TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mavi gözlü kel Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    13.09-2018
    Saat
    10:34
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler

Belediyede eski taşeron yeni adıyla belediye şirketi personeliyim. %60 engelliyim . kalem personeli olarak görev yapıyorum. kalem işlerinin haricinde anons işleri de var (cenaze, kan ihtiyacı vs vs) hafta sonları da bu tarz duyurular yapılması gerekiyor. mesai almak istedim yapılan sözleşmede bu tarz bi konu ön görülmediğinden böyle bir madde yok o yüzden mesai yazamayız sana dediler. sözleşmede bu tarz bi madde yok gerçekten engellinin mesai alabilmesi ile ilgili kanunu okudum isteğe bağlı alınabiliyor yazılmış bunu gösterdiğimde sen zabıta biriminde kalemde görevlisin ayrıca durumundan kaynaklı istesen bile mesai alamazsın denildi.

birim müdürüm mesai için zorlama yapmıyor yazılabiliyorsa ve istersen yazarım sorun yok diyor
    başka bir personel yazamayız suçlu oluruz diyor

ortalık karışık anlayacağınız bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

şimdiden teşekkür ederim
    Konu mavi gözlü kel tarafından değiştirilmiştir (24.08-2018 Saat 20:23 ).

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    60
    Verilen Beğeniler
    23

@mavi gözlü kel; Yazamayız suçlu oluruz diyen tam işi bilmiyor demek siz mesai almamda bir sakınca yoktur, mesai almak istiyorum tarzında bir dilekçe yazarak kurumunuza bırakın onlar değerlendirir. Onları suçlu çıkaracak birisi çıkarsa dilekçesine karşılık yazdık derler hiçbir sıkıntı olmaz.

Üye
    mavi gözlü kel Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    13.09-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@birkan01 hocam o personele bunu söyledim konuşurken bu konuyu sen %60 engellisin sandalye kullanıyorsun ve zabıta biriminde kalem personelisin ve kalem personeli mesai alamaz dedi ben istiyorum rızam var dedim kanunda diyor işte bir engellinin çalışma saati en fazla 40 saat olabilir yazan maddeyi gösterdi

bu rızası dışında çalıştırılma saati dedim yok dedi sen sandalyedesin ve zabıta sahada mesai alıyor bu yüzden yazamayız dedi ikilemde bıraktı beni. gerçekten kalem personeli mesai alamaz mı? yoksa işgüzarlık mı yapıyor zira kanunda işin gerekliliğine bağlı olarak diye devam eden bir cümlesi de var ve işim gereği hafta sonları da çalışılması gerek en son dediği bu kadar sağlam adam varken sana hafta sonu anons için mesai yazarsak bize gülerler açıklayamayız çok mantıksız geldi bu konuşma

Üye
    mavi gözlü kel Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    13.09-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler

konuyu canlandırıyorum lakin raporumda çalıştırılamayacağı iş alanları boş

şimdi ben fazla mesai almak istiyorum tarzında bir dilekçe versem zabıta biriminde anons yapmak için hafta sonları işe gittiğimde ek mesai alabilir miyim sorun olmadan?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.028
    Verilen Beğeniler
    3.568

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mavi gözlü kel

Siz mesai talep ettiğinizde yazmamaları için hiç bir neden yok.

İstemezseniz zorla mesaiye bırakamazlar