TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tudor Avatarı

Son Giriş
    08.07-2018
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Vergi dairesine başvurup vergi indirim halkını iptal etme şansımız var mı!

Üye
    LEONHEART Avatarı

Gerçek Adı
    MAHMUT
    Son Giriş
    04.01-2018
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

XUGA kardeş sen ne yaptın çalıştığın kurum sana alternatif yol göstermedimi?

Üye
    ozgurmeric74 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜR
    Son Giriş
    08.09-2018
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    623
    Verilen Beğeniler
    159

@tudor
    öyle bir şansınız bulunmuyor. eğer emekliliğiniz geldiyse sizi emekli edebilirler.

Üye
    iklimya Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut
    Son Giriş
    10.02-2018
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar öncelikle merhaba siteye yeni üye oldum. Rapor oranım %44 ve vergi indiriminden faydalanmaktayım keşke de faydalanmaz olsaydım. Açmış olduğunuz bu konuda binlerce kişi bende mağdurum inşALLAH mağdur olmayız ama arkadaşlarında dediği gibi 01.01.2018 tarih ve 30288 sayılı 696 sayıl khknin yürütmesine dair resmi gazetenin 32.maddesi 2.fıkrasında vergi indiriminden faydalanan engelliler raporundan dolayı günleri dolmuşsa bunu belgelemek zorundadırlar diye bir ifade var

ben 20 yıldır taşeron olarak çalışmaktayım ve 19.yılda emeklilik hakkını elde ettiğim halde beni kimse zoraki emekli olmaya zorlamadı. Bu bahsi geçen resmi gazetede emekliliği hak edip etmediğinize dair bunu belgeleyin denmekte ve ben sgk il müdürlüğüne gittiğimde böyle bir belge veremeyeceklerini ve kurum isterse prim dökümlerini vermemi söylediler. Bu konuda Bimer ve Cimer e sıkıntıkıları bildirdim ve dönüş olmadı ben bu uygulamadan hiç bir şey anlamadım ben 20 senedir çalışıyorum ve ben istediğim ekpss ye girebiliyorum ve atamam olsa devlet memurluğunda ve de işliğinde hiç bir engelliye sen şu zamanda raporun dolduğunda emekli olacaksın diye bir dayatma yapılmamakta ama bu kurumda 20 senedir taşeron olarak çalış gel 3 aralıkta giriş yapan adama kadro ver ben 20 seneyi geçkin kuruma hizmet vereyim beni alma

ben bunu hiç bir kitaba ya da akla sığdıramıyorum bu konuda mağdur olan arkadaşlar birlikte birşeyler yapıp sesimizi duyurmamız gerek.Bakan her fırsatta engelli bireyleri mağdur etmiyoruz diyor ama bu konuda mağdur olacak o kadar engelli arkadaş varki sıkıntı büyük, ya ben ekpss den 76 almışım atanamıyorum ne güzel işte böyle bir fırsat yarattınız bu şekilde olan engellileri çalıştıkları kurumlarda çalışmaya devam etsinler hiç değilse yerleşme bekleyen diğer arkadaşlarında önü açılır.

Taşeron yasasına başvurularda kaldı bir hafta sesimizi duyurmamız lazım lütfen yol gösterecek arkadaşlarla birlikte birşeyler yapalım yoksa zorunlu emekliliğe yolladıklarında verdikleri maaş 988 tl.ee bu maaşla ne yapacağız 40 yaşından sonra nerede gidip ş bulacağız şu khk çıktıktan sonra kalan bir lokma huzurumuzda böylelikle bozuldu...

Üye
    tudor Avatarı

Son Giriş
    08.07-2018
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Özgür bey henüz 10 senem daha var.Bugün Vergi dairesi ile görüştüm.Dilekçe verip vergi indirimini iptal edebiliyoruz.

Üye
    kemaltosun Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    29.03-2020
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2

@tudor

Bende 1.dereceden vergi indirimim var dilekçe ile iptal edildiğinde emekli süresinde değişiyormu?

Üye
    sonsuz sevdam Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    30.04-2018
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Valla bende bakur primlerim var onu sildirme imkanı var acaba sildirsem emekli edemezler yada işten çık diyemezler varmı bole bir imkanimiz

Üye
    Schizophrenia Avatarı

Gerçek Adı
    instgram aliozcan.23
    Son Giriş
    02.03-2021
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    248
    Verilen Beğeniler
    38

İşe Giriş tarihin kaç ? kaç yıldır sigortalısın ? prime esas olan gün sayını doldurdun mu ? önce bunları sorgulaman gerekiyor eğer bu şartların hepsini yerine getirmiş yani prim gün sayını ve yılını doldurmuşsan emekli edilirsin aksi taktirde kadroya geçerek işine devam edersin.

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    19.05-2020
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş / Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    276
    Verilen Beğeniler
    3

@sonsuz sevdam 3000 gün ile sizi emekli edemezler diye düşünüyorum. Daha prim gününüzü doldurmamış oluyorsunuz. Tabi toplam rakam farklı ise olay değişir. birde bakıma muhtaçlık durumu var eğer o duruma tabi değil iseniz ve prim toplamınız da tutmuyorsa emekli olmanız biraz zor. (diye düşünüyorum)

Üye
    kemaltosun Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    29.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2

@Schizophrenia
    09/2004 başlangıç- 3667 prim-askerlik yatmadı-1. derecede vergi indirimi

@kemaltosun
    vergi indrimim sgk üzerinde gözükmüyor kadroya geçtikten sonra vergi indirmini ibraz etmezsem normal olarak işe devam edip normal emekli olabilirmiyim?

Üye
    kemaltosun Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    29.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2

@ozgurmeric74
    hocam taşeron şirkette çalışıyorum vergi indirimim var (1.derece) kamuya sürekli işçi kadrosuna geçiş yapacam sigorta başlangıç 09/2004 3667 prim günüm doldu.

yani tahminimce emekliliğime 1 yıldan biraz fazla var, ben malulen emekli olmak istemiyorum kadroya geçtikten sonra vergi indirim belgesini ibraz etmezsem normal emekli şartları ile emekli olurmuyum, bildiğim kadarıyla malulen emeklilik için vergi indiriminden faydalanmak gerek doğru mudur?

Üye
    ozgurmeric74 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜR
    Son Giriş
    08.09-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    623
    Verilen Beğeniler
    159

@kemaltosun

malülen emeklilik başka şey vergi indirimli erken emeklilik başka şey. önce onu düzeltelim. malülen emeklilikte vergi indirimi geçerli değildir.

siz vergi indirimli yaşlılık emekliliğinden bahsediyorsunuz sanırım.

ancak kamuya geçiş yaptığınızda vergi indiriminizin olduğu anlaşılacaktır. siz engelli kadrosundan mı atandınız? gerçi emeklilik şartların oluşmasına daha 1 yıl var diyorsunuz. 1 yıl sonra artık sizi emekli ederler mi bilemiyorum. ama siz istemedikten sonra emekli edeceklerini düşünmüyorum. çünkü benim engelli bir akrabam var. halen belediyede kadrolu çalışıyor. emekliliği çoktan geldi bayağıda geçti. dayatma olmadı hiç.halen devam ediyor.

Üye
    kemaltosun Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    29.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2

@ozgurmeric74

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim cevap döndüğünüz için,

Hocam yaşım 35, şirkette iken normal iken engelli durumuna geçtim (engelli olmam yaptığım işle kaynaklı değil) yaklaşık bir senedir vergi indirim den faydalanıyorum. Kadroya geçişte herkes normal olarak sürekli işçi kadrosuna geçiriliyor. Vergi dairesinde arkasima sorduğumda ibraz etmezsen vergi kesilir dedi ama emeklilik ile ilgili birşey söyleyemem dedi, SGK da tanidikla irtibata geçtim sistemden baktığında engellilik ile ve vergi indirimi ile bilgiye rastlamadi ama dediği güvenlik arastirmasinda çıkabilir dedi. Hocam emeklilik ile şöyle bir ibare var bu can sıkan bir madde,

(2) Bu şekilde sürekli işçi kadrosuna geçirilenlerin istihdam süresi hiçbir şekilde emeklilik, yaşlılık ve malullük
    aylığını kazanma tarihini geçemez.

Bu madde çok kişiyi emekli edecek gibi gözüküyor.
    Vergi indirimim ibraz etmezsem vede anlasilmazsa normal emekli olurmuyum acaba

Üye
    ozgurmeric74 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜR
    Son Giriş
    08.09-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    623
    Verilen Beğeniler
    159

@kemaltosun
    vergi indiriminizin olduğu araştırmalarda çıkmazsa normal şekilde olursunuz veyahut anlaşılırsa sizi emekli edebilirler.

Üye
    kemaltosun Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    29.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ozgurmeric74

Peki hocam raporun sürekli buna rağmen tekrar hastaneden vergi indirim için düşük oranda rapor çıkarsam vergi indirim iptal edilir mi? Yani normal emekli şartları na donermiyim

Birde hocam benim durumum malulen emekli mı yoksa yaşlılığa mi giriyor
    Kusura bakmayın hocam ben bunlardan pek anlamıyorum.
    Sonradan engelli duruma geçtim ama meslegimle ilgisi yok 1.derecede vergi indirim hakkı vardır.
    Nasıl emekli ederler?

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon