TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yemre Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    27.02-2021
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar arkadaşlar neden engelli çalışanlar normal insanlar gibi çalışma şartları var mesala saat dilimi onlarda sekiz saat bizde 8 saat. Onlarda haftada bir gun bizde bir gün aslımda o kadar cok şey varki daha soyleyeceğim engelli calısandan vergi alınmıyor diye bilinir ama vergi neden kesilir. Ben mi yanlış düşünüyorum

Üye
    Sipel Avatarı

Son Giriş
    23.02-2018
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Merhaba bu konu da hemfikiriz kamu ve özel sektörde calişan engellilerin engel oranı %4o ve üzeri ve biz normal sağlıklı insanlarla aynı şartlarda çalişiyoruz bizim için bir düzenleme şart çok büyük bir adaletsizlik var ortada ben bunun için twetr da milletvekili bennur karaburuna sürekli tivit atıyorum ama destek yok kamuoyu oluştururarak ancak haklarımızı elde edebiliriz bu konu da sonuna kadar varım günde 8saat çalişmak bedenimi çok yoruyor bir yandan da kimseye muhtaç olmamak ..lütfen arkadaşlar birlik olalım destek bu konu da

Üye
    TEKYÜREKLER Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...............
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Arkadaşlar haklısınız.bu konuda kamu oyu olusturmak lazım.gerek sosyal medya gerek görsel medya.siyasi iktidarı harekete geçirecek ses getirecek bir birliktelik lazım.hem engellilerin mesai saatlari hem özluk haklarnda pozitif ayırımcılık yapılarak iyilestirmeler yapılmalı.örnegn emniyet mensuplarına emeklilik sırasında nasıl ki beş yıl yıpranma payı verilip hizmetlerine sayılıyosa da bize de böyle uygulama olabilir..

Aile ve sosyal politikalar bakanlıgı yaşlı ve engelliler genel mudurlugune,çalışma ve sosyal guvenlik bakanlgına,maliye bakanlgna,başbakanlgna bimer cimere.muhalefet ve iktidar partilerine sendikalara sesimizi duyurmalıyz

Üye
    fasfor Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    44

ne yapmamız gerekıyor bırısı on ayak olursa bılgısı olan dıger arkadaslar da desteklıycegını dusunuyorum

Üye
    TEKYÜREKLER Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...............
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Bu site uzerinden toplanıp bir platform oluşturalım ortak makul taleplerimzi dile getircek.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    09.06-2021
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Kamu kurumlarında çalışan engelli-engelsiz arkaslarım,her zaman düşündüğüm bir konu olmuştur. Paylaşmak ve değerli fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Bu konuda araştırmalarım var...

Hastahaneden sağlık durumumuzla ilgili aldığımız rapor oranı. Örnekle:%50 veya %90 bu değerli arkadaşların; hem vergi kesintilerinin,hem çalışma saatlerinin. Diğer personelden farklı olması gerekmezmi.?

Evet kurum amirlerinin insiyatifine bırakılmış veya diğer arkadaşlara. Allah öyle duyarlı insanların eksiğini göstermesin.

Fakat diyorum bu sağlık rapor oranına göre; çalışma saatleri ve vergi dilimi konusu. Küçük bir kanun-yasa ile belirterek kurumlar içindeki bu sorunu ortadan kaldırmak nasıl olur acaba.?

Bu konuyu yetkili yerlere açmayı düşünüyorum,sizler nasıl düşünüyorsunuz arkadaşlar.!

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    17.08-2019
    Saat
    05:58
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    arkadaslar ben bu konular ve engelli kadrosunda calışıp vergi indirmi dahi verilmeyen vergi indirmi almak isterken yasa değişti haklar değişti senin sürekli olan 40 raporun 32 düştü sapa sağlam oldun vergi indirmi yok sana emeklilik hakkın bitti güle güle ..vesayre ..arkadaslar gerçekten çok haksızlık var ..bizim gurubun facesi vergi indirmi mağdurları engelli işçiler buyrun bekleriz..ayrıca arkadaslar sendikalı işçi arkadaslarımız var ise bu konuları mutlak

sendikaya bildirmesi gerekeriyor..birde imza kampanyamız var imza linktedir...

https://www.change.org/p/cumhurba%C5...i-ma%C4%9Fduru

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    17.08-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    1

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    19.05-2020
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş / Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    276
    Verilen Beğeniler
    3

Daha önce de bu konu hakkında farklı bir yere yorum bırakmıştım. Dilekçeme cevap gelmedi hâlâ sabırla bekliyorum ama bu saatten sonra düzgün bir cevap geleceğini zannetmiyorum. Israr edersemde saçma sapan bir cevap ile beni sallayacaklar bundan da kesin eminim. daha öncede yaşamıştım buna benzer bir durumu ve daha öncede söylediğim gibi topluluk oluşması lazım yoksa olmaz.

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    17.08-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    1

ben bu topluluğu kurdum facede destek gerekiyor facebook vergi indirimi mağuru ve diğer haklardan magdur engelliler

Üye
    Sipel Avatarı

Son Giriş
    23.02-2018
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

bu konu hakkında bende BİMERE yazdım cevap bekliyorum cevap gelirse paylasırım

Üye
    tsunami_ Avatarı

Gerçek Adı
    Amando
    Son Giriş
    15.02-2021
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    Uganda
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    38

bu konuda haketten birşeyler yapmamız gerekiyor arkadaşlar. Ağır tip 1 şeker + tansiyon rahatsızlıklarım var ve gerçekten günde 8 saat boyunca harıl harıl çalışmak işkence oluyor...

Üye
    TheLonely Avatarı

Gerçek Adı
    AFATSUM
    Son Giriş
    21.03-2020
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    7

@tsunami_ arkadaşım, ukrayna'da engelli memura çalışma saati 5 saatmiş
    Çalışma saatimizin bence düzenlenmesi gerekiyor.. 8 saatden az olması gerek maaşta ona göre hesplanması gerekiyor haliyle.. bu konuyu gündeme getirmeye çalışalım.

Üye
    tsunami_ Avatarı

Gerçek Adı
    Amando
    Son Giriş
    15.02-2021
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    Uganda
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    38

@_MUSTAFA

5 saat bile çok rapor oranına göre çalışma saati belirlenmeli bence. %40-60 arası 6 saat, %60-80 arası 4 saat, %80-100 arası 2 saat gibi !

Üye
    TheLonely Avatarı

Gerçek Adı
    AFATSUM
    Son Giriş
    21.03-2020
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @tsunami_

Şu yazıyı sağlam birisi okusa; bak bak engelli engelli memur olmuş birde çalışma saatini beğenmiyor nankör abi bunlar.. engellisin sen ya neyi talep ediyorsun derlerdi.. Onun için fazla şeeyy etmeyelim.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon