TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ATOM KARINCA Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    08.09-2021
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    3364954
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Vaktiyle tayin konusunda hiç sorun yaşamadan il dışı ve kurumlar arası geçiş yapmıştım, yih sınıfındaydım, herhangi bir torpilim yoktu, sadece çalıştığım kurumdaki amirim tayin istediğim kurumu arayarak referans olmuştu. Engel durumumu, yaşadığım ilin iklim koşullarını ve ailemle yaşama gereksinimi duyduğumu belirtmiştim dilekçemde. Velhasıl diyeceğim şu; dava açıp açmamak sizin kararınız elbette lakin daha uzun ve zor bir süreç olacağı için, dava açmadan yüz yüze görüşüp (kurumuzun merkez teşkilatıyla olabilir) durumunuzu anlatarak bir kez daha şansınızı denemenizi öneririm naçizane.

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    105

@srkn2113 Kurum içi hizmet yılın dolmadığı için red gelmiş normaldir hizmet yılın dolunca yeniden dilekçe yaz. ( ayrıca dilekçe yazarken sağlık kurulu raporu ek sundun mu )

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 2 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereği dava açsan da mahkeme de de olumlu sonuç çıkmaz
    her şeyin hayırlısı olsun hizmet yılın dolunca yeniden yazalım dilekçemizi

Üye
    srkn2113 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2020
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    çankırı
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    10

@HOŞCAKAL

kurumun yönetmeliğinde sağlık raporu olan memurun zorunlu hizmet süresi istisna tutulur yazıyor sağlık raporu verdim zaten bana bildiğiniz mobing uygulanıyor engelim geçirmiş olduğum iş kazasından dolayı oluştu fakat kurum iş kazasını bile bildirmedi sgk'ye o yüzden son çarem mahkeme fakat dediğim gibi dilekçe örneği bulamıyorum

Üye
    EFSANEYILDIZI Avatarı

Gerçek Adı
    ERCAN
    Son Giriş
    19.09-2019
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    https://mevzuatinyeri.com/sgk/engell...ay-karari.html

ŞU LİNKE GÖZ AT OK

https://mevzuatinyeri.com/sgk/engell...ay-karari.html

ŞU LİNKE GÖZ AT OK

……..
    ……… Nöbetçi İdare Mahkemesine

DAVACI :
    ADRES :

DAVALI : Çalıştığınız Kurum
    ADRES : Bakanlıklar ANKARA
    Tebliğ Tarihi : …….. /Müdürlüğüne/Müsteşarlığına / Bakanlığına/ Başkanlığına hitaben yazmış olduğum …/…/ 2016 tarihli dilekçedeki ( Ek-1 Dilekçe ) başvurumun reddine ilişkin, …….. /Müdürlüğüne/Müsteşarlığına / Bakanlığına/2016 tarih ve …. yazısıyla 26/04/2016 tarihinde tebliğ edilmiştir. ( Ek-2 Tebliğ-Tebellüğ Yazısı )

DAVA KONUSU :
    …/…/…. Tairhinden beri ….. çalışmaktayım. …….. /Müdürlüğüne/Müsteşarlığına / Bakanlığına/ Başkanlığına hitaben yazmış olduğum …/…/ 2016 tarihli dilekçeyle 657 sayılı Devlet Memurları 72 inci 5 fıkrası gereğince Engelli durumundan tayin talebimde bulundum. …….. /Müdürlüğüne/Müsteşarlığına / Bakanlığına/ Başkanlığı söz konusu tayin talebimi Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 11. maddesiyle aynı Yönetmeliğe eklenen Ek 3. maddede yer alan "bir defadan fazla" yararlanmayacağım gerekçesiyle reddi ilişkin …./…./2016 tarihli ve …. Sayılı işleminin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemidir.

AÇIKLAMALAR:
    657 sayılı Devlet Memurları 72 inci 5 fıkrasında ; “ İlgili mevzuatı uyarınca verilecek rapora göre kendisi, eşi veya birinci derece kan hısımlığı bulunan bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri engelli olan memurların engellilik durumundan kaynaklanan yer değiştirme taleplerinin karşılanması için düzenlemeler yapılır.” hükmü yer almaktadır. Söz konusu kanun metni için Resmi Gazetenin 16 Ağustos 2014 tarih ve 29090 sayılı nüshasında yayımlanan ; Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in 11 inci maddesinde yer alan , “bir defadan fazla” yararlanamaz hükmü yer almakta ise de söz konusu ibare DANIŞTAY ONALTIN DAİRESİ Esas 2015/10808 sayılı karar ile ilgili yönetmelikte yer alan “bir defadan fazla” hükmünün yürütmesini durdurmuş olup, Başbakanlığın yürütmenin durdurulmasına ilişkin olarak DANIŞTAY İDARİ DAVA DAİRELERİ KURULU yapmış olduğu itiraz 21/01/2016 tarih ve 2015/1435 Esas Nolu kararıyla RED OLUNMUŞTUR. (Ek-3 Danıştay Kararı )

Demokratik hukuk devletinde idarenin hukuka uygun hareket etmesini sağlamada en etkili araç yargı denetimidir. İdarenin bağımsız organlarca denetimi içinde idari yargı düzeni kurulmuştur. İdari yargı organlarının verdiği kararlar da, diğer mahkeme kararlarında olduğu gibi bağlayıcı niteliğe sahiptir. Zira mahkeme kararlarının yasama ve yürütme organları ile idare bakımından bağ- layıcı niteliğe sahip olduğunun belirtildiği, Anayasanın 138/4. maddesinde bir ayrım yapılmadan genel olarak bütün mahkeme kararlarından bahsedilmiştir. Dolayısıyla, istisnasız bütün yargı düzenlerinde görev yapan mahkemelerin verdiği kararlar idare için bağlayıcıdır Yukarıdaki yer verilen kararlar idareleri bağladığı açık ve nettir.

SONUÇ VE İSTEM :

…….. /Müdürlüğüne/Müsteşarlığına / Bakanlığına/ Başkanlığına hitaben yazmış olduğum …/…/ 2016 tarihli dilekçeyle 657 sayılı Devlet Memurları 72 inci 5 fıkrası gereğince Engelli durumundan tayin talebimde bulundum. …….. /Müdürlüğüne/Müsteşarlığına / Bakanlığına/ Başkanlığı söz konusu tayin talebimi Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 11. maddesiyle aynı Yönetmeliğe eklenen Ek 3. maddede yer alan "bir defadan fazla" yararlanmayacağım gerekçesiyle reddi ilişkin …./…./2016 tarihli ve …. Sayılı işleminin yürütmesinin durdurulması ve iptal edilmesi ve yargılama giderlerini davalı idare üzerine bırakılmasını arz ve talep ediyorum.

Ad SOYAD

Ekler :
    Ek-1 Tayin Dilekçe
    Ek-2 Tebliğ Yazısı
    Ek-3 Danıştay Kararı

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    105

İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI’NA
    ………….

DAVACI………...….: (T.C. Kimlik No)
    Adresi……………....:
    VEKİLİ……….........:
    Adresi……………....:
    DAVALI……………:
    TEBLİĞ TARİHİ….:
    DAVANIN KONUSU : olarak görev yapmaktayım. Görevimde başarılıyım. Sicillerim iyi ve çok iyi olup herhangi bir disiplin cezam da bulunmamaktadır.
    MAZERETİNİ ANLAT ...
    TARİH
    İSİM
    İMZA
    EKLER: 1- Dava konusu işlem
    2- Başvurular
    3-Diğer deliller
    5-Emsal kararlar

Üye
    srkn2113 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çankırı
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    10

çok teşekkür ederim

Üye
    zerda34 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    10

Merhaba arkadaşlar bende 2018 ekpss ataması ile atandım aday memurum tayin dilekçesi verdim ve verdiğim yer olumlu düşünüyor muş fakat benim müdürüm biraz sıkıntı çıkarıyor tayin için yazı gelsede ben elemana ihtiyacım var deyip geri göndericem diyor tayin sürecini zorlayacak gibi görünüyor öğrenmek istediğim üst mercinin verdiği tayin durumuna olmaz diyebilir mi? Beni zorlayabilir mi?

Üye
    polsem Avatarı

Son Giriş
    28.11-2021
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bildiğim kadarıyla en fazla üç ay içerisinde cevabı vermek zorunda ama isterse red edebilme yetkisine sahip yani olumsuz cevap verebilir size önerim müdürünüz ile iyi geçinin usulüne göre anlatın kendinizi sonuçta kendi işyeri değil ,devlet dairesinde görevlisiniz ikiniz de olumsuz cevap vermez diye umuyorum iyi şanslar

Üye
    zerda34 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    10

@polsem
    Tayinin çıksada ben elemana ihtiyaç var diyeceğim dedi beni biraz zorlayacak gibi duruyor Allah merhamet versin

Üye
    polsem Avatarı

Son Giriş
    28.11-2021
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

empati yapacak bir kişiliği yoksa merhamet bekleme dicem de ne yapalım yani iş mi yapmayalım biri gelir biri gider sizden önce nasıl iş yapıyorlardı diye sormalı ama öyle yapmayın elbet yumuşar diye düşünelim hayırlısı olsun inatlaşmayın hayat şartlarınızı gitme nedenlerinizi izah edin anlasın anlatın

Üye
    zerda34 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    10

@polsem

Maalesef bu dediğinizi çok denedim ama umrunda değil benim sürünmem açıkçası bana mobing uyguluyor

Üye
    VİRGO Avatarı

Son Giriş
    09.09-2019
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: VİRGO Mesajı Gör
    Kurum bazında değişen bir şey yok. Daha önce yazdım. Tekrar belirteyim..

Sakıncalıysan yok. Yandaşsan, Müminsen var.

Yönetmeliğe koydukları "kadro imkanları ve teşkilat yapısı" şerhi yandaş olup olmadığına göre işliyor.. Bilginiz olsun..

Genelde "kadro yok" veya "Kadro durumu müsait değil" diye yanıt verirler.

Yukarıdaki kadro imkanları şerhini koyuyorsan bu hakkı tamamen yok sayıyorsun demektir.
    Bunun anlamı ben bu yönetmeliği adamına göre uygulayacağım demektir.
    Yönetmeliğin ilgili maddesine rağmen engelli memurun tayinini yapmıyorlarsa; uydurma sebepleri gerekçe gösteriyorlarsa idari mahkemede dava açın. Ben dava açtım ve kazandım.

Üye
    zerda34 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    10

@VİRGO

Benim gitmek istediğim yer olumlu bakıyor şimdilik önümdeki engel müdürüm görünüyor elemana ihtiyaç var gerekçesini öne süreceğini söylüyor dava süreci çok uzun sağlığım o kadar beklemeye uygun değil

Üye
    srkn2113 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çankırı
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    10

arkadaşlar davayı dilekçemde gerekçe göstermemişsin diyerek red ettiler %40 oranında engelli olduğunu belirten memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla hükümlü olduğu 1. dereceden kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan GEREKÇELERE dayalı demiş ben gerekçe göstermemişim burdaki engelli olmak zaten gerekçe değil mi bide ben engelliyim hasta değilim ki gerekçeler 1. derece akrabalar için yazılmamıış mı (tek cocuk,vasi .v.b) cvp verirseniz sevinirim

Üye
    gadjodilo Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    18.11-2021
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    64
    Verilen Beğeniler
    8

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Danıştay bir defaya mahsus olma şartını kaldırdı sanırım. Emin misiniz bir defaya mahsus olduğundan?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon