TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    scorp06 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2021
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    21

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    rica ederim size de hayırlı geceler.

Üye
    Mrcharming34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    06:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    91

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @scorp06 Emre bey merhaba size bir mail gönderdim lütfen yardımcı olurmusunuz

Üye
    Mrcharming34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    91

@scorp06 merhaba günaydın şimdi bize dedikleri şu bu milli eğitime sunulan sözleşme okul müdürleri ile de bu sözleşme yapılıyormuş.Bir sözleşme daha yapılacağını söylüyorlar o sözleşmede bütün haklarımızı belirteceklerini söylediler.Bu milli eğitime gösterilecek olan sözleşme diyorlar.Normalde biz güvenlik işi yapıyorduk ama çalıştığımız firma tek taraflı fesh edince okul bizi yönlendirme ve danışma elemanı olarak işe aldı çünkü bir güvenlik şirketi yok bizi güvenlik olarak calistiramaz takım elbise ile görev yapmaya başladık.Milli eğitime memur olarak gösterip bu sözleşmeyi sundular ama ikinci bir sözleşme de olacağını söylüyorlar.Anlamadim gitti yalan mı söylüyorlar ama okul müdürlerine sorduk onlarda aynısını söyledi evet dedi bizide memur olarak gösteriyorlar sonra farklı bir sözleşme daha yapıyorlar hadi imzaladık diyelim 2.nci bir sözleşme bile yapsalar işten ciksak ve çıkarılma olayında mahkeme ye verdiğimiz zaman ne sunabiliriz mahkemeye bu verdikleri sözleşme ıslak imzalı ikinci sözleşme ıslak imzalı olacak mı bilmiyoruz bizde 300 kişi mağdur durumda şu anda ve diğer sözleşme ıslak imzalı olmazsa formalite den kendi aramızda da yapabilirler o zaman haklarımız kaybolabilir mi arkadaşlar öyle bir durumda mahkemeye veririz mağduruz kaldırıldıktan deriz falan diyorlar 100-200 kişi işten çıkar çünkü birlik oluruz diyorlar olsak bile bir neticeye ulasabilirmiyiz? Daha önce yaptığımız ve size gönderdiğim sözleşme den hiç bahsetmiyorlar o sözleşmede bütün haklarımızı kabul etmişlerdi sizde bakmistiniz mail olarak atmıştım o sözleşmede ortalıkta yok ne yapmalıyız? Tşk ederim

Üye
    scorp06 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    21

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Tekrar merhaba

Kusura bakmayın işlerimin yoğunluğu nedeniyle geç gördüm. Yalan söylüyorlar bu açık.İşe alımlarda 1 tane sözleşme olur 2.bir sözleşme hiç duymadım zaten olamazda.Haklarınızı göstermeleri konusunda diretin.Böyle bir saçmalık olamaz.Mahkeme sürecine gidilirse bırakın 200 kişiyi 2 tanık ifadesi bile yeterlidir.Haklarınızı savunun bu yapılanın hukukla ve iş hukuku ile bağdaşır hiçbir tarafı yok.Size oyun oynamaya çalışıyorlar tuzaklarına düşmeyin.Sonuçla ilgili bilgi vermenizi rica ederim.Saygılarımla

Üye
    Mrcharming34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    91

@scorp Emre bey merhaba umarım iyisinizdir.Simdi bize daha önce imzaladığımız 3'lu protokolü verdiler noter tasdikli fakat şimdi şöyle bir durum var sigorta girisimizi 22 kodu ile girmişler diğer nedenler aradık 170'i kıdem tazminatı ve işsizlik maaşı bile alamazsınız dediler bir sözleşme daha var attım size mail olarak onu asla imzalamayacagim Emre bey bizi kandırmaya çalışıyorlar bencede formalite den MEB gostereceklermis koskaca şirketin yapmak istediğine inanamıyorum ( DOGA KOLEJİ )
    Konu Mrcharming34 tarafından değiştirilmiştir (11.04-2019 Saat 15:14 ).

Üye
    scorp06 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    21

bakıyorum hemen biraz bekletiyim sizi.

Üye
    Mrcharming34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    91

@scorp06 rica ederim ne zaman müsaitseniz o zaman bakın.

Üye
    scorp06 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    21

@Mrcharming34

işe giriş 22 kodu ne demek onu anlamadım.İşten çıkışta kodlar var.işe girişte kod yok.Ayrıca sözleşme gelmemiş.

Üye
    Mrcharming34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    91

@scorp06 Emre bey ( h ) maddesinde aile yardımı çocuk yardımı fazla çalisma çalışma ücreti dahil olup ayrıca ödenmeyecektir diyor..

Üye
    scorp06 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    21

Mail ek siz gelmiş.Sözleşmeyi atabilir misiniz?

Üye
    Mrcharming34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    91

@scorp06 Emre bey SSK yi aradık devir alan şirket sigorta girisinizi 22.nci madde üzerinden yapmış diyorlar yani ( Diğer nedenler ) Normalde devir alan şirket bizi bütün haklamizla almış olsaydı SSK kodu 16 yada 34 olmalıydı diyor SSK daki müşteri danışmanı isvereninizle görüşün ve düzeltilmesini isteyin diyorlar yoksa işten çıkarılma gibi bir durum olursa kıdem tazminatı ve işsizlik alamazsınız dediler.

Üye
    scorp06 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    21

@Mrcharming34

Anladım bu şirket değil önceki şirket sizin sigorta çıkışınızı diğer nedenler olarak göstermiş.Yani önceki şirketi arayıp sigorta çıkış nedeninizi değiştirmeniz gerekir.

Üye
    Mrcharming34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    91

@scorp06 mail olarak gönderdim 2 sayfa bir sözleşme tamamı
    @scorp06 evet önceki şirket göstermiş onların düzeltmesi gerekiyor değil mi ve değiştirmez biz böyle çalışmaya devam edersek hata mı yapmış oluyoruz?

Üye
    scorp06 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    21

Komik bir sözleşme olmuş.Sizi asgari ücrete mahkum etmeye çalışıyorlar.Fazla çalışma ücreti asgari ücrete dahil olamaz.Bunu hazırlayan bu işi bilmiyor.Asgari ücret minumum verilecek ücrettir.Zaten kanunen bu rakamın altında işçi çalıştırılamaz.Cezai işlem gerektiri.Fazla çalışmayı asgari ücrete dahil etmek kurnazlık yapmaktır ki iş sözleşmesi geçersiz olur.

@Mrcharming34

önceki şirket 34 kodlu çıkış verecek.Yaptıkları işlem yanlıştır.Önceki şirketi arayın bu işlemi düzeltsinler.Aksi taktirde sizi SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİNE şikayet ederiz deyin.

Üye
    Mrcharming34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    91

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @scorp06 bu sözleşmeyi imzalatmak isteyecekler daha benim çalıştığım kampüse gelmedi ama diğer kampüsler deki arkadaşlara gelmiş onlar gönderdi banada .
    2 sorum olacak izninizle
    1.ise giriş kodunu eski çalıştığımız şirket mi düzeltmeli duzeltmezlerse ne yapabiliriz yada bizi devir alan şirket dikkate almalı ve diğer şirket ile iletişime mı geçmeli .22 Kodu bir an önce duzeltilmeli mi?
    2.Bu sözleşme yi imzalarsak ne olur tşk ederim

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon