TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    wewen Avatarı

Son Giriş
    07.02-2021
    Saat
    17:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engellilik Durumuna Bağlı Yer Değişikliği

Ek Madde 3- İlgili mevzuatına göre alman sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir.

Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkânları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz.

Danıştay Onaltıncı Dairesinin 2/7/2015 tarihli ve Esas No: 2015/10808 sayılı Kararı ile, bu maddede yer alan “bir defadan fazla” ibaresinin yürürlüğü durdurulmuştur.

Danıştay İkinci Dairesinin 21/3/2018 tarihli ve E.: 2016/9697, K.: 2018/1891 sayılı Kararı ile, bu maddede yer alan “bir defadan fazla” ibaresi iptal edilmiştir.

Memurun kendisinin veya birlikte yaşadığı eşi ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının engellilik durumunun tedavisi sebebiyle yer değişikliğini talep etmesi halinde, yer değiştirme suretiyle atama yapılacak yerin, memurun ve bu fıkra kapsamındaki yakınlarının engellilik durumuna uygun olması esastır.
    Engellilik durumu devam ettiği sürece kurumlarca isteği dışında memurun yeri değiştirilmez. Engellilik durumu ortadan kalkan memurlar hakkında bu Yönetmelikte yer alan diğer hükümler uygulanır."

1--Bir defadan fazla yararlanamaz ibaresi kaldırılmıştır,

Üye
    engeller Avatarı

Son Giriş
    02.03-2021
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar okulda verdiğimiz tayin dilekçesini Müdür üst yazısını değiştirip gönderebilirmi? Yani üst yazıda bu memur yerine başka bir memur verilmek şartıyla yazıp ilçe Mem e gönderebilirmi?

Üye
    kar&yağmur Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Life Mesajı Gör
    @mehtapsolmaz

Aşağıya dilekçe örneğini ekledim, dilekçeyi kendinize göre düzenleyin, ilgili bakanlık yazısını da ekliyorum, umarım istediğiniz okula görevlendirilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/0B3N...tjNlh4S2s/view

XXXXXXXX OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün 18.12.2014 tarih ve 41289672/903.02/6634644 sayılı, "Engelli Personel İl İçi Yer Değişikliği" konulu yazısı ve 15/12/2014 tarihli ve 6451873 sayılı Makam Onayı gereğince tayinimin XXXX okuluna yapılması hususunda;
    Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

Not: İller arası tayin isteyecekseniz aşağıdaki şekilde dilekçe vermelisiniz. Dilekçeyi kendinize göre düzenleyin, dilekçeyi vereceğiniz günün tarihini atmayı unutmayın sağ bölüme ad soyad ve imzayı sol bölüme adres ve iletişim bilgilerinizi yazmayı unutmayın.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün 10.07.2014 tarih ve 41289672/903.02/2920977 sayılı, "2014 Engelli Personel Yer Değişikliği" konulu yazısı gereğince tayinimin XXXX iline yapılması hususunda;
    selamlar ,

bu bu bahsi geçen yazı hakkında atamanız yapıldıktan yani ilgili okulda görevinize başlatıldıktan sonra bu yazı geçerli olmaz yani bu haktan artık yararlanamazsınız deniliyor ,bu doğru mudur,yoksa içi rahat bir şekilde başvurabilir miyim?

ek soru: görevlendirildiğim okul istanbulda ,ben antalyadayım dilekçeyi nasıl iletebilrim whatsapp felan olur mu müdüre iletsem o şekilde?

yalnız okudum da linkteki belgeyi yanlış sanki ,çünkü konu: il içi yer değişikliği denilmiş belgede.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    449
    Verilen Beğeniler
    403

@kar&yağmur

Sizin okuduğunuz linkteki yazı il içi tayin için geçerli siz iller arası tayin isteyecekseniz aşağıdaki şekilde isteyeceksiniz

Not: İller arası tayin isteyecekseniz aşağıdaki şekilde dilekçe vermelisiniz. Dilekçeyi kendinize göre düzenleyin, dilekçeyi vereceğiniz günün tarihini atmayı unutmayın sağ bölüme ad soyad ve imzayı sol bölüme adres ve iletişim bilgilerinizi yazmayı unutmayın.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün 10.07.2014 tarih ve 41289672/903.02/2920977 sayılı, "2014 Engelli Personel Yer Değişikliği" konulu yazısı gereğince tayinimin XXXX iline yapılması hususunda;

@engeller

Sizin verdiğiniz dilekçeye göre üst yazı yazılır ilgili personelin dilekçesine istinaden gereğinin yapılması hususunda diye belirtir milli eğitime gönderir milli eğitim de gelen yazıları taratıp bakanlığa gönderir, yerinize birisini talep edecekse ayrıca talep eder zaten ancak önemli bir görevde bulunuyorsanız yerinize birisi gelmeden tayininiz yapılmayabilir.

Üye
    kar&yağmur Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    3

@Life hocam soruma ne dediniz acaba ?
    birde şöyle bir durum var da izlemeyi düşündüğüm yol doğru olur mu?
    öğretmenim ama ben aslında öğrenciden uzaklaşmak istiyorum bu sbepten arge memurluğu önerildi bende oraya geçmek istiyorum.
    ondan önce tayinimi kendi oturduğum ile aldırıp sonra o memurluğa geçmek.
    ama tabi üstteki soruma verilecek cevap da önemli

teşekürler.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    449
    Verilen Beğeniler
    403

@kar&yağmur

Siz eğitim öğretim hizmetleri sınıfında görevliği olduğunuz için bu dilekçe ile tayin isteyemezsiniz, öğretmenlerin tayin dönemlerinde tayin istemeniz gerekir, dilekçeyi whatsaptan yada mail yoluyla iletemezsiniz dilekçe ıslak imzalı olmalı görüntü olarak yollayamazsınız elden yada müdürünüzle görüşerek posta yolu ile iletebilirsiniz müdürünüz işleme koyacaktır.

Önce memurluğa geçip sonra tayin istemeniz mantıklı gibi görünüyor nedeni ise öğretmensiniz ve atandığınız ilin il milli eğitim müdürlüğü sizi arge memurluğuna alacağı kesin değil kesin ise söylediğiniz gibi yapın değilse önce memurluğa geçin sonra tayin isteyin.

Üye
    kar&yağmur Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    3

@Life
    merhaba yeniden, bu arada ramazanınızı ve islam dinine inanan herkesin ramazan ayına girişini tebrik ediyorum.
    mebbis üzerinden bazı ek ekranların girildiğini farkettim sanırım siz mazerete bağlı yer değişikliklerini kastediyorsunuz
    yani bu ekran açılmış fakat aktif mi bilmiyorum,zira memurlar.netten dün haberdar olduğum bilgiye göre, buna ilişkin başvurular sonra alınacak.

ama siz şunu mu söylemek istediniz tam olarak izah ederseniz sevinirim

"eğitim -öğretim hizmetleri sınıfında çalışan memurlar (öğretmenler) bu engellilere tanınan ve tek sefer kullanıma özgü haktan yararlanamazlar" mı demek istediniz?

düşündüğünüz tahmin doğrudur yani o kadroya geçişim kesin değil.ve gereklilikleri nelerdir tam bilmiyorum açıkçası

teşekürler

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    449
    Verilen Beğeniler
    403

@kar&yağmur

Teşekkür ederim sizin de ramazanınız mübarek olsun hayırlı ramazanlar dilerim.

Bildiğiniz gibi öğretmenlerin tayin dönemleri diğer memurlara göre farklıdır onu kastetmiştim, siz öğretmen olduğunuz için o şekilde tayin istemeniz durumunda tayininiz gerçekleşir mi bilemiyorum ancak ülkemizin bulunduğu koşullar göz önüne alındığında ve okulların da kapalı olması sebebiyle engellilere tanınan ve tek sefer kullanıma özgü haktan yararlanmak için tayin isteyebilir ve şansınızı deneyebilirsiniz.

Memurluğa geçiş için il milli eğitim müdürlüğüne dilekçe vermeniz gereklidir.

Üye
    engeller Avatarı

Son Giriş
    02.03-2021
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar okulda memur olarak görev yapıyorum. Tayin dilekçesini okula verdikten sonra okul müdürü üst yazısında yerine memur vermek şartıyla yazıp ilçe Mem insan kaynakları bölümüne gönderirse dilekçeyle üst yazı celişmis oluyor. Bu durumda red cevabı gelirse ne yapmalıyım. İlçe milli eğitime veya il Mem e başvurma hakkım varmı? Yoksa dava açsam olur mu ? Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

@engeller

Üye
    Merveaydin Avatarı

Son Giriş
    02.03-2021
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

Iller arası ikinci kez tayin isteyeceğim bu dilekçe doğru değil mi
    @Life

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    449
    Verilen Beğeniler
    403

@Merveaydin

İkinci kez tayin isteyecekseniz normal tayin dilekçesi yazmanız yeterli, benim yukarıda yazdığım insan kaynakları genel müdürlüğünün şu tarihli şu yazısına göre diye orada belirttiğim gibi yazmanıza gerek yok ancak okulunuza gönderilen yeni bir duyuru vardır bir resmi yazı tayinlerle ilgili, o resmi yazıya göre tayin isteyin sorun olmaz.

Üye
    kar&yağmur Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    3

@Life hocam selamlar...

yaf ben il mem ve ilçe mem ile görüştüm .. il mem ,ilçeye yazın dedi. ilçe mem okula verin dedi. ama ... tam olarak başlıkta hangi makama hitap edilecek anlamadım ben.

birde mazeret belirtsem sorun olur mu acep..

raporunuzu da ekleyin dediler sanırım..
    bakanlık gerekli görürse atamanız yapılır denildi...

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    449
    Verilen Beğeniler
    403

@kar&yağmur

Çalıştığınız kuruma vereceksiniz dilekçenizi başka makamı yazmanıza gerek yok, sağlık raporunuzu da mutlaka ekleyin, mazeretinizi dilekçenizde belirtebilir ve belgeliyse ek yapabilirsiniz.

Üye
    kar&yağmur Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    3

@Life
    yani diyorsunuz ki : MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
    gibi birşey yazmaya gerek yok.
    yani şu detayı paylaşayım da, bana il mem den "bakanlık gerekli/uygun görürse" atamanız (yer değiştirmeniz) gerçekleşir dendi.
    yani o sebepten benim anladığım hitabet makamının meb personel gen. müd. olduğu ama eminseniz öyle yapalım.
    ...

hocam bu arada şu duyurudan kasıt nedir anlamadım bende bi sorayım dedim bu acaba yer değiştirme ile mi alakalı ,adaylık kaldırma sınavı ile mi alakalı yoksa başka birşey mi?
    duyuru: http://personel.meb.gov.tr/meb_iys_d...ziran_2020.pdf

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    449
    Verilen Beğeniler
    403

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @kar&yağmur

Hocam memurluğa geçiş için bulunduğunuz ilçe yada il neredeyseniz oranın milli eğitim müdürülüğüne dilekçe ile müracaat ediyorsunuz ancak size oradan çalıştığınız kuruma ver demişlerse dilekçenizi çalıştığınız kuruma verin, kurumunuz dilekçenizi taratıp dys sistemine kaydedecek ve bulunduğunuz il yada ilçe milli eğitime üst yazı ile gönderecek.

O pdf'sini paylaştığınız duyuru engelli öğretmen adaylarının öğretmenliğe atama ve başvuru duyurusu, sizinle alakası yok

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon