TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 73 / 94 İlkİlk ... 236369707172737475767783 ... SonSon
Toplam 1397 mesajın 1.081-1.095 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    54

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @mysteriousxyz
    önceki mesajlarda ekini paylaşmıştım.

Üye
    cabbar0101 Avatarı

Son Giriş
    02.08-2020
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    138

eğer nörolojik etkisi varsa e nabızda çıkmasa bile aile hekimi onayı yetiyor.Eğer nöromuskuler kas hastalığıysa dahil olması gerekir..

Üye
    YOLCU33 Avatarı

Gerçek Adı
    Hamza
    Son Giriş
    01.07-2020
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    Osmaniye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar benim de 2014 de süresiz raporum var ama enabizda gözüküyor fakat PDF sı yok.Şimdiye kadar iş yeri cagirmadı.çagırirsa ne gibi bir işlem yapmak gerekiyor

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    102
    Verilen Beğeniler
    37

@i_brahi_m

Ben bugünden itibaren idari izinliyim aksam müdürümle konuştuk e nabiz ciktisini evrak kayda ver dedi ben üstüne idari iznimin devam etmesi hususunda şeklinde bir dilekçe ile e-nabız çıktısını verdim. Her yerde kodlarım çıkıyor hastalık kodumu da istedi gönderdi şimdilik sorun yok gibi bakalim.

Ama bir cok arkadaş magdur gördüğüm kadarıyla. Keske sadece e nabız ile islem.yapilmasa, benimki çıktı sistemde ama ek olarak elimde engelli raporum var kronik diye, ilac raporum var, hastaneden alinan durum bildirir raporu var. Kod da aciklanan listede yer alıyor yani bu belgelerden biri illa ki vardır bu magduriyeti yasayan arkadaslarda. Resmi belgelerle kanitladiktan sonra kabul edilmemesi garip olur yani.

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    54

Sağlık Bakanlığının yayınladığı liste bugün yine güncellenmiş fakat hala eksiklikler var. Anladığım kadarıyla bu hafta birkaç güncelleme daha yapacaklar. Kurumlardan gelen geri dönüşlere göre listeyi gözden geçiriyorlar. Dünden beri 3 defa güncellendi.

Üye
    mustafa450 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    01.08-2020
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@cabbar0101

Son yayınlanan 3 maddelik paragrafta kas hastalığı ile ilgili cümle geçmiyor.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    02.08-2020
    Saat
    19:39
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    425
    Verilen Beğeniler
    380

Kronik Hastalıklara Dair Yeni Yazı (2 Haziran 2020)

Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven e-imzalı resmi yazıda ''29 Mayıs 2020 tarihli ve 31139 sayılı Mükerrer Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı tarafından ''COVID-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler konulu 2020/8 sayılı Genelge yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Genelge hükmüne göre çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığınca belirlenen kronik hastalığı bulunanların idari izinli sayılacağı öngörülmüştür.

Bu kapsamda

1- Kamu çalışanlarından idari izne esas olmak üzere COVID-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalıklar; halen immünsüpressif tedavisi alanlar, metastatik ve/veya kemoterapi/radyoterapi alan kanser hastaları, kornea nakli hariç solid organ nakli, kemik iliği/kök hücre nakli yapılan hastalar, kronik obstrüktif veya destrüktif akciğer hastalığı veya status astmatikus hikayesi olan hastalar, insüline bağlı diyabet ve komplike (serebrovasküler, koroner, böbrek, polinöropati) insüline bağımlı olmayan diabetes mellitus hastaları, komplike hipertansiyon (serebrovasküler, böbrek, konjestif kalp yetmezliği), dekompanse kalp yetmezliği, akut koroner sendrom geçiren hastalar, kronik karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalar, serebrovasküler hastalık (inme, kanama) geçiren hastalar şeklinde Bakanlığımızca belirlenmiştir.

2- Bakanlığımızca belirlenen hastalıklardan 1 Haziran 2020 tarihinden önceki 2 yıl içerisinde 2 kez aynı tanıyı almış olan kamu çalışanlarına Bakanlığımız e-nabız sistemi üzerinden ''İdari izne esas COVID-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesi'' üretilecektir.

3- Kamu çalışanları söz konusu belgeyi e-nabız sistemi üzerinden temin edeceklerdir.

4- Sistem üzerinden ''idari izne esas COVID-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesi''ni alamayan kişiler mevcur hastalık raporlarıyla kayıtlı olduğu aile hekimine müracaat edecek, durumu uygun görülenlere hastanın ibraz ettiği hastalık raporları ek yapılarak aile hekimi tarafından ''COVID-19 İdari İzin'' tanısı ile durum bildirir tek hekim raporu düzenlenecektir.'' denilmiştir.

Kronik Hastalıklara Dair Yeni Yazı (2 Haziran 2020)

Üye
    firdevs ç Avatarı

Gerçek Adı
    firdevs
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlık bakanlığında vhki olarak görev yapmaktayım bu süreçte bize neden izin yok

Üye
    i_brahi_m Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi yazıda durum belgesini e devletten alamayanlar mi doktordan rapor alacak yoksa e nabızda olmasada 1. Maddeden dolayı mi olacak. Ya bu hastalıkları e nabıza kim giriyor aile hekimi mi veya değişlikleri kim neresi yapıyor

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    54

-E Nabız'da şuan bu şekilde bir bilgilendirme mevcut
    1- Cumhurbaşkanlığı Genelgesi (2020/8) kapsamında kamu çalışanlarından idari izne esas olmak üzere COVID-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalıklar; halen immünsüpressif tedavi alanlar, metastatik ve/veya kemoterapi/radyoterapi alan kanser hastaları, kornea nakli hariç solid organ nakli, kemik iliği/kök hücre nakli yapılan hastalar, kronik obstrüktif veya destrüktif akciğer hastalığı veya status astmatikus hikayesi olan hastalar, insüline bağlı diyabet ve komplike (serebrovasküler, koroner, böbrek, polinöropati) insüline bağımlı olmayan diabetes mellitus hastaları, komplike hipertansiyon (serebrovasküler, böbrek, konjestif kalp yetmezliği), dekompanse kalp yetmezliği, akut koroner sendrom geçiren hastalar, kronik karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalar, serebrovasküler hastalık (inme, kanama) geçiren hastalar şeklinde Bakanlığımızca belirlenmiştir.

2- Sistem üzerinden “İdari izne esas COVID-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesi”ni alamayan kişiler mevcut hastalık raporlarıyla kayıtlı olduğu aile hekimine müracaat edecek, durumu uygun görülenlere hastanın ibraz ettiği hastalık raporları ek yapılarak aile hekimi tarafından “COVID-19 idari izin” tanısı ile durum bildirir tek hekim raporu düzenlenecektir.

2 numaralı açıklama sanırım çoğu arkadaşın sorunlarına çözüm olacaktır.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: firdevs ç Mesajı Gör
    Sağlık bakanlığında vhki olarak görev yapmaktayım bu süreçte bize neden izin yok
    İdarenizle konuşun bizde bugün engelliler çağrıldı listedeki hastalıklara uyanlara izin verildi. Yazıda hastaneler muaf tutulmasına rağmen İl Sağlık Müdürlükleri izin veriyor.

Üye
    i_brahi_m Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

@gul2011
    Kronik hastalık listesinde çıktı mi çıktıysa zaten sorun yok bende şeker de var ama oda çıkmıyor

2. Maddeden kasıt nedir e nabızda olmasada doktor verecek mi yoksa e nabızdan çıktı alamayanlara mi verecek. Birde şeker için kurul raporu mu lazım yoksa ilaç raporları da iş görüyor mu

Üye
    Sezinsila Avatarı

Son Giriş
    23.06-2020
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İdari izin kaç gün sürecek bende kalp ve akciğer ameliyatlıyım astım ve hipertansiyon da var e nabız da kayıt bulunmamaktadır yazıyor aile hekimine gitmeyi düşünüyorum

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    102
    Verilen Beğeniler
    37

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @i_brahi_m

Sabah e nabizda cikti idari izin yazisi ama bir daha girmedim ben zaten böbrek nakilliyim yukaridaki yazıya gore 1. Madde beni kapsiyor şu an idari izindeyim
    Simdi baktim tekrar, e nabiz acilmiyor
    Konu hozgul tarafından değiştirilmiştir (02.06-2020 Saat 21:22 ).

Üye
    i_brahi_m Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

@gul2011
    anladım hadi gözünüz aydın benimde 1. Madde şeker var ama oda bana oluyor mu bilmiyorum

Üye
    kenan91 Avatarı

Gerçek Adı
    Kod adım Mahmut :)
    Son Giriş
    31.07-2020
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Hayalimde MOSKOVA :)
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    101

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @gul2011
    Kronik böbrek yetmezliği listede var mıydı acaba

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 73 / 94 İlkİlk ... 236369707172737475767783 ... SonSon