TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nef54 Avatarı

Son Giriş
    24.03-2021
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar orman işletmede çalışıyorum engellilere mahsus tayin hakkımı kullanmak istiyorum.
    Şimdi sorum şu olacak tayin dilekçemizi verdiğimizde işletme müdürü tayini reddederse tayin alma şansımız hiç yokmu yani işletme müdürü reddettiği zaman bölge müdürlüğünce tayin sağlanabilirmi yoksa işletme müdürü reddettiği için baştanmı kaybediyoruz. teşekkürler.

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    08.05-2022
    Saat
    03:53
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    288
    Verilen Beğeniler
    4

Orman ve DSİ de bu tarz söylemleri duyuyoruz. şube müdürleri engel olurum gitmene izin vermem diyormuş. Ankara da dayı olayı apayrı bir şey ama siz dilekçenizi yazıp verin evrak kayıta girsin gerisini de çok düşünmeyin tayininiz olacaktır.

Üye
    nef54 Avatarı

Son Giriş
    24.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşletme Müdürü reddederse yani onay vermezse tayin olmayacak gibi görünüyor neye dayanarak tayin olur aydınlatırmısınız

Üye
    güzi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    114

Her kurum engelli tayininde farklı yöntem uyguluyor. Siz, sizin tayininiz için hangi yolu izlemeniz gerekiyormuş bunu bağlı bulunduğunuz bakanlık personel işlerinden öğrenin. Devlet memurlarının yer değiştirme suretiyle atanmalarına ilişkin yönetmeliğe göre engelli olduğunuzdan sebep; madde 3: sağlık mazeretine bağlı yer değişikliği ve madde 11: engellilik durumuna bağlı yer değişikliği hakkınız vardır. İki madde için farklı işleyiş vardır. Bu maddeleri baz alarak hareket edin. Dilekçe ile işlemlerimi başlattım ve sonrasına dilekçemi her gün takip ettim. Nereden nereye gitmiş hangi işlem yapılmış. Her gün bulunduğum kurumla Ankara arasında telefon görüşmesi yaptım abartısız. Bu arada benim de amirim evraklarımı imzalamadı ve göndermek istemedi. Sonuçta tayin çıktı.

Üye
    nef54 Avatarı

Son Giriş
    24.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sormak istediğim tayin için işletme müdüründen onay çıkmadığı halde bölge müdürlüğünce uygun görülüp onay verilirse tayin çıkarmı

SAyın @güzi ogm demi çalışıyorsunuz

Arkadaşlar ogm de engelli memur olarak çalışıyorum asaletimi 1 ay önce aldım fakat işletme müdürü tayin konusunda benden onay çıkmaz diyor bu şartlar altında tayin alma imkanım nedir.

Üye
    güzi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    114

@nef54

başka bir bakanlıktayım. eşimin de amiri izin vermiyordu hem de eş durumundan tayine. ama bakanlıktan onay aldı. ben ve eşim tayin isterken haklarımızı bildiğimiz bir tavırda iletişim kurduk. DMK yer değiştirme tayin yönergesi madde11 ek5 e göre engel durumundan tayine ne zaman istersen nereye istersen onay vermek zorunda. Evet amirler uğraştırırlar, yıldırmaya çalışırlar, işlem yapmazlar, imzalamazlar, personelinin sayısını düşürmek-kaybetmek istemez.

Sizin 657 DMK'ya göre dilekçe verme hakkınız var. eğer kabul edilmezse suç işlerler. dilekçenizi verin ve eğer red ederlerse red cevabının dayanağını belirtsinler size verdikleri cevapta. Haklarınızı araştırın, öğrenin. Ben 1-1,5 ay uğraştım fiziken 4 gün süren bir işlem için. Her gün aramadığım makam kalmadı. İşler düzgün mü diye... işletme müdürünüzün en üst amiri kim? Bakanlık düzeyi ya da atama oluru düzeyi hangi makamdır?

Üye
    nef54 Avatarı

Son Giriş
    24.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar OGM de engelli memur olarak çalışmaktayım engelli tayininde kanunda kurumların teşkilat yapısı dikkate alınarak diye bir ibare var bu ibare daha çok şuanki çalıştığım işletmeninmi yoksa tecih edeceği işletmeninmi kadro imkanıyla alakalıdır? teşekkürler.

Üye
    güzi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    114

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    https://www.ombudsman.gov.tr/wp-cont...k%C4%B1nda.pdf

İşte engelli memur tayiniyle ilgili dikkat çeken detaylarla örnek ombudsman kararı burada dursun lazım olur.