TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 60 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    19.04-2021
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    216

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar selamlar,

Bir site üzerinden şu anki maaşıma göre bir kaç opsiyonlu hesaplama yaptım.Şu an emekli olmadan çalıştığımda işveren benim için 2018 yılında toplam 83.000 Tl ödüyor.Emekli olup 1. dereceden çalıştığımda ise 77.000 TL ödeyecek.Yani emekli olarak engelli çalıştığımda bu işten işverende karlı çıkıyor.işveren benim için SGK ya 750 TL yerine 350 TL ödüyor ve işsizlik primi de ödenmiyrç

Bilginize.

Üye
    esrarengizadam25 Avatarı

Son Giriş
    28.05-2021
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @BuTcHeR

Ben eski bir muhasebeci olarak yukarıda son cümlede yazılı olan kısmı dikkate almamanızı tavsiye ederim. Çünkü bu işlem işyerinizi muhasebecisini insan kaynaklarını v.s. Zor durumda bırakır.

Geriye dönük bir sürü beyanname falan cezaları bir sürü külfet. Zaten devlet agi desteğinden Dolayı alacağınız paranın bir kısmını otomatikmen alıyorsunuz. Alacağınız miktar para da maaşınızdan yola çıkarak söylüyorum sizin için çok önemli bir para olmayacak. Ve firmanızla yılların hukukunu bitirmiş olursunuz. Bence yapmayın.

Çünkü burda sizin engellilik durumunuzun vergi dairesi ile ilgili boyutunda işyerinizin veya Çalışanların bir bildirim eksikliği var. Yani kötü niyet yok. Firmanız Allah razı olsun primlerinizi tam yatırmış emekli olduğunuzda maaşınızın yüksek olacağından firmanızın ne kadar iyi olduğunu anlarsınız. Siz emekli olup orda çalışmaya devam edin.

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    19.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    216

@esrarengizadam25 merhaba,

Sanırım orada bir yanlış anlaşılma olmuş.Ben zaten iş yerimi hiç bir şekilde zor duruma düşürmek istemem.O ücreti hiç yatırmasalarda bir problem olmaz benim açımdan.Sadece prosedürü merak ediyorum.

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    19.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    216

Herkese selamlar arkadaşlar.

Şimdi raporumu aldıktan sonra şöyle bir durumum var.Gelecek hafta iş yerimden çıkış yaparak tazminatımı alacağım.Aynı iş yerinde çalışmaya devam edeceğim ve bu konda iş yerim kolaylık gösterdi sağolsun.2019 Kasım ayına kadar geçerli vergi indirimim var.

İş yerinden çıkışım yapıldıktan sonra Emeklilik işlemlerimi başlatıp emekli olmak ve emekli olarak işime devam etmek istiyorum.

Daha önce forumda okuduğum kadarıyla işten ayrıldıktan hemen sonra işe giriş yapmak sakıncalı denilmişti.Şimdi işime ara vermek gibi bir durum çok zor.Satış personeliyim ve aktif bir çok proje var elimde.

Nasıl bir yol izlemem gerekiyor.SGK dan emekli olur yazısı istemedi iş yerim.Bu yazı iş yerimin tazminat ödemesi için ise buna gerek yok.
    İş yeri çıkışımı verir vermez 1 gün sonra gidip SGK ya başvuru yapabilir miyim.dilekçemi SGK ya verdikden 1 gün sonra da işe giriş yapabilir miyim.Yapabilir sem emekli olarak mı girişim yapılmalı gibi bir çok soru işaretim var.

Bilen arkadaşlardan yorum rica edeceğim.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.172
    Verilen Beğeniler
    781

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sugaremro Mesajı Gör
    dilekçemi SGK ya verdikden 1 gün sonra da işe giriş yapabilir miyim.
    Evet, yapabilirsiniz, hiç bir sakıncası yok. İşveren destek primi ödeyip sizi tekrar sigorta kapsamına alabilir.

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    19.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    216

@hozgul

Teşekkürler.

Üye
    ozgurmeric74 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜR
    Son Giriş
    08.09-2018
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    623
    Verilen Beğeniler
    159

@Sugaremro

Çok önemli bir husus var. tekrar işe giriş bildirgesinde mutlaka sgdp kutusu işaretli olmalı. yanlışlıkla tüm sigorta kolları için kutucuğu işaretlenirse maaşınız bağlanmaz.e devlette 4/a hizmet dökümünüzde durumunuz pasif görünecek. bence kontrol edin. aktif görünmemesi lazım.muhasebeciniz bilmiyor olabilir. benim başıma geldi çünkü.mali müşavir bilmediğinden yanlış kutuyu işaretlemiş.anında e devletten baktığımda emekli maaşımın kesildiğini gördüm.hemen düzelttirdim.kontrol edin.

Üye
    ozcanerkus Avatarı

Gerçek Adı
    kafkas kartalı
    Son Giriş
    12.09-2019
    Saat
    11:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

emekli engelli olan engelli kadrosundan çalışamaz ceza yersiniz sadece sigortası dolmayan engelli bu kadroda çalışabilir eğer öyle durumda çalışan varsa ceza yer nerdenmi biliyorum bizde öyle iki engelli çalıştı ikisinde ceza yedi birinin maaşını düşürdüler diğerini hastane sevk ettiler ordada oranı düştü emekliliği iptal oldu

Üye
    emir79 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    191

Şuan insan kaynakları da benim için aynısına yakın bir tutum içinde gibi görünüyor ama müdürüm benle aynı düşüncede emekli olup devam etmemi istiyor, bankanın munzam sandığı da dahil kıdem tazminatı ve yıllık izin paralarımı alıp çıkmaktansa şu etapta devam etmek istediğimi dile getirdim acaba bankalar da böyle bir prosedür mü var emeklisi hiç bir şekilde dönemezmi. banka müdürünün insan kaynaklarıyla görüşmesinde fayda olur mu bilmiyorum.
    Konu emir79 tarafından değiştirilmiştir (23.05-2018 Saat 13:12 ). Gerekçe: eksik

Üye
    hakanmemik Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    26.05-2020
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    18

merhaba @ozcanerkus bahsettiğiniz konu hakkında etrafımda emekli olup engelli kadrosunda sgdp ödeyerek çalışan arkadaşlarım var ve sgk ya bildirilerek yapılıyor bu işlem ceza konusu daha önce bir şekilde duymadım. Konu hakkında bilgisi olan başka arkadaşlarımızında bilgilerini paylaşmasını bekleriz.. İyi günler dilerim.

Üye
    ozcanerkus Avatarı

Gerçek Adı
    kafkas kartalı
    Son Giriş
    12.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@hakanmemik kardeşim emekli olduktan sonra çalışabilirsin fakat engelli kadrosundan değil emekli olarak çalışabilirsin yani şirket seni engelli kadrosu için tutuyorsa bundan yararlanamazlar o yüzden bu şekilde sor onlara emekli olarak çalıştıracaklarsa emekli ol ama engelli kadrosu derlerse ortada kalırsın söyliyim

Üye
    hakanmemik Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    26.05-2020
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    18

@ozcanerkus evet dedikleriniz bir yere kadar doğru ama eksik kısmı şu engelli statüsünde çalışabilir ama sizinde dediğiniz gibi işverinin devletten aldığı desteklerden yararlanamaz, ali tezel güzel bir yazı kaleme almış bende buradan öğrendim konuyu
    https://alitezel.com.tr/index.php?sid=yazi&id=3069
    ce daha 2 gün önce arkadaşım emekli oldu ve eski işyerinde engelli kadrosunda işe devam ediyor en gerçek örnek o çıkış parasınıda aldı ötv den yararlanıp birde sıfır araç aldı ve ememkli parasını krediye bağladı kendisi işe devam ediyor.Allah bereket versin ben kendi işyerime emekli olayım dedim adamlar çıkartırız dedi kaldım öyle

Üye
    ozcanerkus Avatarı

Gerçek Adı
    kafkas kartalı
    Son Giriş
    12.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@hakanmemik daha önce emekli olanı engelli kadrosundan çalıştırıyolardı bazıları bilmeden hala çalışıyor fakat şu an engel durumundan erken emekli olan kişiler engelli kadrosundan ssk bildirilemiyor bizde aynı durumda iki arkadaş vardı biz engelli kadrosu için işe aldık bir yıl bu şekilde çalıştı sonrasında ssk yazı gönderdi ikisinede ssk para cezası kesti hatta biri çok eski bi raporla emekli olmuş adamı hastaneye sevk ettiler oranını düşürdüler emekliliğini iptal ettiler

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    01.03-2021
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    öyle diyorsunuzda vergi indirim belgem olduğu ıcın oradan ındırım elde edıyorlar.

ayrıca ben emekliyim engelliyim ve işyerinde engelli statutusundeyım. Sızın dedıgınız gıbı olsa bundan oncekı ısyerlerımde ıse almazlardı.bır oncekı ve daha oncekı ıs yerındede engellı olarak emeklı olarak calıstım.vergı ındırım belgemıde verıyorum bır sorun ıle karsılasmadım. ayrıca sızın dedıgınız gıbı olmus olsa.su an calıstıgım cok kurumsal bır yabancı bır fırma emeklı oldugumu bılıpte engellı kadrosunda calıstıracak kadar bılgı eksıklıgı yapacaklarını sanmıyorum

Üye
    ozgurmeric74 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜR
    Son Giriş
    08.09-2018
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    623
    Verilen Beğeniler
    159

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa @hozgul

bu konu hakkında net bilginiz var mı?
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ozcanerkus Mesajı Gör
    @hakanmemik daha önce emekli olanı engelli kadrosundan çalıştırıyolardı bazıları bilmeden hala çalışıyor fakat şu an engel durumundan erken emekli olan kişiler engelli kadrosundan ssk bildirilemiyor bizde aynı durumda iki arkadaş vardı biz engelli kadrosu için işe aldık bir yıl bu şekilde çalıştı sonrasında ssk yazı gönderdi ikisinede ssk para cezası kesti hatta biri çok eski bi raporla emekli olmuş adamı hastaneye sevk ettiler oranını düşürdüler emekliliğini iptal ettiler

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon