TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    turhaa Avatarı

Son Giriş
    12.05-2020
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kamuda engelli memur olarak 2016 ekpss ile göreve başlayan memur arkadaşın ataması iptal edilip hakkında dava açıldı...
    2005 yılında istihdam amacı ile almış olduğu sürekli ibareli %40 rapor'u bulunan arkadaş, engelli istihdamı ile özel bir şirkette çalışır iken vergi indirimi için 2009 yılında vergi dairesine yapmış olduğu başvuru sonucu tekrar hastaneye sevk ediliyor ve sadece vergi indirimi için değerlendirilen %14 oranında yeni bir rapor çıkıyor ve haliyle bu haktan faydalanamıyor ama aynı engelli istihdamı ile çalışmay devam ediyor.
    Bu arkadaş 2005 yılında istihdam amacı ile almış olduğu rapor ile başvuru 2016 yılında ekpss ile memur olarak atanıyor ve 3 sene sonra yapılan inceleme sonucu sadece maliyenin sevki ile vergi indirimi amacı alınan %14 lük rapor veri tabanında en son alınan rapor olarak gözüküyor ve bakanlık müfettişi"en son alınan rapor bir önceki raporu geçersiz kılar, sen geçersiz raporla başvuru yapmışsın" diyerek tutanak tutuyor istihdam amacı ile alınan rapor ile vergi indirimi için alınan rapor bir tutularak eski raporu geçersiz sayıyor..
    Bu konu ile ilgili aile ve sosyal politikalar bakanlığı bile aranılmış,konunun saçmalığını bakanlık personeli bile şaşkınlık içinde dinlemiş olup yapılacak tek şeyin avukat tutması gerektiği belirtilmiştir.piyasada bulunan avukatların bu konu ile hiç bir bilgisi olmaması sıkıntımızı arttırmaktadır.
    Tamamen kendi çabalarımız ile haklı davamızın sonuna kadar mücedele edecek olup aile ve sosyal politikalar bakanlığımızın, şiddet ve tacize uğrayan kadınlarımıza uyguladığı davalara ücretsiz deneyimli avukat gönderme hizmetinin engellilerede uygulaması gerektiğinin altını çizmek isterim.

Bu konu ile ilgili destek,görüş,önerisi veya elinde emsal dava belgesi olan arkadaşları bekliyorum

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    21.07-2020
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @turhaa

emsal dava yok ama emsal olayı bir iki ay önce yaşadım. bende %44 istihdam raporu ile özel sektörde işe başladım. 1 sene sonra ötv muafiyeti için başvuru yaptım başvuru yaparkende bir form verdiler ve orda sadece ötv indirimi için başvuru seçeneğini işaretledim. bu forumları alan hastane görevlisine bu raporu almam eski raporu etkiler mi dedim hiç alakası yok dediler aldım. şimdi senin yazdıklarını okuyunca başımdan aşağı kaynar sular döküldü açıkçası. ben istihdam raporu ile devam ederim diye düşünüyodum özel sektörde.

Üye
    turhaa Avatarı

Son Giriş
    12.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Eski yönetmelikte istihdam raporları ile vergi indirimi için alınan raporlar farklı değerlendirilme sureti ile düzenlenmekte olup %44 lük raporunla başvurularını yapman gerekir.

Üye
    nfrysmn Avatarı

Gerçek Adı
    ysmn
    Son Giriş
    20.03-2020
    Saat
    02:29
    Yaşadığı Yer
    angara:)
    Alınan Beğeniler
    94
    Verilen Beğeniler
    240

En son alınan rapor geçerli o bir öncekiyle başvuru yapıp devleti yanıltıyor

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    21.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    4

@turhaa

ötv için aldığım rapor %11 ama çünkü bi çok rahatsızlığım olmasına rağmen araç için başvurcam dediğimde ortopedik sıkıntınız var mı dedi var dedim sadece oraya yönlendirdiler

Üye
    orhanbeyy Avatarı

Son Giriş
    13.08-2020
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    ,
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    2

Arkadaşlar kimse naptigini ne ettiğini anlamıyor o yüzden yeniden rapor almamaya çalışın

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    21.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    4

@orhanbeyy

aynen öyle büyük bi hataydı o raporu almam. forumda bi avukat abimiz var o kpss ye bile girebilirsin dedi ama açılan konuya bakarsak durumlar karışık bakanlık bile naptıgını bilmiyo bence

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    67

Engelli kadrosundan istihdam edilen arkadaş vergi indirimiyle daha erken emekli olmayacak mı? Dolayısıyla emeklilik için vergi indirimi raporu esas teşkil etmiyor mu?
    Ayrıca birkac raporun olmasi halinde alinan son rapor gecerli sayılır denmektedir.

Vergi indirimine esas raporlar
    MADDE 13 – (1) 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, engellilik indirimine esas olmak üzere
    düzenlenen raporlarda, raporu düzenleyen sağlık kurum ve kuruluşu tarafından işverenin bulunduğu yerdeki İl Vergi
    Dairesi Başkanlığına, Vergi Dairesi olmayan illerde ise İl Defterdarlığına gönderilen rapor esas alınır.

Üye
    Nurtan Avatarı

Gerçek Adı
    Schrödingerin Kedisi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:53
    Yaşadığı Yer
    Nefes aldığı heryer
    Alınan Beğeniler
    99
    Verilen Beğeniler
    10

şiddet ve tacize uğrayan kadınları koruma ve yardım etme gayet normal bir davranıştır. çünkü bu kadınların çoğunun maddiyat ve manevi olarak yardıma ihtiyacı var. sizin anlattığınız durum kişiseldir ve kendinden kaynaklıdır. mevzuatı araştırarak ve danışarak uygulamak gerekir yoksa sonucuna katlanılmalı.

Üye
    turhaa Avatarı

Son Giriş
    12.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Bakanlık yeni yönetmeliğe göre davranıyor hatası burada,yeni yönetmelikte bu karışık durumun farkına varıldığı için ayrı ayrı rapor almak kaldırıldı.

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    21.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @turhaa

bence buna yeni bi düzenleme getirirler çok fazla mağdur olan engelli vatandaş var

Üye
    turhaa Avatarı

Son Giriş
    12.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

NURTAN..Engellilerin korunma ve yardım hakkı yokmu acaba? Ben kadınların korunmasına karşı değilim eğer aynı bakanlık engellilerinde bakanlığı ise onlarada yardımcı olmak yalnız bırakmaması gerekmekte değilmidir? Benim anlattığım konu kişisel değil kişiyi bu rapor karmaşasına sokan sistemin hatasıdır.mevzuat zaten bellidir...mevzuatı uygulama konusunda kendisi ile çelişen ve kendi mevzuatı ile sonunda engelliyi madur eden bir eski sistem vardır.benim anlattığım durumu kişisel olarak algılıyorsunuz ama kadına şiddet ve taciz bence daha çok kişiseldir.

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    67

Ayrı ayrı rapor kaldırıldı belki ama kurumların sevk etmesi üzerine rapor alıyorsun. Bazı konularda nihai karar ilgili kurumun çünkü.

Üye
    turhaa Avatarı

Son Giriş
    12.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

@nfrysmn

en son alınan rapor vergi indirimi için kardeşim.. Peki en son sadece vergi indirimi için alınan ve istihdam için değerlendirilmeyen rapor %40 ve üzeri çıksaydı genede bu raporlamı müracaat edecekti acaba?.."en son alınan rapor geçerli" ibaresi yönetmeliğin neresinde yazıyor? Ben 2005-2009 yıllarından bahsediyorum.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    11.08-2020
    Saat
    21:48
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.177
    Verilen Beğeniler
    542

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @turhaa
    "İstihdam için alınan rapor ile vergi indirimi için alınan rapor aynı değerlendirildi" demişsiniz.
    Aynı zaten, ikisi de engelli sağlık kurulu raporu formatında ve oran değerlendirmesi aynı cetvel esas alınarak yapılır.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon