TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    smtz Avatarı

Son Giriş
    18.09-2019
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler. 1.5 senedir adalet bakanlığında memur olarak küçük bir ilçede çalışıyorum. İlk görev yerim ve daha önce hiç tayin istemedim. %82 engelli raporum var. Buradaki hastane çok yetersiz. Sağlık nedeniyle artık şehir merkezinde bir adliyeye tayin olmak istiyorum. Burada yeterli doktor bulmakta çok zorlanıyorum. Ne tür bi yol izlemeliyim ? Dilekçeye ne tarz şeyler eklemeliyim ki tayin isteğim reddedilmesin. Yardım ederseniz sevinirim.

Üye
    ahmetonerge Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    03.01-2020
    Saat
    05:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    5

657 sayılı devlet memurluğu kanunu 72 maddesi göre ek madde ekte rahat ol

"Engellilik Durumuna Bağlı Yer DeğişikliğiEk Madde 3 -İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir. Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkanları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz. (Danıştay Onaltıncı Dairesinin 2/7/2015 tarihli ve Esas No: 2015/10808 sayılı Kararı ile bu maddede yer alan "bir defadan fazla" ibaresinin yürürlüğü durdurulmuştur. Buna göre dava sonuçlanıncaya kadar "bir defadan fazla" ibaresi yok hükmündedir ve uygulanmayacaktır)"

Üye
    X_MAN Avatarı

Gerçek Adı
    <3<3<3<3
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    0

Tayin isteyeceğiniz kurumda memur pozisyonunda boş kadro varsa işiniz çok kolay olur. Ama boş kadro yoksa işiniz biraz zor ben sizin yerinizde olsam kendi kurum amirimle görüşürdüm. Sizin kurum amiriniz tayin olmak istediğiniz kurumu arayıp bi ön ayak olabilir. 657 devlet memurları kanununda ahmet beyinde dediği gibi yazar ama bunuda red etmek çok kolaydır. Memurun atanmak istediği kurumda kadro standartları gereği boş kadro yoktur. Bu nedenle herhangi bir işlem yapılmamıştır yazılıp size tebliğ edilir

Üye
    smtz Avatarı

Son Giriş
    18.09-2019
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

1,5 senedir aynı yerde çalışıyorum. Normal tayin hakkımda var. Onu kullansam bi değişiklik olur mu durumda ? ailem tayin olmak istediğim şehir merkezinde değil. Başka bir şehirde yaşıyor.
    Konu smtz tarafından değiştirilmiştir (18.09-2019 Saat 12:04 ).

Üye
    Tarık926 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2019
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engelli tayini var, bu bir hak
    Adliyede çalışıyorsun günde onca avukat geliyor rica et birine yazsın.

Örnek:

ADALET BAKANLIĞI
    PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE Gönderilmek üzere
    İLK DERECE KOMİSYON BAŞKANLIĞINA

Konu: Sağlık sorunun nedeniyle; Yasa, Kanun ve Yönetmelik çerçevesinde engelli tayin hakkımın kullandırılması talebi hakkında.

Açıklama:

Adı soyadı

Ekleri:
    1-Engelli Raporu fotokopisi
    2- Engelli kimlik kartı