TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nistag'müs Avatarı

Gerçek Adı
    M.Bahadır
    Son Giriş
    01.02-2018
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler,

Engelli kamu personelinin servis konusunda her hangi yasal bir hakkı var mıdır?

Son zamanlarda servisçi ve ne yazık ki bazı meslektaşlarımdan belirli bir noktaya kadar yürümem için çeşitli söylemler dile getirilmekte. Şuan ki hali ile zaten 150m yürüyorum istenilen nokta 400m ye kadar çıkmakta. Zaten kaldırımı olmayan emniyet şeridinden terse yürüyerek ve lambası olmayan bir kavşaktan geçerek geldiğim nokta daha da zorlaştırılmak istenmekte. %60-70 civarında görme engelli biri olarak bazıları 2dk fazla uyusun, servisçi 50kuruş daha az yaksın diye benim daha fazla yürümem gerekiyor. Hayır gerçekten hesapladım istenildiği şekilde yürürsem 20-21 kişilik serviste en uzun yürüyenlerden ilk 3 e girerim. Millet kapısının önünden biniyor. Bu güzergah dedikleri olay bir kanun mudur, değişmez mi düzeltilemez mi.

Şimdiden teşekkürler.

Üye
    suat65 Avatarı

Son Giriş
    06.03-2021
    Saat
    07:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    52

memur servisi ana caddelerden geçer kimsenin ikamet ettiği konumdan geçme gibi bir mecburi durumu yoktur isteyen biner isteyen binmez herkes için şart konulsaydı ozaman şartlar kurallar çıkardı bu şahsi bir durum kurumun memurlara ulaşımda kolaylık tanındığı bir durum ben iki yıl oldu görevliyim servise en fazla 4 5 defa bindim bulumduğum yerden geçmiyor 1 km uzaklıktan geçiyor bazen belediye otobüsü ile gider önceden beklerim yada kurum servisi kullanmadan giderim

Üye
    nistag'müs Avatarı

Gerçek Adı
    M.Bahadır
    Son Giriş
    01.02-2018
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@suat65

benim iş yerim taşra toplu taşıma ile gitmeye kalksan öğle yemeğine yetişirsin servis zorunlu bir hizmet bizim kurum için. yanlış anlaşılma olmasın evim zaten ana arter üzerinde ve kapıdan alınıyım demiyorum o yüzden zaten yürüyerek geliyorum bir yerlere kadar. ama anladığım kadarı ile servis güzergahı ilk çizilirken orda olan seçilmiş insanlardan olmamız lazım. çünkü servis taksi gibi ara sokaklarda geziyor gayette. Ama bana gelirken sıkıntı oluyor servisçimiz bir sonraki servisine yetişemiyor tabi.

Ben sadece bunun yasal bir zemini var mı merak ediyorum engelli personelin istihdam edilmesinde ulaşımının da sağlanması açısından bir düzenleme.

Üye
    suat65 Avatarı

Son Giriş
    06.03-2021
    Saat
    07:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    52

bunu servis işler ile ilgilenen idari amirle görüş yada dilekçe yaz durumunu mağduriyetini dle getir kuruma gönder servis şöförüne söylenile bilir hal edilecek bir durum ama işte kimse engellinin içindeki acıyı anlamaz görmez

Üye
    fantastik Avatarı

Son Giriş
    11.06-2021
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    18

servis si düzenleyen mudurluğe gidip durumunu anlat güzergahı değişirler ulan milletin uğraştığı şeylere bak

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    11.06-2021
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    102

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mağdur olduğun bir durum varsa bunu birim amirine ya da servis amirine söyleyebilirsin misal ben kuruma yakın ev tuttum yürüme mesafesinde ama ona rağmen bana da servis verdiler bu tamamen birazda onların insiyatifine kalmış bir durum bir de görmeyle ilgili sıkıntı varsa bence güzelce söylemelisin