TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 51 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    05.02-2021
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar 2016 ekpss ile atanmış aday öğretmenim, Meb de adaylık kaldırma sınavı yapılacağı açıklanmış, kılavuz yayınlamışlar. Ama ne yazık ki bizi muaf tutmamışlar! Yani yazılı sınava gireceğiz ve yazılı sınav geçen senelerde 4 seçenekli ve yanlış doğruyu götürmezken bu sene hem sorular 5 seçenekli hem de yanlış doğruyu götürüyor. Hem de son sınav geçen senelere göre çok zormuş.

Biz engelli aday öğretmenlere neden bir ayrıcalık yapmıyorlar. Bizi muaf tutmaları lazım ya da en azından sınavı kolaylaştırmaları ve geçme puanını azaltmaları gerekiyor, çünkü ekpss'de bu kolaylıklar vardı, 1. Atama olmazsa 2. Atama 3. Atama.. bir şekilde atamamız oluyordu engelli öğretmen olarak. Adaylığı kaldırmak için bu sene kılavuza göre mülakat gözükmüyor.

Yani bir tek yazılı sınav var ve 60 alamazsak adaylığımız kalkmayacak ve yine ne olacağı mechul olacak,1sene daha beklediğimizi sonra da memuriyetten atılma ihtimalini düşününce bir de, ben engelli aday öğretmen olduğum süredir çok büyük stres altındayım. Acaba aranızda aday öğretmenler varsa bizim için kolaylık sağlanmasını, adaylık kaldırma sınavından muaf tutulmamızı ya da en azından sınavın bizim için kolaylaştırılmasını Meb den, bimer den vb. yazarak isteyebilir misiniz?

Ben istedim şahsen ama tek başına hiçbir etki edeceğini zannetmiyorum

Üye
    serhat47 Avatarı

Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Valla kardeş bende yolladım Cimer ve bimere inşallah ciddiye alıp bizi bu aday Öğretmen sınavından muaf veya farklı bir işlem tahsis ederlerde bizde bu stresten kurtuluruz ne kadar çok kişi yollasa o kadar iyi olur

Demişsiniz bende yolladım size cevap geldi mi yada ne gibi bir cevap geldi

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    05.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yolladım. Aynen bu durumları belirttim. Ama cevap gelmedi henüz, Hocam ne kadar çok kişi yazarsa o kadar çok önemserler diye düşünüyorum. Tanıdığınız başka arkadaşlar varsa onlara da söyleyin . 1 seneyi geçti, stres bitmedi

Üye
    serhat47 Avatarı

Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla hocam iki tane yazdım umarım ciddiye alırlar aslında MEB'in bizi gormemezlikten gelmesi çok tuhaf çünkü bizi sağlıklı insanlarla bir tutup aynı sınava koymalari çok saçma sapan aslında onlarla iletisime geçmek lazım

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    05.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam siz bimere cimere yazdınız cevap geldi mi peki? Ben de -Meb tarafına yönlendirildi- yazıyor. meb ile nasıl iletişime geçeceğiz başka türlü ki Hem onlar zaten durumumuzu biliyorlardır neden birşey yapmadıklarını ben de anlamıyorum

Üye
    Acizga Avatarı

Son Giriş
    14.09-2018
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    16

Arkadaşlar bu adil olmıyan sınavdan MEB'in derhal vazgeçmesi lazım

Örneğin; mevzuatta bir soru yapamayıp 59 puan alan bu öğretmene "sen öğretmen olamazsın " diyip hem yerini hem okulunu değiştir bidaha aynı şey tekrarlar da memuriyetten at bunun adı adalet mi ?

Öğretmen, performansı geçsin adaylık eğitimi alsın, 1 yıl okullarda insanları eğitsin sonrada saçma bir sınavla sen öğretmen olamadın mükâfatını alsın helede bu atanmış engelli bir öğretmene yapılan büyük bir zulümdür meb'deki yetkililerin bu keyfi tutumlardan derhal vazgeçmesi temennisiyle saygılar...

Bu yıl ki sözlü sınavıda yapmıyacakları için yazılı sınavı zorlaştırıp (4 yanlışta bir doğruyu götürüyor) bir çok öğretmeni başarısız duruma düşüreceklerini sanıyorum...Başarısız olanlar ,yeni atanıp sınava girecekler ,işleri yargıya taşıyanlar ,ve sendikaların öğretmene taraf olmaları vs.. bunca karmaşıklaşan düzen içerisinde bu sınavında kalldırılacağını düşünüyorum..inşAllah bu sınav birdaha olmamak üzere tarihe gömülür..

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    05.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Meb'e bimer üzerinden birkaç kez yazdım, hiçbirine cevap gelmedi , yine engelli öğretmenlerle ilgili yazdım, bu süreçte işlerimizi kolaylaştıracak bir mevzuata ihtiyacımız var dedim, ama meb bizimle ilgili herhangi birşey yapmadı şimdiye kadar. Acaba aile ve sosyal politikalar bakanlığı'na mı iletsek? sanki onlar bu konuyla daha çok ilgilenebilirler gibi geliyor.
    Bir sınavla adaylığın kalkmaması, memuriyetten çıkarılma riski.. bunların engellilere yapılmaması gerekiyor, çünkü sağlığıyla uğraşması gerekirken stresten engellinin engeli daha da artıyor. Bu da yasaya aykırı

Üye
    serhat47 Avatarı

Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla arkadaşlar bir şey yapmalıyız yoksa bu vijdansizlar bizim engelli olduğumuzu unutup kapının önüne koyacaklar lütfen fikri olan buraya yazsın gerekirse ankaraya gidelim bu bu şekilde olmaz

Üye
    Acizga Avatarı

Son Giriş
    14.09-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    16

Arkadaşlar bu yıl sözlü sınav yapılmıyor ve bilgi edindiğim sendikalara göre birkaç yıla yazılı sınavıda kaldıracaklar diye düşünüyorum inşAllah bu rezalet uygulama kalkar ve bizde elimizden geleni yapalım BİMER Cimer vs... ama BİMER e Cimere yazan arkadaşlar etkileyici bir üslupla (mağdur olabileceğimizi)yazsınlar olurmu tşkler...

Üye
    serhat47 Avatarı

Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam demişsiniz bir kaç yıla kalkar diye bu sizin fikriniz mi yoksa herhangi bir yerden duyum mu aldınız. Benimde fikrim Meb merkezine dilekçe yazalım faks çekelim ve posta yoluyla gönderelim

Üye
    Acizga Avatarı

Son Giriş
    14.09-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    16

Serhat hocam , sözüne güvendiğim engelli olmayan bir öğretmen arkadaşın fikri ,oda bu fikri hükümet yanlısı sendikadan arkadaşları varmış ordan öğrenmiş ama biz yinede heryere yazalım vede seçim yakın bu zulüm bitsin diyiyorum seçim yakın diye taşerona kadro muhabbeti varken kadrolu öğretmenede sizi işten atarız tehdidi mi olacak...

Üye
    bio88 Avatarı

Son Giriş
    26.05-2019
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    20

Hayirlisi ile adaylik kalkar insallah hocam

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    05.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam görünen o ki çok mağdur olacak, bu sınavdan muaf tutulmamız için nereye gitmemiz ne yapmamız lazım

Üye
    Acizga Avatarı

Son Giriş
    14.09-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    16

Ankara'ya yakın olan arkadaşlar meb'e uğrayıp yetkililerle direk görüşebilme çok güzel olur bizide bilgilendirme olurmu

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    05.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu iş çok ciddi . düşünsenize adaylıkta 2 yılı geçirince memurluktan atıyorlar. ve 3 sene boyunca tekrar memurluğa giremiyorsun, bu engelli öğretmene yapılacak büyük haksızlık olur bence. Bir de tek sınavı geçemedik diye bunu yapmaları..

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon