TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 70 / 94 İlkİlk ... 206066676869707172737480 ... SonSon
Toplam 1397 mesajın 1.036-1.050 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.094
    Verilen Beğeniler
    1.061
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sanmıyorum

Üye
    geronimo Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    17.06-2020
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, kronik hastalıklarım sekmesine giriyorum bu sayfa yeniden düzenlenmektedir diyor karekodlu pdf görüntüsünü alamıyorum yardım edin.

Üye
    Makiyato Avatarı

Son Giriş
    01.08-2020
    Saat
    10:42
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Stockholm
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    84

dünden barkodun çıktısını alıp işyerine verdim,Onlarda beni ayırdılar. Şimdi sayfa yeniden yükleniyor diyor. İstermisiniz kronik listesi yeniden değişsin ve ben kapsam dışı olayım.)

Üye
    emir79 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    191

Arkadaslar salgin ikinci bir dalga yapmazsa bu birinci dalga izinler bitmiştir. Kamu kurumları kronik ve 60 yaş üstü hariç her çalışanı geri cagirmistir. Artik her kişi başının çaresine baksın denildi desek yanlış olmaz.

Üye
    yusufsarikaya Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar kurumunuza gelen liste bunun aynısı mı? özellikle en son madde açıklamalarında yazan kodlar. bu kodlara göre idari izinli olabiliyorum. fakat ilk enabızda yayınlanan ve diğer internet sitelerinde yer alan listelerde bi h02 kodu eksik. bu listenin olduğu yazıyı nereden bulabilirim?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mutineer901 Mesajı Gör
    Kurumumuz (Sağlık Bakanlığı) bugün bu listeyi yayınladı.

Üye
    mysteriousxyz Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    10.07-2020
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

@Makiyato ben de aynı ikilemdeyim. Dün evrakı oluşturmuştum. Bugün dilekçe ekinde sisteme girildi. Bakalım yeni düzenlemeyle izin devam ediyor olacak mı

Üye
    Paranoya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    351
    Verilen Beğeniler
    718

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    merhaba arkadaşlar...bir konuya açıklık getirmek gerekirse, "kronik" kelimesini yanlış anlayanlarımız oldu...şöyleki devlet malum hastalıktan ötürü bazı düzenlemeler yaptı..bunların içinde engelliler , hamileler ve kronik hastalara idari izin vermek vardı..daha sonra dünya genelinde bir normalleşme sürecine gidildi..bu süreçte bazı uygulamalar yapıldı..bunlardan biride kamu personeline verilen idari izinlere yeni bir düzenleme getirmek oldu...bu düzenleme sonucunda engellilerin, hamilelerin idari izinleri sonlandırıldı...ancak riskli kronik hastalığı olanların idari izinlerine devam etmesine karar verildi..olay da tam bu noktada karıştı...her kronik hastası izinli olacağını sandı...ve sürekli listeler paylaşıldı...insanlar haliyle benim hastalığımda kronik ben neden izin alamıyorum gibi sormaya başladı...e - nabız sisteminin sorunlu durumu da olayı iyice zıvanadan çıkardı....arkadaşlar "kronik" kelimesi uzun süren tedavisi kısıtlı ve hatta çoğu zaman mümkün olmayan demek...yani uzun süren hemen her rahatsızlık bu kapsamdadır..ancak bakanlık sadece covid19 riski taşıyan ve bu hastalığa yakalanınca bağışıklığı zayıf olabilecek riskli kronikleri idari izinli saymak istedi.... olay bundan ibaret...riskli kronik kapsamında olmayanların beklentileri yersiz oldu...son olarak bu yapılan uygulamanın doğruluğu veya yanlışlığı hakkında yorum yapmıyorum...sadece olaya bir açıklama getirmek için yazdım...

Üye
    murat220 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2020
    Saat
    21:58
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    paranoya

Bende olmamasına rağmen en çok etkilenen astım hastalarının bile izinli sayılmaması çok tuhaf.
    Bende olan kas hastalığı ise bazı durumlarda solunumu sağlayan göğüs kaslarını etkilediğinden kovid 19 durumunda nefes almada daha büyük problemlere neden olabilir. Ayrica bazı kas hastaları anesteziye daha duyarli olmaktadır.
    Görüldüğu gibi bilimsel dayanağı olmayan farklı kronik hastalık listesi ortaya atılmıştır.

Üye
    i_brahi_m Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

@murat220
    dedeğiniz gibi kalp kasları da zayıf olanlar var bu kas hastalığı dolasıyla o yüzden aile hekimi de şaşırdı kas hastalğının listede olmamasından

@gul2011
    bizim kurum saymıyor durum bildirir raporunu illa e nabızdan çıktı almam lazım orda da yoksa iş başı

yine e nabıza bişeyler olmuş güncelleme yapılıyor sanırım inşallah benim hastalıkta eklenir

Üye
    karadeniz55 Avatarı

Gerçek Adı
    Savaş
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Özel sektörde bankada çalışıyorum kronik olsun olmasın engelli herkes 13 marttan beri evde ne zaman baslayacagimiz belli değil risk almak istemiyorlar

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    102
    Verilen Beğeniler
    37

@i_brahi_m

Ben dün gece yatmadan e -nabız risk raporunu pdf olarak indirdim çünkü gündüz çok kasmıştı, bugün yoğunluk olabileceğini düşünüp iyi ki almisim dedim. Üstüne bir de detaylı bir dilekçe yazdım ama kuruma ibraz edemedim çünkü amirim bekle henüz resmi yazı gelmedi dedi.
    Durum bildirir raporum Aralık 2019 tarihli var 3 doktor imzalı, is yerinde sorun yaşadığım için elimde olsun diye almistim ibraz etmedim sadece bende duruyordu nolur nolmaz diye. Risk raporuna bu durum raporunu da, kronik engelli raporunu da koymayı düşündüm. E-devlette ilac raporunun detaylari görünmüyor onun icin de eczaneden çıktı isterim onu da eklerim dedim kendimce. Yani hastalığımı kanitlayabilecegim ve enfeksiyon kapma riskimi her türlü gösterebileceğim belgeler elimde mevcut. Daha ne yapılabilir ki? Illa hastaliga yakalanip hastanelerde ölüm kalım savaşı mi vermemiz lazım durumumuzu arz edebilmek icin!
    Şahsen calismaktan hic kaçmadım kurumda mesaiden en son ben çıkıyorum en erken ben geliyorum (otobüs saatlerinden). Hastalığı bahane ediyor denmesi gerçekten vicdansizlik haksizlik olur.
    Siz de doktorunuzu arayin durum bildirir raporunu isteyin, ben aradim durumu belirttim sağolsun doktor benim icin hazirlamis whatsapptan gönderdi ama imzasizdi tabii (3 doktoru dolasip imzalatmam lazim) olsun sonuçta kanıt mi kanit tarihi belli.
    Ha bi de fırça yedim e-nabiz ciktisi yeterli olmalı, biz size istediğiniz sekilde rapor yazamayiz yapabileceğimiz yazi bu diye. Kabul edilmiyor deyince amiriniz yanlış işlem yapiyor Sağlık bakanlığı liste yayinladi, kodunuz yer alıyor e nabiz çıktınız varsa yeterli dedi.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    102
    Verilen Beğeniler
    37

Arkadaşlar günaydın, gece e-nabız kronik hastaliklar sekmesi acilmiyordu güncelleme sebebiyle
    Az önce girip baktım açıldı ve yazi icerigine idari izne esas risk durum belgesidir diye ekleme yapmışlar sanırım dünkü benim de yaşadığım sıkıntılara benzer durumları başka arkadaslar da yaşamışlar ki bu belgenin yeterli olduğunu netlestirmek adina güncelleme yapılmış.
    Hepinize geçmiş olsun Rabbim sağlık versin yeter ki şu süreç atlatilsin yine çalışırız

Üye
    denesos Avatarı

Gerçek Adı
    denesos
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz
    Alınan Beğeniler
    500
    Verilen Beğeniler
    1.473

@gul2011 günaydın 🌞

Üye
    geronimo Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    17.06-2020
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben kronik hipopituitarizm hastasıyım, 2008'de aldığım %60 engelli raporuyla 2009'da işe girdim sonra vergi indirimi için 2009 tarihli engelli raporunu aldım, 2008 tarihli raporum e nabızda hiç gözükmüyor, 2009 tarihli raporda normal dinlenme raporlarının içinde gözüküyor, kullandığım ilaçlar ucuz olduğu için sonradan ilaç raporu da yapmadım parayla aldım, rapor olmadan da alınabilen ilaçlar olduğundan
    ,ama yazdırarakta aldığım oldu 2 tane sistemde reçetelerimde gözüküyor muayene tanılarında gözüküyor bir tek dün akşam e nabıza baktığımda başta bu sayfa yeniden düzelnmektedir diyor bu sabah baktığımdaysa kayıtlı bilginiz bulunmamaktadır diyor ben şimdi ne yapayım işyerinden barkodlu form istiyorlar ne yapmam gerekiyor çok sıkıntıdayım bir yön yol gösterin bana.
    Konu geronimo tarafından değiştirilmiştir (02.06-2020 Saat 08:51 ). Gerekçe: Düzeltme

Üye
    keyemsi Avatarı

Son Giriş
    27.07-2020
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Günaydın arkadaşlar
    Enabızda belirtilen yerde herhangi bir rahatsızlığım gözükmüyorsa ne yapmamız gerekiyor? Doktorlarda tam bilmiyor ne yapılacağını sanırım.

Sayfa 70 / 94 İlkİlk ... 206066676869707172737480 ... SonSon