TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 98 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Boyaci Avatarı

Son Giriş
    15.10-2018
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @mehker engelli öğretmen atamasıyla bu yıl atandım yalnız kafamda bir kaç sorum var tayinlerle alakalı yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    ARDA21 Avatarı

Gerçek Adı
    arda
    Son Giriş
    14.02-2021
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli öğretmenlerde düz memurlar gibi hiç başlamadan bir defaya mahsus ikamet ettiği yere gelebiliyormu

Üye
    musdi2434 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2020
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İsdanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Olmaz oyle, ozur grubu nakıllernde nakıl ısdersınız. Subad ve agustos ayında.

Nakıllerde sınır yok, subad ve agustos aylarında ozur grubu nakıllsere basvurabılırsınız.

Üye
    ULa Avatarı

Son Giriş
    20.02-2020
    Saat
    00:52
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki yeni atanan bir öğretmen ilk atamada hemen istediği ile geçiş yapabilirmi ? yoksa aday öğretmenlik engellilerdede varmı ? ve bizde aday öğretmenlik varsa aday öğretmenken tayin aldırabiliyormuyuz ?

Üye
    Lorne21 Avatarı

Son Giriş
    12.01-2021
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar şu tayin işlerinde ne çok sıkıntı ve çelişki varmış. devlet memurlarının yer değişikliği suretiyle atanmasına ilişkin yönetmelik ile meb in atama yönetmeliği çelişiyor.mezkur ilk yönetmelikte Ek Madde 3 Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkanları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz. -ki bir defadan fazla ibaresi danıştay tarafından iptal edilmiştir - bu madde 657 ye tabi engelli memurlar için konulmuştur ve hizmet sınıfı belirtilmemiştir yani öğretmenlerde faydalanabilir demek olması gerekir. burası tamam. Aynı yönetmeliğe göre zorunlu hizmete de tabi değiliz bu da tamam. Peki hizmet puanı da neyin nesi. o zaman zorunlu hizmet yoktur deyip bizi kandırmasınlar. hizmet puanını toplamak için mecbur kalıyorsun atandığın yerde durmaya. Atanmadan evvel ibb engelli birimi avukatı bana sizin hakkınız var 3 aydan fazla tutamazlar demişti. ben tercih dışı seçeneğini de işaretledim. Fakat 5. tercihime atandım. Diyarbakır. Ablam orada öğretmen 3. yılı. 2 kere zatürre geçirdi. 4 böbrek taşı düşürdü ve bir buçuk ay hastanede yattı. sürekli hastalandı. sağlan adamı hasta eden yerde ben ne yapacağımı hiç bilmiyorum. böbrek nakilliyim ve zatürre olmak böbreğimi götürür, diyalize girmek zorunda kalırım ve öğretmenlik yapamam. neresinden baksanız olmuyor. bilsem yazmazdım ama artık çok geç. ağustosta hizmet puanı öncelik alınır diyorlar. tayinimin olması çok zor. istanbulda ikamet ediyorum ve çapadan takipliyim. sınava hazırlanıp tekrar denemekten başka çarem yok tabi bir yıl men edileceğim o da cabası. Çok karışık kafan günlerdir işin içinden çıkamadım.

evet aday öğretmenlik var kanuna göre adayken başvurabilirsin ama hizmet puanın düşükse zor alanın vere nereyi istediğin önemli.

Üye
    incisel Avatarı

Gerçek Adı
    incisel
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Ya benim merak ettiğim bir konu var sadece 1 kereye mahsusmu atanma şansımız var? Yani 2. 3. Kez isteyemiyor muyuz?

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    1

@incisel Evet engel durumu taytini bir kereye mahsus. Ancak daha sonra diğer öğretmenler gibi il içi il dışı tayin yapabilirsiniz hizmet puanıyla.

Üye
    Lorne21 Avatarı

Son Giriş
    12.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@yakups emin misiniz bir defaya mahsus engellilik durumuyla hizmet puanı aranmaksızın tayin isteyebiliyor muyuz ağustos yer değiştirme döneminde mi? hangi yönetmelikte var böyle yer değiştiren yapan var mı? benim bildiğim bir defaya mahsus ibaresi kaldırıldı.

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    1

@Lorne21 Engelli tayini de yine hizmet puanıyla oluyor. 1 defa ibaresini mahkeme iptal etti ancak MEB uygulamıyormuş.Yine 1 defa hak veriyormuş.

Üye
    Lorne21 Avatarı

Son Giriş
    12.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@yakups bu durum gerçekten varsa ile başvurumu yapacağım yoksa yapmayacağım. nereden öğrenebiliriz kesin anladığım kadarıyla duyum bu

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    1

@Lorne21 2.kez mi yapacaksınız?

Üye
    Lorne21 Avatarı

Son Giriş
    12.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@yakups ben yeni atandım diyarbakıra atanmadan önce ilçedekiler yaz seni tutmazlar gönderirler buraya dedi ibb engelli birimi avukatları da öyle dediler bende yazdım. ilk kez başvuracağım. her yerde ayrı şeyler yazıyor bir yerdeki diğerini tutmuyor. ne yapacağımı bilmiyorum.

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    1

@Lorne21 Tamam.Ağustostaki özür grubu atamasında tercih yapacaksın.Hizmet puanıyla eş özrüne başvuranlarla yarışacaksın maalesef.Eğer İstanbul u yazacaksan Sultangazi vb.ilçelere atanabilieceğini düşünüyorum.Öyle seni istediğin yere gönderirler durumu yok maalesef.

Üye
    Lorne21 Avatarı

Son Giriş
    12.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@yakups yani yönetmelik var ama uygulanmıyor. bu durumda istanbula gelemezsem istifa edeceğim gibi görünüyor. yarım dönemde hepi topu 5 puan anca birikir. ne saçma iş anlamadım biri de meb e dur demiyor yönetmeliği ihlal ediyorsun demiyor.

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Lorne21 Branş ne?

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon