TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 90 / 93 İlkİlk ... 40808687888990919293 SonSon
Toplam 1392 mesajın 1.336-1.350 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Makiyato Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:54
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Stockholm
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    82

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @druid

Benimki ilk günden bu yana düzeldi, sitemim diğer dostlar için

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    37

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @kenan91
    2 Haziranda cikan resmi yazida kanser hastalari, immunosupresif tedavi altindaki hastalar (buna nakilliler de dahil) ve o yazıda adı gecen diger kronik hastalar idari izinli sayıldı şimdi telefondan yazıyı ayri sekmede alamıyorum bilgisayardaki gibi ama googledan aratabilirsiniz.
    Siz de sanirim kby hastasiydiniz, yazilarinizi diger konuda gormustum ben de böbrek nakilliyim.
    Yani herkes mi derken ne demek istediniz anlayamadim ama idari izinli olmasi Sağlık bakanlığı tarafından da yaziyla belirtilen ve e nabizda cikti alabilen kisilerin idari izin devam ediyor olmasi gerekmekte. Fakat o yazida ihtiyaca gore kurumlarinca degerlendirilecek gibi bir ifade de yer aliyor.
    Insani vasiflari olan, is icin sağlık sorunu olan personelini zora sokmayan bir amir zaten kendiliğinden der "ise gelme" diye. Ama maalesef amir inisiyatifine bırakılması suistimal de edilebiliyor, amir "ben izinde adam istemem" diyip cagirabiliyor ya da belki de engelli personeline her türlü isi verebiliyor o yuzden de calisan elemanı izne ayirmak istemiyor.

Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    07.07-2020
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@gul2011

Aynen kurum amirine birakirlarsa olacağı buydu benim yazımı okuyabilirsiniz sirf gıcıklığına bile çağırıyorlar.
    Başından beridir e nabızdan raporları bile çıkmayanları geri çağırmadı.
    Bende sırf az iş yapıp akşama kadar oturuyorum bir laf etse etmiyorda... tüm verilerimle dava açsam

Üye
    Kahramank25 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2020
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hatalı tanı kodları güzeltildi ama covid19 idari izin belgesi vermiyor
    İl sağlık e nabiz birimi Ankara e nabiz merkezi guncelledikten sonra çıkar diyor.
    Anlayacağınız yanlısı duzeltseniz bile bitmiyor.
    Bu güncellemme ile ilgili bilgisi olan var mı?

Üye
    rashka Avatarı

Son Giriş
    27.06-2020
    Saat
    02:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Kahramank25

Merhaba hatalı tanı kodlarını nasıl duzelttirdiniz acaba? Her il sağlık mudurluğunde enabiz merkezi var mic direk oraya mi basvurmak gerekiyor. Benim de nakille ilgili hic bilgi yok enabizdaki tanılarda. Kendim gecen gun aile hekiminden durum bildirir rapor aldim oraya icd kodlari girildi ama enabiz sisteminden bir sonuc alamadim, senelik izindeyim. İdari izin vermiyorlar enabiz olmadan malum.

Üye
    druid Avatarı

Gerçek Adı
    Sunjata
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kilkenny
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    47

@kolera23
    tip2 diyabetse alamaz zaten bunda amirin suçu yok şeker bir yerlerine vurmuş komplikasyon yapmış olması gerekiyor tip 2 de şeker diyip geçiyorsunuzda Tip2ler çokta hasta sayılmazlar hap ve diyet ile bir şekilde kontrolü sağlıyorlar. vucutlarında insülin hormonu mevcut ama vucut dirençten dolayı kullanamıyor

@Kahramank25
    çıkmıyorsa yanlış yaptıgın yada yapılan birşey var demekki raporlarda 2 rapor varmı ? e nabıza kayıt ettirilmiş mi şu ekran görüntüsünü atmak bu kadar zor mu ? raporların sonra yardım etmiyorlar diye sızlanıyorsun

hastalığın ne genelgede yazıyor mu ? raporların ekran görüntüsünü at

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    37

@kolera23
    Sanırım bir önceki sayfadaki yazinizdan bahsediyorsunuz
    Ben de işte onu diyorum amirler nasilsa bu adam 3 aydir yok bari geri cagirayim az çalışsın diyor olaya kisisel bakiyor. Halbuki olay çalışmamak ya da işten kacmak degil.
    Sonuçta is basi deselerdi yine gidecektik.
    Ben dün günü birlik (24 saatten fazla surdu gerçi) sehirler arasi yol gittim.geldim hastane kontrolüm.icin. Doktorumu bastan aradim geleyim mi uygun mudur diye. Bana maskeni tak sosyal mesafeyi koru dikkat et dediler ama gelebilirsin poliklinik acik dedi.
    Otobüsler dolu, öndeki yolcuyla mesafe en fazla 50 cm, maske takmayan ya da cenesinde, burnun altinda tutan insanlarla ayni havayı soludum. Hastanede bile maske takmayan coktu. Uyarmaya calistigimda uzayli muamelesi goruyorum, otobüste bir adamla tartistim arkamda durma sosyal mesafeye uy dedim diye atar yapti bana. Şimdi bu tipler yüzünden vaka sayisi artıyor, ise gitmek zorunda olan insanlar risk altında, hele sizin gibi cagrilan kronik hastalar ekstra risk altinda ama amirlere ya da bagisiklik sistemi güçlü olup hastaliga kolay yakalanmayan "sağlıklı" insanlara bunu anlatmak zor.
    Bende de enabiz ciktisi bastan beri var ama.basta amirim kabul etmedi sonra ben biraz usteledim, yazilari gonderdim bir de kuruma yazi gelince mecbur kabul etti.

Üye
    Kahramank25 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

1. Doktor uygun görürse; ön tanısını kesin tanıya çevirmesi için dilekçe yazması sonrasında başhekim onayı ile bilgi işlem değiştiriyor.
    Her il sağlık müdürlüğünde e nabız birimi olmasada Bilgi işlem var onlar bakıyor.

2. Tıp 2 sıradan bir hastalık değildir. Komplikasyon yapın göze, nöropati, kalbe vuruyor. Bu arada tıp 2 hap yada insülin kullananlar da varm bu doktor taktiri. Avrupa da tıp 2 olan hastalara genel de insülin veriyorlar. Böbreğe az zararı olduğu için

3. Eşimin bir doktor tanısı ile covid19 tanısı çıkıyor. Ne raporu var nede ilaç kullanıyor. Bu sistem devleti çok zarara uğratacak, bu sistem nasıl bir şey anlamak zor.

4. Normalde okul tatil olunca engelliler de idari izinli olurdu. Ama şimdi engelli kelimesini ağzına kimse almıyor. Ne engelli dernekleri, ne vakıflar özellikle engelli komisyonu sürekli hamilelere idari izinli sayilsin diye tweetle uğraşırken engelliler için çaba yok.

5. %3 Lük bir kadro idari izinli olsa ne zarar eder.

6. Burda biri birinize laf atacağınıza sosyal medya Twitter, Facebook, Instagram gibi iletişim araçlarıyla nazik, kibar , Medeniyet çerçevesinde hakkınızı arayın...

Üye
    Taxı Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

@Kahramank25
    Bu başlığın en anlamlı ve yardımcı yazısı olmuş kardeşim eline emeğine sağlık.

Üye
    kenan91 Avatarı

Gerçek Adı
    Kod adım Mahmut :)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    Hayalimde MOSKOVA :)
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    101

En başından beri özel sektörde kronik hastalığı olan engellileri ağzına hiç alan yok, sizde dahil onu ne yapacağız?

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    08.07-2020
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar kamu kurumunda engelli kadrosunda çalışyorum. Engelim : Tedavisi olmayan ilaçla kısmen düzelen '' Bipolar bozukluk'' hastasıyım . Şuandada kullandıgım bir tane ilaç var . Ben kronik rahatsızlık kategorisine giriyor muyum ?

Üye
    rashka Avatarı

Son Giriş
    27.06-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Kahramank25
    Eşinizin tek tanısı nedir ki olmaması gerektiği şekilde idari izin belgesi enabizda cikiyor?

Üye
    Kahramank25 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@neoplis

E nabız kronik hastalıklar sekmesine bak çıkıyor da, kurumuna ibiraz edersin. Onun dışında giriyorsun girmiyorsun önemli değil, belgeyi alan izin kullanıyor.
    Eşim bir doktor tanısı var. Ne ilaç raporu nede tedavi gördü onunkinde çıkıyor, benim kronik hastalıklar var, ilaç raporum var çıkmıyor...

Üye
    rashka Avatarı

Son Giriş
    27.06-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Kahramank25
    İyice arap saçına döndü, hadi biz riskliyiz sistemde rapor çıkmıyor, tanı girilmediğindendir deyip uğraşiyoruz ama riskli olmayıp da rapor çıkıyorsa sistem baya kötü çalışıyor o zaman. Yakındır zaten herkes görev başına demeleri..

Üye
    Kahramank25 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @rashka

Gözümle görmesem inanmazdım. Olay özetle; tanı kodu gerisi önemli değil...
    Ayda yİlda bir doktora git o bir tanı yazsın ilaç kullanma raporun olmasin filmin temiz çıksın ama covid19 idari izin belgesini al...
    Diğer taraftan engelli, kronik hastalarda çalışsın

Hayatım da sağlık hizmetleri genel müdürlüğü gibi bir kurum görmedim. Bir yazı çıkıyor arkasında başka yazı sonra o yazı desen entrasan.. yok e nabız sisteminde alınacak

Daha sonra aile hekimi raporu aldık geçerli mi yoksa değil mi açıklama yok

RaporumuZu gönderiyoruz. 16 gündür cevap yok...