TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 51 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    465
    Verilen Beğeniler
    423

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @gul2011

Aynen bahsettiğin gibi gül orda bahsedilen dönüşümlü çalışıp idari izinde olanlardır engellilerle uzaktan yakından bir alakası yok engelliler ikinci bir emre kadar idari izinlidir, engellilerin kafasını karıştıran bölüm o genelgenin üst bölümüdür ancak o bölüm engellileri ilgilendirmiyor genelgenin son paragrafında daha önce idari izinli olanlar yeni bir karar verilinceye kadar idari izinli sayılmaya devam edeceklerdir diye belirtiyor.

Üye
    evlats Avatarı

Son Giriş
    23.03-2021
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    yani benim anladığım 2. bir emre kadar engelliler idari izinli peki çağırdılar gitmedin ne olur?

Üye
    emir79 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:48
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    191

Yasa, genelge bunlardan bir haber idarecin varsa basiniza gelebilir bu durum,boyun eğerseniz susarsaniz gitmek zorunda olmadiginiz ise gitmis olursunuz. Ha kötü mü olur, hayır ama virüsü kaparsaniz ve kronik bir rahatsizliginiz varsa bu durumda isterseniz size ise çağıran idarecinin canına ot tikayabilirsiniz.

Üye
    evlats Avatarı

Son Giriş
    23.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

evet bunlar birhaber daha benim engelli kadrosunda olduğumu yeni öğrendiler illede gelecen diyorlar tutanak soruşturma disiplin cezası veririz diyorlar.

Üye
    orhanbeyy Avatarı

Son Giriş
    13.07-2021
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    ,
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

@evlats yazılı mi çagirdilar

Üye
    evlats Avatarı

Son Giriş
    23.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

yok telefonla

Üye
    orhanbeyy Avatarı

Son Giriş
    13.07-2021
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    ,
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

Kurum telefonu mu cep telefonuyla mi aradılar ? Bence yazı yazdirip gitmelisin idarecilerine kötü olma

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    07.07-2021
    Saat
    08:33
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Ciddi bir kronik sorununuz yoksa neden çalışmayacaksınız ben bunu anlamadım. Nedir bu ısrar. Kolu 10 cm kısa olanda yaygara koparıyor 2 böbreği olmayanda.

Şu işlere alırken keşke puana torpile göre değilde harbi çalışacak, çalıştığını hak edecek adamlar alsalar.

10 yıldır özel sektördeyim, Türkiye'nin ilk 30 şirketlerinin birinde. İzinin "i" sini görmedik daha. Biraz azimli olun hırslı olun virüs geldiyse bi tek size gelmedi. Bu ülkede boşuna her şey özelleştirilmiyor gerçekten haklılar çünkü yönetilemiyoruz devlet tarafından. Bu virüs ile anladım ki bu ülkede her şey özelleşmeye mahkum, devletin hiç bir kolu uzantısı adam gibi çalışmıyor. Rezillik diz boyunu bile geçti.

Üye
    sneyper Avatarı

Gerçek Adı
    süleyman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    299

@Styric Arkadaşım yerden göğe haklısın, o dediğin kişiler zaten karakter yoksunu işte çalıştıkları zamanlarda iş yapmamak için dokuz takla atıyorlar

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    01.06-2021
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    81
    Verilen Beğeniler
    78

@Life @gul2011

https://www.google.com/amp/s/www.mem...i.html%3famp=1

Sorunun net cevabı burada var.Engelli olsun ya da olmasın idari izindeki tüm personel hizmetlerine ihtiyaç duyulduğu zaman çağırılır.Memur gelmek zorundadır.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    170
    Verilen Beğeniler
    138

@login o gönderdiğiniz yazıyı okumuştum,paylaştım diye de hatırlıyorum hatta. Tabii ki ben de çağırırlarsa giderim ben gelmiyorm demem yeri geldi öğle arası bile çalıştığım oldu. Sadece bu izin sürecinde gördüğüm kadarıyla iş yerinde çalışan sağlığı yerinde olanlar iş yapmıyor beni arayıp evden şunu yap bunu yap diyorlar. Keşke net bir şey olsaydı zira bazı amirler de bunu kişinin aleyhine kullanabiliyor.

@Styric
    Yazdıklarınıza çoğunlukla katılıyorum. Özelde çalışmadım ama devlette de olsam yılda bir haftadan fazla izin aldığımı bilmem, hastane kontrolleri için kullandım hep yıllık izinlerimi. Ben böbrek nakilliyim, bağışıklık baskılayıcı ilaçlar kullanıyorum. Ona rağmen iş yerinde sekreterliğinden muhasebesine her işe ben koşturuyorum, idari iznin verildiği gün bile herkesin iznini (kendiminki de dahil) ben yazıp 1e kadar çalıştım, üstelik idari personel olmasına rağmen onların işi bile bende! Çünkü yapmak istemiyorlar, amir de nasılsa sen yaparsın diyip yüklüyor. Çoğu memur arkadaşın "salla başı al maaşı" modunda olduğunu gözlemledim 7 senelik memuriyetimde. Burada çalışmayı seven arkadaşların da olduğuna inanıyorum sadece şunu düşünmek lazım ki herkesin kendince sağlık sorunları da var. Hastaneye gitmek için bile izin almakta zorlanan biri olarak diyorum bunu.

Yazdığınızda katılmadığım şey ise, insanların torpille memur olduğu imanız. Şahsen memur olmasaydım da çalışırdım, memur olmak için bile 1 sene çalışıp atanmak için bile beklemiş biri olarak üslubunuzu biraz ağır buldum. Tabii ki sizin düşünceniz saygı duyarım, özelde çalışmak nasıldır bilmediğim için sizin çalışma koşullarınız hakkında yorum yapamam. Saygı ve empati olması gerektiği kanaatindeyim. (Bunu herkes için söylüyorum şahsınız özelinde değil)

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    01.06-2021
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    81
    Verilen Beğeniler
    78

@gul2011

Aynen sana katılıyorum.Şu aşamada normal olanlar kaytarmaya bakıyor.Bana Cumhurbaşkanlığı kararnamesi varken Kaymakamlık görevlendirmesi yapıldı.İlk başta ben de senin gibi düşündüğümden buna resmi yazıyla itiraz ettim.Kararnameye göre idari izinli olduğum ancak işlerin aksamaması adına uzaktan gönüllü olarak çalışmak istediğimi belirten bir dilekçe idi bu.Yani idari izin hakkım varken ben uzaktan çalışmak istediğimi belirtiyordum.Bu yazıya yine resmi yazıyla red cevabı geldi.Ben aynı zamanda yöneticiyim.Kurumumuzda engelli memur personel var.Bu personel ilk günden beri izinli.İstersek çağırabiliriz ancak onun işini de biz yapıyoruz.Bunu dert etmiyoruz açıkçası.Dediğim gibi kurum amirlerinin yetkisinde olan bir durum.İhtiyaç hissederlerse çağırırlar haklı olarak.Devlette işler aksamaz.Biri iki kişilik üç kişilik iş yapar ama mutlaka yürür.

Üye
    nostaljik Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    32

İdari izinli olunsa bile, eğer işe gidemeyecek kadar olan bir rahatsızlığınız yoksa sizi çağırmasalar bile gidip yapmanız gereken bir iş bir evrak varsa gitmeniz gerekir diye düşünüyorum. en azından haftanın 1 günü de olsa gidilmeli.

Üye
    evlats Avatarı

Son Giriş
    23.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Bizler zaten evden çalışıyoruz online yazılarımızı yazıyoruz sağlam olanlar işe gitmeyince olan bize oluyor haksızlık bu.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    465
    Verilen Beğeniler
    423

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @login

Haklısın, elbette engelli olsun olmasın ihtiyaç duyulduğunda çağrıldığı zaman memur görevine gitmek zorundadır.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon