyorum. Devlet eğitimimi yeterli görmüş ki beni almış diye düşünmeye başladım. Ama yine de saygıda kusur etmedim, verilen işleri yapmaya devam ettim döndüğümde de.

Peyzaj mimarlığı kazandım. Geçen hafta tayin dilekçemi verdim bekliyorum şu an. Bir yandan da korkuyorum hayırlısı. Gideceğim yer düzgün olacak kafasında değilim artık. Çok teşekkür ederim umarım herkesin gönlünde ne varsa o olur. Siz de hak ettiğiniz huzurlu ortamda adil insanlarla çalışma fırsatı bulursunuz umarım.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    129
    Verilen Beğeniler
    64

@weirder
    Ben de tekniker olarak atandim lisans diplomam da var 2.uni olarak es zamanli okumustum, mayista is basi yaptım haziranda son sınavımı verip mezun oldum aoften de. Inanin ben ilk yerimde her seyi yaptığım halde sen ne bilirsin ki deniyordu sebebi tamamen erkeklerin içinde çalışan tek kadın olmamdi, ben lisans mezunuyken lise mezununu amirim gibi goruyorlardi ki benden sonra atanmisti üstelik. Benden once atananlara ben de kidemli gozuyle bakarim sorun degil ama hem daha alt bir kadroda atanmis, egitimi de benden az ama erkek olmasi onu benden üstün yapıyor! Simdiki is yerimde de muhendisler çoğunlukta, gerci duz memur da var o yetisemiyor diye bana is veriyorlar ama ben teknikerim, hiznetli ile kiyaslaniyorum! Ben engelli kadrosu sebebiyle sorun yasamadim genelde ya kadin oldugum icin ya da cok calistigim icin, az çalışanin isi de kitlendi. Hani tayin olup gitsem degisen bir sey olmaz çünkü ben de salla basi al.maasi kafasında olmadım, olamam ki sizin özel sektör tecrubeniz de varmis benim yok ama zaten kendine kurallar koyan biriyimdir, ozdisiplinim yüksek, millet 8:30-17:30u 9-5 yapar ben 5 dk geciksem goze batar gerci cok nadirdir genelde dakik bir insanim. Valla şöyle söyleyeyim özelde calissam coktan yükselmiştim,sorun da dediğiniz gibi kiymet bilinmemesi yoksa bana bir teşekkürler diyen vatandas bile gözümde cok kiymetlidir.
    Bölümünüz de cok güzel bu arada, tam bir sanat bence hem mimarlik hem dekorasyon... keyifli olsa gerek egitim durumu tayini de es durumu ya da sağlık durumu gibi mecburi tayin sebeplerinden olmasa da bence dikkate alınacaktır lütfen kalbinizi ferah tutun. Allah gonlunuze göre versin

Üye
    F.T Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Senide cumhurbaşkanı yapalım istersen başka istediğin bişey varsa söyle istersen memurlara asgari ücretin beşte biri verilsin sana uyarmı ben kpss yi kazanıp memur olmak için gecelerce uyumadan çalıştım ne çektim biliyomusun memurlar bedavamı memur oluyo sanıyosun sonradan hasta oldum ben @true blue
    Eminim memurluğa e-kpss ile girmişsindir bedava sakatlığın falanda yok bide atıp tutuyosun sakın kimse yanlış anlamasın gerçek engelli arkadaşlara değil kesinlikle lafım sonsuz saygım var bende engelliyim yazdıklarım tamamen bu atıp tutan kişiye

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    09.09-2020
    Saat
    09:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    27

Sizde haklisiniz engelli engelsiz diye ayirt etmeden calistigi sisteme bir sey katmayan insanlar cok cok iyi denetlenmeli. O kasar buyuk bir denetimsizlik var ki; isini iyi yapan ve yapmayan kisiler ayni maasi aliyor. Burada engelliler cok calisiyor engelsizler işlerini engellilere kitliyor vs gibi bir sey demek istemedim. Bende cok yasadim is yerimde. Ama sorun etmedim cunku maasimi sonuna kadar hakettigim icin vicdanim rahat. Her platformda cok buyuk denetimsizlik var ve ati alan uskudari geciyor. Engelli is bulamaz eger devlet onu istihdam etmezse maas vermezse sma engelsiz her yerde calisabilir . Kisaca; emgelli veya engelsiz isini yapmayan bankamatik memuru olan herkes cok cok iyi bir sekilde denetlenmeli. Calismayan gitsin abi

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    99

Engelli ya da engelsiz bence verilen iş neyse o yapılmalı ekstra şunu da yapayım bunu da yapayım diye atlanılmamalı!! Zamanın insanları o kadar kötü ve o kadar insan kullanmayı sever hale geldi ki!! Öğrenin araştırın bilin ama ben yaparım ben bilirim diye de öne çıkmayın!! Bende özel ve kamu olmak üzere neredeyse 8 yıla yakın iş hayatındayım bizzat bir şey yaşamadım ama bu şekilde kullanılan engelli ya da normal çok arkadaşım oldu.. Ve evet hep diyorum engelliler arasında birlik beraberlik yok birçok engelli durumu olsa bile fiilen çalışıyor gösterilip işe gitmeden maaş aldığı için bizim toplu eylemlerimize ya da sesimize destek vermiyor aman benim düzenim bozulmasın diye.. Yoksa biz büyük bir kesimiz aslında ve gerçekten birlik içinde olsaydık çok daha güzel şeyler olabilirdi!!

Üye
    lacivert21 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkes çalıştığı işe önem vermeli.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12