TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

    Gerçek Adı
    ümit
    Üyelik Tarihi
    15.01-2011
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/TURHAL
    Mesaj
    705
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    73

    Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba bir konuda bilgiye ihtiyacım var yardımcı ola bilecek arkadaşlara teşekkür ederim.
    Kamu/özelde çalışan bir işçi bir yıl içerisinde toplamda kaç gün rapor ala bilme hakkı var acaba?
    Not: Sağlık kurul raporu değil normal hekim raporu.

  2. #2
    Yasaklı Üye
    Eserin79 Avatarı

    Gerçek Adı
    Ersin
    Üyelik Tarihi
    16.05-2018
    Son Giriş
    25.11-2019
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Mesaj
    1.342
    Alınan Beğeniler
    174
    Verilen Beğeniler
    95

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Bunun herhangi bi süresi yok ama işveren peyder pey alınan raporları fazla idare etmez homurdanma başlar çok ciddi sebepler hariç tabi

  3. #3
    Üye
    MiKoCaN Avatarı

    Gerçek Adı
    . . .
    Üyelik Tarihi
    02.08-2011
    Son Giriş
    26.12-2019
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Mesaj
    477
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    33

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    hmm bende bunu merak ediyordum Sağlık Bakanlığına Atandım Soruşturmayı Bekliyorum Bu arada Kanser Hastasıyım Haftada 1 gün bazende 2 gün Hastanede olmam gerekiyor . Bakalım İş Başı Yaptıgımda Amirimle konuşacagım Neler olacak Görecegiz

  4. #4
    Üye
    Ufukalp Avatarı

    Gerçek Adı
    Ufuk
    Üyelik Tarihi
    15.11-2007
    Son Giriş
    01.12-2022
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Mesaj
    11.490
    Alınan Beğeniler
    1.218
    Verilen Beğeniler
    543

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @cabbarehlinamus
    Tek seferde yazılabilen rapor limiti, aile hekimi, tek doktor raporu, heyet raporu limitleri farklı. Siz ne yönden sordunuz, işyerinde yaratacağı sorun ve buna karşı yasal durumunuz ise merak ettiğiniz :
    İş kanunu çalışanı olduğu kadar işverenin de haklarını koruyan maddeler içerir.
    Bir işveren sürekli rapor alarak işin aksamasına sebep olan işçiyi işten çıkarabilir.
    İş kanunun 25. maddesinde işverenin, işçinin iş akdini ihbarsız olarak derhal feshedebileceği durumlar sıralanmıştır. Bunlardan biri de yukarıda belirttiğim rapor konusudur.
    İşçinin bu sebeple işten çıkarılması için ihbar süresini 6 hafta aşacak şekilde rapor almış olması gerekmektedir.
    Yani kıdeminize göre belirlenmiş olan ihbar sürenizi 6 hafta geçen bir süre raporlu olduğunuzda işverene sizi 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesine göre işten çıkarma hakkı doğuyor. Hem de ihbarsız tazminatsız.
    Ama böyle bir madde engelli çalışanlar için ne kadar uygulanabilir, bu konuda bir pozitif ayrımcılık söz konusu mudur emin değilim.
    Konu Ufukalp tarafından değiştirilmiştir (07.01-2019 Saat 14:12 ). Gerekçe: Çift mesaj

  5. #5
    Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

    Gerçek Adı
    ümit
    Üyelik Tarihi
    15.01-2011
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/TURHAL
    Mesaj
    705
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    73

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @Ufukalp Benim öğrenmek istediğim normal şartlarda aile hekimleri, acil servisten ve poliklinikler yıl içerisinde toplam şu kadar gün rapor ala bilir sınırı örnek 60 gün vs diye bir madde var mı? sizinde yazdığınız gibi 6 hafta ve iş veren tarafının da korunduğu yasal hakları az çok biliyorum sadece yukarıda yazdığım gibi bir sınırlama olup olmadığını öğrenmem gerekmiyor.

  6. #6
    Üye
    Ufukalp Avatarı

    Gerçek Adı
    Ufuk
    Üyelik Tarihi
    15.11-2007
    Son Giriş
    01.12-2022
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Mesaj
    11.490
    Alınan Beğeniler
    1.218
    Verilen Beğeniler
    543

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @cabbarehlinamus
    Bir yıl içerisinde ayakta tedavilerde tek hekim tarafından verilecek istirahat raporu limiti 40 gündür.
    Konu Ufukalp tarafından değiştirilmiştir (07.01-2019 Saat 14:40 ). Gerekçe: Çift mesaj

  7. #7
    Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

    Gerçek Adı
    ümit
    Üyelik Tarihi
    15.01-2011
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/TURHAL
    Mesaj
    705
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    73

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @Ufukalp
    Teşekkür ederim.
    o zaman şöyle yorumlaya biliyor muyuz yıl içinde farklı 6 doktordan ayrı ayrı 40 ar gün rapor ala biliyoruz mantığı doğru mudur?

  8. #8
    Üye
    Ufukalp Avatarı

    Gerçek Adı
    Ufuk
    Üyelik Tarihi
    15.11-2007
    Son Giriş
    01.12-2022
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Mesaj
    11.490
    Alınan Beğeniler
    1.218
    Verilen Beğeniler
    543

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @cabbarehlinamus
    Hayır bu yanlış bir yorum olur.
    Oradaki "tek doktor" ibaresi aynı doktor anlamında değil.
    Yani sağlık kurulu değil de tek doktor imzalı rapor anlamında.
    SGK yıl içinde ayaktan tedavide 40 günü aşan istirahat bedelini ödemeyecektir.
    Yatarak tedavi ve kurul raporları bu hükmün dışındadır.
    Konu Ufukalp tarafından değiştirilmiştir (07.01-2019 Saat 14:58 ). Gerekçe: Çift mesaj