TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uzakyol Avatarı

Son Giriş
    27.08-2018
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    Ank
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    93

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bankada engellilere verilen işler maalesef bu tarz getir götür işleri ancak bu sizin orada bir hiç olduğunuzu göstermez, şöyle bir düşünüldüğünde potansiyelinizin ne olduğunu anlamak için zaman ayırmaları gerek. Burdan verilebilecek "en etik gözüken" tavsiye işi kendilerinin yapmalarını sağlamaktır, bu da işe gitmeyerek olur, bu da 3 gün rapor 2 gün iş şeklinde kovuluncaya kadar yaklaşık 5 ay devam eder, kovarlarsa da tazminatınızı alırsınız. Özel sağlık sigortasının nimetleri mazlumlar için de işlemektedir ayrıca yıllık ücretli izin günlerinde alınan raporlarda yıllık izin durur rapor süresi bitince başlar, bilmem anlatabildim mi sakın ola ki kendiniz istifa edip tazminatınızı yakmayasınız, rapor konusuna gelince de tavsiyem tabi ki rapora ihtiyacınız var ise doktor uygun görüp de verir ise şeklindedir.

Üye
    Fbaran Avatarı

Son Giriş
    22.02-2020
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    Elazig
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    Ben özel sektörde 6 yıl aynı firmada çalışan bir engelliyim depo personeli olarak başladım ise engelli raporumu 4 yılından sonra verdiler bundan sonra mobbing uygulamaya başladı yönetim .çalıştığım birimin dışında başka birime de yardımcı olmamı aksi takdirde yerleri süpürüp bütün gün durmadan çalıştırmakta tehdit ediyor nasıl bir yol izleyebilirim

Üye
    sgurkan Avatarı

Son Giriş
    10.06-2021
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    608
    Verilen Beğeniler
    802

İK ile görüşme sağlayabilirsiniz gerçi onlarda ne kadar duyarlı yaklaşıp sizi dineleyeceklerse oda mechul.yada başka iş bakmanızdır.

Askıda Üyelik
    DüşünürBilir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    168
    Verilen Beğeniler
    54

@uzakyol
    Bu arkadaşımızın dediklerine katılıyorum..

Üye
    sgurkan Avatarı

Son Giriş
    10.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    608
    Verilen Beğeniler
    802

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Bir iş yerine girdiğinizde 1 sene 2 sene beklediniz 3'cü senede ilerlemiyorsanız durmanızın bir anlamı yok arkadaaşlar başka iş arayışına giriniz sonra işin içinden çıkılmaz hale geliyorsunuz.Ben 12 buçuk yıl çalıştım muhasebe memuru olarak işe başladım uzman oldum sonra kıdemli uzmanlık bekletim vardı onun için kaldım baktım zaman yayıyorlar bende yapmam gerekeni yaptım.Ne yaptığımı da ilerleyen zamanlarda paylaşırım sizlerle

@Alman

Bu tip insanlara sinir oluyorum sürekli yakınıp işten şikayet ederler,senin motivasyonunu düşürüp gaz veriler ama hala işe devam ederler. deli oluyorum.

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    20.06-2020
    Saat
    02:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    15

@hmyr88

Óncelikle paylaştıklarınıza benzer hisleri farklı zamanlarda, farklı kurumlarda farklı konum ve profesyonel pozisyonlarda hissetmiş, üzülmüş, sıkılmış biri olarak; yardım.mahiyetinde olamasa bile; naçizane, fikir paylaşımı bağlamında aklımdan geçenleri paylaşmak istiyorum.

Mobbing dediğimiz kavram sosyal bilimler literatüründe bir kişinin óznelliği sebebiyle psikolojik ve sistematik baskılar yoluyla o kişinin hak temelli olarak sahip olduğu ekonomik, sosyal bağımsızlığına kastederek óncelikle óznelliği ve óznelliğinin niteliğini işaret eden tutumlar üzerinden o'nu işten çıkmaya zorlayarak bir nevi o kişiyi oyun dışı bırakma edimi. olarak geçiyor ve bu durum suç teşkil ediyor.

Yani bireysel, ticari, operasyon birimlerindeki kadrolara şirket içi yada dışında yayınlanan ilanlara eğitiminiz, tecrübeniz, işin gerektirdiği sağlık koşulları uygun ise başvurabilirsiniz. Ama bu başvuruyu şirket diğer adaylarla eşit değerlendirmek zorunda olmakla birlikte; sizi tercih edebilir yada etmeyebilir.

Diyelim.ki siz górme engellisiniz ve yaptığınız iş destek hizmetlerle ilgili biri sizden bir dókümanın a noktasınıda kapsayan bir fotokopi çekmenizi istedi. Siz bunu gerekli değeri góstererek yaptığınız zaten góremediğiniz bir dókümanın a noktasının fotokopisini çekmeyi başaramadınız ve şikayet edildiniz. Bakın bu uygun işte çalıştırma zorunluluğu kapsamına mobbing'e girer.
    4 yıldır çalıştığınız bir kurumda sizinle ilgili yóneticilerinizin bir fikri vardır bence. Talepleri şikayetleri kişiselleştirmeden hak temelli bir yaklaşım perspektifiyle ama aynı zamanda empati kurarak iletmek ve olaylara soğukkanlı bakmak sanırım herkes için en güzeli. Ben de yıllar boyu muhasebe ve operasyon işi yaptım meslek standardizasyonu AB uyum çalışmaları derken gelinen son noktada var olan górme yetimi yitirdim. Hastanelerde geçiyor günlerim.

Mobbing Türk vatandaşlığını doğum vsy. gibi yollarla kazanmış ve tam ücretli tam zamanlı işlerde çalışma hakkı olan, bu konuda eğitimli bir kişiye iş yerinde 'Sen Suriyelisin' diye baskı yapmaktır. Varın ózneyi ve imlemeyi siz değiştirin.

Eğer işyerinizde tüm paylaştığınız olumsuzlukları "Sen engellisin yada Siyasi, felsefi, inançsal, ırksal, cinsiyete dayalı, cinsiyet kimliğine dayalı ve hatta iş yeri dışında ózel hayatınızda sadece bireyi ilgilendiren cinsel yónelim başlıklarından biri ile sizi işaretleyerek sistematik olarak sizin hayatta kalma şansınızı (sosyo-ekonomik açıdan) elinizden alacak şekilde yapıyorlarsa bu mobbing'tir ve suçtur.
    Konu GuemuessBurak tarafından değiştirilmiştir (30.04-2019 Saat 20:36 ).

Askıda Üyelik
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    30.07-2020
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    23

Kusura bakmayın ama 4 yıl az bir süre değil, 4 yıldır bu mobbinge katlanıyor ve işinizle ilgili bir değişiklik yapmıyorsanız sizde de suç var.

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    820
    Verilen Beğeniler
    943

@sgurkan

tazminatı almadan ayrıldım deme kalp krizi geçirim şuracıkta nalı dikerim

Yasaklı Üye
    Eserin79 Avatarı

Gerçek Adı
    Ersin
    Son Giriş
    25.11-2019
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    174
    Verilen Beğeniler
    100

Ne tazminatmış ya icat eden nur içinde yatmasın 100 çalışanın kaçı alabiliyor, Konya da toplu çıkarmalar oluyor önce tazminatı az olanlar çıkarılıyor, işçi kaç yıldır çalışmıyorum tazminat yakmam diyor, işverenin tazminat deyince aklı gidiyor bir brüt bu kadarmı bela ya

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    114

Öncelikle iş tanımınızı bir okuyup bu işlerin dışında birşey yapmanız isteniyor mu, ona bakın. Mesela ben öğretmenim, sınıfta ayakta durmak zorunda kalıyorum diye şikayet edemem. Bu mobbing olmaz. Sistemli ve kasıtlı olarak size yapılan davranış var mı? Kanıtlayabilir misiniz? Sizinle aynı görevi olan kişilerden istenmeyen görev sizden mi isteniyor?

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    820
    Verilen Beğeniler
    943

@Eserin79
    şimdi brüt 6bin tl alanda var asgari ücret üzerinden 2.555tl brüt alanda var yani 10 yılla çarpınca iyi para şimdi hükümet tazminatlara göz dikti zaten herkes ufak ufak tazminatları alıp ayrılıyor 10 yıl 3600 günden kaçan kaçana kimse tazminatını hükümete yedirmek istemiyor

@Davlumbaz
    memur ile özel sektörü karşılaştırırsak özel sektör bırak ayakta durmanı amuda kalkıp çalışmanı ister

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    114

@Helsinki söylediğim sadece bir örnekti. Özel sektör çok fena. Gece gündüz çalıştırırlar ellerinden gelse. Mobbing de kanıtlanabilirse özel sektörde olmak daha avantajlı. Devlette kanıtlasan da şikayet etsen de sonuç bile öğrenilmiyor, o derece.

Yasaklı Üye
    Eserin79 Avatarı

Gerçek Adı
    Ersin
    Son Giriş
    25.11-2019
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    174
    Verilen Beğeniler
    100

@Helsinki, 10 yıl 3600 den tazminat alanlar çok az artık sonuçta Kasım 99 şartı var mobing işi de çok zor ya kolaymı şahit bulmak

Üye
    sgurkan Avatarı

Son Giriş
    10.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    608
    Verilen Beğeniler
    802

@Helsinki

Bilgi ilerleyen zamanlarda paylaşılacaktır

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    02.04-2021
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    37

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @hmyr88

nüfus müdürlüğü

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon