TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
Toplam 98 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    05.02-2021
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2016 eylül de atandım, aday öğretmenliğim devam ediyor, her yıl yazın özür grubu tayinleri açılıyormuş, özür gurubundan nasıl tayin isteyeceğim? bir de diyelim ki tayin istedim çıkmadı, engelli tayin hakkım olarak il içinde başka bir okula tayin isteyebilir miyim?

@yakups hoca bu tayin işleri tam olarak nasıl oluyor aday öğretmenken de tayin olabilirmiyim? bir de tayin isteyince okul mu istiyoruz yoksa sadece il mi seçiyoruz? boş okul yoksa il emrine atama yapıyorlar diye duydum, bu nasıl bir şey? yani okul yoksa öğretmenlik dışı başka bir iş verebilirler mi? Bu arada ben ankara dayım, memleketim olan eskişehir e tayin istemeyi düşünüyorum, veya ankara da başka bir okula!,

şu anki okulum çok merkezi bir okul olduğu için adeta benim daha ilk senemden esas görev yeri olarak bu okulda olmamı yönetim, bazı öğretmen ve insanlar bir türlü kabullenemiyor,gerçekten de hep en az 20 senelik bir kısmıda 30 senenin üstünde çalışmış öğretmenler var benim okulda ama ben de sağlık durumumdan geldiğimi ve bir miktar pozitif ayrımcılığa tabii tutulmam gerektiğini anlatamıyorum, adım ve görüntüm torpilliye çıktı, yani yine vücudunda sıkıntı olmayan vücudunda sıkıntı olanın halinden ne anlara geliyor iş

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:56
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    1

@mehker ağustos ayında özür grubu tayinleri oluyor.Eş durumu tayini yapanlarla beraber tayin isteyeceksiniz.Tek fark siz engeliliğe bağlı yer değişikliğini işaretleyeceksiniz.Hizmet puanınız çok düşük tayininizin çıkma ihtimali düşük.Bu yüzden köy okullarını falan tercih edin.İl değil okul tercihi oluyor.Branşınızdaki boş okullar size açılıyor tercih yapıyorsunuz.Branşınız neydi?

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    05.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@yakups sınıf öğretmenliği

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    201
    Verilen Beğeniler
    610
    Blog Mesajları
    1

yakups hoca her şeyi izah etmiş. Ufak bir katkım olsun ; eğer annenle babanla şehir değiştirirsen özür grubundan tayininin çıkma ihtimali artar.

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    1

@mehker Hocam sınıf öğretmenliğinde malesef tayin çok zor.Üstelik Eskişehir de açığın en az olduğu şehirlerden biri.Tayin zamanı uzak köy okullarını tercih edin.Hatta sorun olmayacaksa çok bunaldıysanız doğuyu tercih edin.Oraya tayininiz çıkar.Allah kolaylık versin.

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    05.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@perseküsyon annemle babam zaten atanmak istediğim yerde kalıyor, babam bir kalp krizi geçirdi ve parkinson hastası, annem de ona baktığı için yanıma gelmekte zorlanıyor, benim rahatsızlık diyabet. yani yalnız başına yaşamam şeker düşmesi dolayısıyla çok riskli! bu durumlarımı da özür atamasına dilekçe olarak eklesem
    @yakups hoca, eskişehir'de gerçekten de sınıf öğretmenliği açığı çok azmış, bunu biliyorum, ama ben duydum ki bizim durumumuzda olanları il emrine atama yaparak bekletiyorlarmış, sonradan boş okul açılınca atıyorlarmış, ama senin dediğine göre özür grubundan atamada öyle birşey yok! belki başka bir yolu vardır?

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    1

@mehker İl emri bazen oluyor bazen olmuyor.Siz başvurun bu yıl belki olur.Eskişehir'in en ücra okulu neresiyse orayı yazın.Atanırsanız çok sorun olursa Milli eğitimle görüşüp görevlendirme gibi seçenekler düşünülebilir.Sabredin bahsettiğiniz sorunları sağlıklı insanlar da yaşıyor.Zamanla alışırsınız inşallah.

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    05.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@yakups işim şansa kaldı demek. hocam hizmet puanım hiç yok gibi bir şey, 8 puan, atamam olmazsa diğer atama dönemlerinde tekrar şansımı denerim artık, hocam bana davranışlarından okuldan bir an önce gönderilmek isteniyormuşum gibi hissediyorum, müdür,danışman.. ın adaylıkla ilgili performans değerlendirmeleri çok düşük de olsa ortalaması 50 nin üstünde çıktı hiç olmazsa bu iyi. ama daha adaylık sınavları var

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    201
    Verilen Beğeniler
    610
    Blog Mesajları
    1

@yakups

Evet geçici görevlendirme olabilir. ama inşallah geri hizmete alınma durumu olmaz

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    1

@mehker Hocam anlıyorum ama umutsuz olmayın.Eskişehir'in böyle küçük bir ilçesinin köyüne falan tayininiz çıkabilir.Köy iyidir böyle sorunlarınız olmaz hem de ailenize yaklaşmış olursunuz.Civar illeri de deneyin nasılsa 6 ayda bir tayin hakkınız var.İnşallah kurtulursunuz ordan.

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    02.03-2021
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    hocam siz engelli ataması ile atandıysanız yanlış bilmiyorsam engelli olana veya engelli yakını olana bir kez istedği yere tayin hakkı var... Neden bunu kullanmıyorsunuz?

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    05.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@LORD_55100 özür grubu atamalarında zaten engellilik atama hakkımı kullanacağım. Ama engellilik sebebi ile de olsa istediğimiz yere atanamayabiliyoruz sanırım, engellilere tayinlerde bir öncelik yapılıyor mu?

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    02.03-2021
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    2

Benim bildiğim tüm kamuda çalışan memurların kendisi engelli veya engelli yakını (anne-baba-çocuk-eş-kardeş) ise bir defaya mahsus istediği yere il-iller arası tayin hakkı var diye biliyorum...

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    05.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bir bilen cevap versin lütfen! Engelli tüm memurlara 1 kereye mahsus istediği yere atanma hakkı var mı yok mu? Ben öğretmen olarak yerimi değiştirmek istiyorum. Ama öğretmenlik özür grubu atamalarında minimum puanları gördüm. bu puanlar engelli memur olarak 1 kerelik atanma hakkını kullanmak isteyenler için de geçerli mi? Eğer öyle oluyorsa büyük haksızlık, çünkü bize verilmiş bir kereliğine atanma hakkı var ortada!! ... zira puan işi devreye girerse o minimum puan listesine göre 8 puanla zaten hiçbir yere tayinim mümkün değil. Engelli tayini ile ilgili Kanun maddesi şöyle:
    "Eşinin, çocuklarının, annesinin, babasının veya kardeşlerinden birinin ağır engelli olduğunu belgelendirenler, engelli yakınının ikamet ettiği yere, kendisinin engelli olması halinde talep ettiği yere ataması yapılır.
    Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkanları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz."
    Bu durumda engelli tüm memur,öğretmen atamalarında hizmet puanı,doluluk, minimum puan vb. gibi kısıtlayıcı etmenler dikkate alınmadan atamanın yapılması gerekiyor.

Bu konuda daha net bilgisi olan lütfen bu konuyu daha açıklayıcı olarak anlatabilir mi bize?

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mehker Hocam durum yazdığınız gibi ancak Meb bahsettiğiniz yönetmelik maddelerine uymuyor.Eğer uğraşırım derseniz dilekçeyle başvurun olumsuz yanıt alırsanız dava açın.Kazanma ihtimaliniz yüksek.Öbür türlü malesef diğer özür grubuyla birlikte tercih yapıyorsunuz.Eğer sendikanız varsa bu konuyu onlarla konuşun.Onların yönlendirmesiyle milli eğitimle görüşün.

Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon