TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uNiQuE_54 Avatarı

Son Giriş
    07.09-2020
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim anlamadığım Kamuda engelli kadrosunda çalışan ve işe çağrılan engelli arkadaşlardan hiç Cimer'e yazan soran olmadı mı?
    Sonuçta önemli bir konu, eğerki Cumhurbaşkanlığı Genelgesi var iken işe çağrılıyorsa engelli çalışanın sağlığının veya taşıma yoluyla ailesine bulaştırırsa sağlığının sorumlusu kim olacak doğrusu acaba? bunu anlamış değilim..

Üye
    mehtapsolmaz Avatarı

Son Giriş
    12.08-2021
    Saat
    21:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    19

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hozgul Mesajı Gör
    @mehtapsolmaz

Bu yazıları paylaşır mısınız?
    En altta yazının olduğu linki paylaşıyorum. Valilik yazısına dayanarak bizim ilçe Milli Eğitim de birimlerine ve okullara duyurdu.
    "İdari izinli sayılan tüm personelin" cümlesi ile kelime oyunu var gibi hizmetine ihtiyac duyulması halinde amiri tarafından çağrılması şeklinde devam ediyor buraya atıfta bulunmuş Kaymakamlık ve İlçe Mem Kaldı ki Engelli Çalışanı Cumhurbaşkanlığı Genelgesine göre uzakdan dair çalıştıramamaları gerekir.
    KAMUAJANS - MemurHaber Memurlar Biz ve Kamudan Haber

Üye
    i_brahi_m Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    0

@mehtapsolmaz
    Hangi vali yazmış bu yazıyı paylaşır mısınız valla soruşturma olacağını sanmıyorum siz devlet memuru musunuz millet ısrarla evden çıkmayın diye bas bas bağırıyor çoğu yerde sağlam insanlar bile dönüşümlü çalışıyor hal böyleyken böyle bir yazı çıkacağını sanmıyorum varsa bizde öğrenmiş olalım.

Bu yazıda idari izinliler göreve dönecek demiyor ki amiri ihtiyaç duyarsa çağrıldıkları zaman göreve dönmek zorunda diyor. Telefonlarının 24 saat açık olması ve gerekli emirlere uyulması demiş ben öyle anladım. Ayrıca öyle bir şey olsaydı haberlerde mutlaka konusu geçerdi.

Üye
    druid Avatarı

Gerçek Adı
    Sunjata
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kilkenny
    Alınan Beğeniler
    106
    Verilen Beğeniler
    60

a101 bile 2 kat maske 2 kat eldivenle gidiyorum bide işemi gidecem!

Üye
    sneyper Avatarı

Gerçek Adı
    süleyman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    298

Anladığım kadarı ile ortada resmi bir çağrılma davet yok, artı bu yazının başlığında kronik Engellilerde diyor dayanağı yok anlaşılan arkadaşlar

Üye
    Kral yanluz Avatarı

Son Giriş
    21.05-2021
    Saat
    23:42
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Sakın kendine zarar verme gibi bir şey düşünme evet kronik rahatsızlığın olduğu için idari izinli hakkında var resmi olarak dilekçende hastalığını belirt ve ki engelli kadrosu ile girdiğin için yüzde 40 en az raporun vardır ve sen bu hakkı kullanabilirsin sizden rican lütfen öfke ile hareket etmeyin ve lütfen

Dilekçene ek olarak cumhurbaşkanımızın genelgesini ek olarak işle ve raporunu işle idare bunu kabul etmek zorundadır. Tamam mı olmadı sıralı amir silsilesine uy ve sakın ferdi davranma kamu iş ve işleyişi bu şekildedir ve bu senin hakkındır evet bizde hak verilmez zorla alıyoruz ama de artık bu süreçte yardımcı olurla bence ki olmalıdırlar da

Üye
    aa11 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2021
    Saat
    08:16
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar geçen hafta işe çağırıldım. müdür şef aracılığı ile beni işe çağırdı. müdüre watsaptan yazdım böyle bir dönemde işe çağırılmamın hiç normal olmadığını yerime bakacak sağlıklı adammı kalmadı koca kurumda diye yazdım. bana kendisi cevap veremedi. şefi aramış benim kronik bir rahatsızlığım olup olmadını sormuş oda bilmiyorum demiş şef beni aradı. yahu hiç mi işiniz gücünüz yok sizin dedim. beni işe getirerek müdür mü olacaksınız dedim. otuz yıllık bir cerrahpaşa geçmişim var türlü tedaviler gördüm dedim. ilginç olanı müdür yazdıklarıma cevap veremedi çünkü risk almadı. aklınca şefi kullanarak işi çözecekti. şefe dedim kendisi ulaşsın bana dedim seni kullanıyor dedim. akşam aradı. kusura bakma bilmiyordum falan filan gelme işe dedi olay kapandı.

Üye
    X_MAN Avatarı

Gerçek Adı
    <3<3<3<3
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:12
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Anlamadığım bir konu var bu konuyu açan arkadaş niye delirmek üzere kimse size evde oturun diye ücret ödemesi yapmıyor.Madem çok görevinin başına gitmek istemiyorsun o zaman istifa edersin.Şuan ne kadar çok insan var görevi başında çalışan haberiniz yok sanırım.Onlar virüse kapılmayacak diye birşeymi varda böyle coşuyorsunuz.Amirin çağırdıysa görevinin başına gideceksin kardeşim.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    23.09-2021
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    465
    Verilen Beğeniler
    423

@uNiQuE_54

Cimere sormaya gerek yok ortada koskoca genelge var ve bu genelge 20 Mart'ta yayınlanmış bu genelgeye rağmen halen cimere soralım şuraya buraya soralım demenin de bir mantığı yok, engelliler olarak maalesef herzaman hak verilse de hakkını aramaya mecbur bırakılan bir pozisyonda olduğumuz için bu şekilde sorunlar olabiliyor.

@aa11

Yapılması gerekeni yapmışsın arkadaşım helal olsun.

@mehtapsolmaz

Sizin çalıştığınız kuruma gönderilmiş resmi bir yazı değilmiş, öyle olsa size kurumunuzca tebliğ edilir bu şekilde bir yazı olmadıktan sonra kafanıza takacağınız bir şey yok.

Valiler de şu ortamda risk almazlar, illerde pandemi kurulları kuruldu ve yapılan toplantılarda da asgari düzeyde personel çalıştırılması engelli olanların idari izinli sayılması diğer personellerin dönüşümlü olarak çalıştırılması kararı pandemi kurulu kararlarına da girdi yani valilikler de çalışanları riske atmazlar.

İkinci bir emre kadar daha önce idari izinli sayılanlar izinlidir bunu unutmayın.

Üye
    mehtapsolmaz Avatarı

Son Giriş
    12.08-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    19

Valilik yazısı var ve Kaymakamlığın ilgi tuttuğu ve bizim Kurum müdürlüğü de ilgi tutarak imzalı resmi yazısı şefimin bana Watsap dan attığı Galerim de olan Resmi yazıyı buraya yüklemeye çalışıyorum ama beceremedim yardımcı olabilir misiniz

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    170
    Verilen Beğeniler
    138

@Life arkadaşımız herşeyi detaylıca yazmış. Teşekkür ediyorum. Sadece bu konuda dilekçe yaz, kuruma ver, kaydolmasını bekle derken her halukarda iş yerine gitmek gerekir bu da böyle pandemi döneminde kişi adına riskli diye düşünüyorum.
    Aslında yayımlanan ilk genelgeye istinaden 16 Mart itibariyle idari izne ayrılan engelli veya engelli statüsünde olmayıp kronik hastalığını raporu ile ibraz eden personelin ikinci yayımlanan 2020/4 sayılı genelgeyle idari izni, ikinci bir emre kadar devam etmekte. Bu konuda personelin hakkını bilmediğini düşünen bazı amirler bunu kendi lehine kullanmak istiyorlar. Şahsen işimi sözlü olarak çözmeye çalışıyorum, haklarımı bildiğimin idrakinde olduğu için üstüme gelemiyor. Dün bir şey istemişti "müdürüm bu evrakı hazırlamam doğru olur mu ki ben idari izindeyim" dedim, arkadaşa söyle o yapsın dedi
    Dün de bahsettiğim yazıların sağlık çalışanlarını kapsadığını düşünüyorum. Çünkü sağlıkçılar için engelli de olsa hamile de olsa izinlerine kısıtlama gelmişti. Sağlık Bakanlığı çalışanı haricinde işe çağrılma durumu olmamalı. @aa11 sizin amiriniz müdür de olsa, malumunuz memuriyette hiyerarşi vardır. İlk muhatabınız müdür değil, müdür yardımcısı ya da şeftir (bunu bilmediğinizi düşünerek yazmıyorum yanlış anlaşılmasın) tavsiyem işinizi tatlılıkla çözmeye çalışmanız. Müdürünüz ise muhatabınız, siz hakkınızın bilincinde oldukça hiç bir şey yapamaz. @mehtapsolmaz yazıyı kopyalayıp yapıştırın gelen yazı şu şekilde diyerek not düşersiniz
    @Life arkadaşımız herşeyi detaylıca yazmış. Teşekkür ediyorum. Sadece bu konuda dilekçe yaz, kuruma ver, kaydolmasını bekle derken her halukarda iş yerine gitmek gerekir bu da böyle pandemi döneminde kişi adına riskli diye düşünüyorum.
    Aslında yayımlanan ilk genelgeye istinaden 16 Mart itibariyle idari izne ayrılan engelli veya engelli statüsünde olmayıp kronik hastalığını raporu ile ibraz eden personelin ikinci yayımlanan 2020/4 sayılı genelgeyle idari izni, ikinci bir emre kadar devam etmekte. Bu konuda personelin hakkını bilmediğini düşünen bazı amirler bunu kendi lehine kullanmak istiyorlar. Şahsen işimi sözlü olarak çözmeye çalışıyorum, haklarımı bildiğimin idrakinde olduğu için üstüme gelemiyor. Dün bir şey istemişti "müdürüm bu evrakı hazırlamam doğru olur mu ki ben idari izindeyim" dedim, arkadaşa söyle o yapsın dedi
    Dün de bahsettiğim yazıların sağlık çalışanlarını kapsadığını düşünüyorum. Çünkü sağlıkçılar için engelli de olsa hamile de olsa izinlerine kısıtlama gelmişti. Sağlık Bakanlığı çalışanı haricinde işe çağrılma durumu olmamalı. @aa11 sizin amiriniz müdür de olsa, malumunuz memuriyette hiyerarşi vardır. İlk muhatabınız müdür değil, müdür yardımcısı ya da şeftir (bunu bilmediğinizi düşünerek yazmıyorum yanlış anlaşılmasın) tavsiyem işinizi tatlılıkla çözmeye çalışmanız. Müdürünüz ise muhatabınız, siz hakkınızın bilincinde oldukça hiç bir şey yapamaz. @mehtapsolmaz yazıyı kopyalayıp yapıştırın gelen yazı şu şekilde diyerek not düşersiniz

Üye
    mehtapsolmaz Avatarı

Son Giriş
    12.08-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    19

@gul2011

Galerim de olan bildiğin resim olarak bilgisayardan ekran görüntüsü çekip atmış url olarak yükleniyor bu siteye ama elimdeki link değil ki

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    170
    Verilen Beğeniler
    138

@mehtapsolmaz
    Bana özelden mesaj olarak gönderebilir misiniz? Deneyin bakalım olacak mı?

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    01.06-2021
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    81
    Verilen Beğeniler
    78

@hozgul

Ben resmi yazıyla üstüne kronik hastalığımın da olduğunu belirtip raporu ekleyerek Cumhurbaşkanlığı genelgesini ilgi tutarak yazmama, üstelik gönüllü olarak uzaktan çalışma yapmak istediğimi belirtmeme rağmen (ki işyerine gidip yapılacak hiç birşey yok) reddettiler.Kaymakamlık görevlendirmesiyle dönüşümlü olarak nöbet tutuyorum şu an.Bakanlığa durumu ilettiğim zaman yine cevap veren kişilerin önüne düşüyor.
    Genelgede kurum ihtiyaç duyduğu anda çağırır maddesi olduğundan itirazın işe yaramayacağını düşünüyorum.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.184
    Verilen Beğeniler
    791

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @login

Kaymakamlık böyle bir görevlendirme yapamaz. CB'nın genelgesine aykırı davranamaz. Gördüğüm kadarıyla bunu yapmış.

Bağışıklık sisteminizi baskılayan ilaç vs kullanıyorsanız, kronik hastalığınız varsa "KESİNLİKLE İŞE GİTMEYİN". İdari soruşturma açacaksa da açsın. Bu sizin yaşamınızdan daha kıymetli değil!

Her yere yazmak, haber sitelerine duyurmak lazım: "CB kararını kaymakam hiçe sayıyor" diye.

Yapılacak tek şey kalıyor, idare mahkemesine yürütmenin durdurulması talepli dava açmak.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon