TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erbin Avatarı

Son Giriş
    11.06-2021
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar

Ben Ankarada yaşıyorum. 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Engelli Memur Sınavı açtı. Bu sınavda başarılı oldum ve yaşadığım şehir Ankarada evime yakın olan bir ortaokula memur olarak atandım. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri sağolsunlar Engelli memur sınavında başarılı olup memur olmaya hak kazanan engellileri evlerine yakın mesafedeki okullara memur olarak yerleştirdiler. 2008 yılında engelli raporu aldım. Engel oranım % 50 dir. Şizofreni hastasıyım. Doktorumun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanıyorum. Hastalığım tam olarak iyileşmedi. Ne kadar iyileştiğimi Yüzdelik rakamla ifade edersem şöyle ifade edeyim. % 70 % 80 civarında iyiyim. Gündelik hayatımı çok şükür idare ettiriyorum.
    İlaçlar bir nebzede olsa beni rahatlatıyor.

Çok merak ediyorum. Benim gibi Şizofreni hastası olup herhangi bir bakanlık veya her hangi bir kamu dairesinde çalışan memur arkadaşlar varsa tanışmak isterim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.032
    Verilen Beğeniler
    3.569

Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar yazarsa çok faydalı olur.

Üye
    erbin Avatarı

Son Giriş
    11.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar

Ben Ankarada yaşıyorum. 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Engelli Memur Sınavı açtı. Bu sınavda başarılı oldum ve yaşadığım şehir Ankarada evime yakın olan bir ortaokula memur olarak atandım. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri sağolsunlar Engelli memur sınavında başarılı olup memur olmaya hak kazanan engellileri evlerine yakın mesafedeki okullara memur olarak yerleştirdiler. 2008 yılında engelli raporu aldım. Engel oranım % 50 dir. Şizofreni hastasıyım. Doktorumun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanıyorum. Hastalığım tam olarak iyileşmedi. Ne kadar iyileştiğimi Yüzdelik rakamla ifade edersem şöyle ifade edeyim. % 70 % 80 civarında iyiyim. Gündelik hayatımı çok şükür idare ettiriyorum.
    İlaçlar bir nebzede olsa beni rahatlatıyor.

Benim gibi Şizofreni hastası olup herhangi bir bakanlık veya her hangi bir kamu dairesinde çalışan memur arkadaşlar varsa tanışmak isterim..

Üye
    asanur Avatarı

Son Giriş
    24.03-2021
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    Küre-i Arz
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

Şİzofren nasıl bir rahatsızlık? kısaca anlatabilirmisiniz.Bende acaba şizofrenmiyim,onun için soruyorum.

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    211
    Verilen Beğeniler
    629
    Blog Mesajları
    1

Selamlar Ben de şizofrenim Halk eğitim merkezinde memurum

Üye
    erbin Avatarı

Son Giriş
    11.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba @asanur

Şizofren hastaları halüsünüsyonlar görürler. Bazı hastalar işitsel halüsünasyon, bazı hastalar görsel halüsünüsyon, bazı hastalarda duyusal halüsünasyon görür. Ben evden dışarı çıktığım zaman sokakta, caddede yürürken ve dışarıda otobüs, tramvay, tren beklerken insanların çoğunluğu bana tuhaf tuhaf ve uzun uzun bakıyorlar gibime geliyor. İnsanlar sana niçin uzun uzun baksınlar ki diye soracaksınız İşte tipimde bir acaiplik var, dikkat çekici bir tipim var, tipik bir türk insanına benzemeyen bir tipim var da bu yüzden bana bakıyorlar diyorum. İlaçlarımı kullanınca herkes bana bakıyor hissi fazla gelmiyor.

Merhaba @perseküsyon

Seninle tanışmak istiyorum. Halk eğitim merkezinde kaç senedir memursun ? Çalıştığın yerde mesai arkadaşlarınla, müdürünle aran nasıl ? Çalıştığın yerde mesai arkadaşların, amirin, müdürün senin şizofren olduğunu biliyorlar mı? Biliyorlarsa senin hastalığını nasıl karşılıyorlar ve sana nasıl davranıyorlar ? Şizofren olmanın çalıştığın iş yerinde avantajları ve dezavantajları var mı ? Hastalığınla ilgili sana ne gibi halüsünasyonlar yada düşünceler geliyor ? Engelli raporunda yüzde kaç şizofren yazıyor ?

Sana sorduğum konular hakkında beni bilgilendirirsen sevinirim.
    Konu erbin tarafından değiştirilmiştir (19.02-2017 Saat 11:31 ).

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    211
    Verilen Beğeniler
    629
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @erbin

Sorunu cevaplamadan önce yanlış yazdığın bir şeyi düzelteyim

Şizofreni hastaları halusünasyon görürler diye bir genelleme yapmışsın. Öyle değil; bana 17 yaşındayken paranoid şizorfreni konuldu ama ne görsel ne de işitsel halusünasyon olmadı.

%45 engelliyim. Asıl mesleğim Türkçe öğretmenliğiydi. 5,5 sene bu işi yaptım Sonra daha rahat olur diye halk eğitim merkezine geçtim 4,5 senedir burdayım Çalıştığım yerde müdüründen hademesine kadar herkesle diyaloğum iyi. Hastalığımı yüzüme vurmuyorlar;dışlanmıyorum Şizofren olduğumu biliyorlar Ama işim çok rahat. Hem severek çalışıyorum . Hem de aldığım maaş da tatmin ediyor. gerekli hallerde istediğim zaman izin alabiliyorum.

Bende hezeyan gibi şeyler oluyor ama günlük hayatımı fazla etkilemiyor.
    Konu perseküsyon tarafından değiştirilmiştir (21.02-2017 Saat 12:49 ).

Üye
    erbin Avatarı

Son Giriş
    11.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba perseküsyon

Tanıştığıma memnun oldum. Şizofreni hastalığının kendi içinde çeşitli türleri var.

Benim memurluk yaptığım ortaokulda herkes şizofren olduğumu bilmiyor. Sadece okul müdürü, müdür yardımcıları ve samimi olduğum bir kaç mesai arkadaşım şizofren ve engelli olduğumu biliyor. Benimde çalıştığım okulda herkesle diyaloğum iyidir, hiç kimse beni dışlamıyor. Hiç kimseyle bir problemim yok. Herkes bana iyi davranıyor. Bende herkese iyi davranıyorum.

perseküsyon Türkiye genelinde şizofren denildiği zaman bazı insanlar bizden korkuyorlar yada bizden çekiniyorlar. Şizofren denildiğinde bazı insanlar bizleri kavgacı, kavga etmeye meyilli, aşırı sinirli, geçimsiz biri olarak biliyor. Halbuki bizler doktorumuzun dediklerini yaparsak, ilaçlarımızı düzenli kullanırsak, düzenli kontrollere gidersek hiç bir insana, hiç bir canlıya en ufak bir zararımız olmayacaktır. Halkımızın şizofreni konusunda bilinçlendirilmesi şart. Maalesef Türkiyede bazı medya kuruluşları Şizofren hastalarını saldırgan, cinayet işleyen kişiler olarak tanıtıyor.

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    211
    Verilen Beğeniler
    629
    Blog Mesajları
    1

erbin yazdığın gibi malesef ülkemizde şizofreni konusunda yanlış bir algılama var. Psikolojinin p sinden anlamayan cahil kesimler şizofreni diyince deli, manyak, saldırgan falan gibi yaftalar yapıştırıyor. Medyadaki cinayet vs haberler de bunu pekiştiriyor Bu konuda STK lar dahil herkesin bir şeyler yapması lazım.

Üye
    erbin Avatarı

Son Giriş
    11.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

perseküsyon tekrar merhaba

Sen evlimisin ? Evliysen eşin ve ailesi psikolojik hastalığını nasıl karşılıyor ? Evliysen evliliğin nasıl gidiyor ? Evliysen evlilik düzenini şizofreni hastalığın idare ettirmene engel olmuyor değil mi ? Evli değilsen evlenmeyi düşünüyor musun ? Evli değilsen evleneceğin kıza, evleneceğin kızın ailesine şizofreni hastası olduğunu nasıl izah edeceksin ve hastalığını nasıl karşılayacaklar ? Bunları neden soruyorum biliyor musun ? Her ne kadar bizler devlet memuru olsakta günümüzde şizofreni hastası biriyle her kız evlenmek istemiyor. Çünkü günümüzde Türkiye de bir çok insan gibi karşı cinsimiz kızlar da medyadaki haberlerin etkisiyle şizofreni hastalarını tehlikeli, saldırgan, evlenilemeyecek biri olarak görüyorlar.

Ben 2 - 3 sene içinde evlenmeyi düşünüyorum. Şu anda kullandığım psikiyatrik ilaçlarımı ömür boyu kullanmam gerekecek. Belki bazen şizofrenik ataklarım da gelecek. Sence evleneceğim kıza şizofreni hastalığımı ve derecesini, şizofrenik ataklarımı ben mi anlatmalıyım ? Benim anlatmam gerekirse nasıl anlatmalıyım ? Yada evleneceğim kıza şizofreni hastalığımı, hastalığımın derecesini, şizofrenik ataklarımı, kullandığım ilaçların bana ne derece fayda verdiğini ve evlilik sorumluluğumu nasıl kaldırabileceğimi bir psikiyatrist doktor mu anlatmalı ?

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    211
    Verilen Beğeniler
    629
    Blog Mesajları
    1

Sorduklarına tek tek cevap yazamayacağım ama ben evlenip boşandım Sebepleri uzun hikaye ama eski eşim ve ailesi hastalığımı her şeyimi biliyordu. Yine de anlayış gösterdiler. Sen de açıklamalısın bunu ama hemen yapma. Kız seninle evlenmek isterse uygun zamanda açıklarsın. Bunu nasıl yaparsın ? orası sana kalmış. hayırlısı olsun...

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    27.04-2021
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

Sen de anlatmalısın gittiğin doktor da anlatmalı.Sen yaşadığını anlatırsın,doktor ise gördüğünü.Ben de şizofreni hastası bir devlet memuruyum.

Üye
    erbin Avatarı

Son Giriş
    11.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

perseküsyon

Eşinden şizofreni hastalığın yüzünden mi boşandın ? Yoksa şizofreni hastalığından dolayı evliliği kaldıramadın mı ?

Selam deep_blue85

Ben Şizofreni hastalığımdan dolayı 2010 da Milli Eğitim Bakanlığının açtığı engelli memur sınavını kazanarak Ankaranın Etimesgut ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okula atandım ve çalışıyorum.

Sen yüzde kaç şizofrensin ? Evli misin ? Evli değilsen evlenmeyi düşünüyor musun ? Kaç yaşındasın ? Çalıştığın yerde memurluk görevini başarıyla yapabiliyor musun ? Kaç senelik memursun ?

Benim çalıştığım okulda okul müdürüm, müdür yardımcıları şizofreni hastalığım yüzünden işe girdiğimi bildikleri için bana çok anlayışlı davranıyorlar, bana yapamayacağım ağır işler vermiyorlar ve engelli olduğum için işlerimde yardımcı oluyorlar.

Komşularıma ve akrabalarıma şizofren olduğumu ve engelli kadrosundan işe girdiğimi söylemedim. Doğru mu yaptım bilmiyorum işe hastalığımdan dolayı girdiğimi komşularıma, akrabalarıma yanlış anlamasınlar diye söylemedim ve bunu gurur meselesi yaptım. Evlenirsem evleneceğim kıza şizofren olduğumu söyleyeceğim. Komşularım ve akrabalarımın hepsi beni normal KPSS sınavıyla memur oldu sanıyorlar.

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    211
    Verilen Beğeniler
    629
    Blog Mesajları
    1

erbin

Niye boşandığım konusuna girmek istemediğimi daha önce yazmıştım. Zorlama istersen.

Üye
    erbin Avatarı

Son Giriş
    11.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba @deep_blue85

Ben Şizofreni hastalığımdan dolayı 2010 da Milli Eğitim Bakanlığının açtığı engelli memur sınavını kazanarak Ankaranın Etimesgut ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okula atandım ve çalışıyorum.

Sen yüzde kaç şizofrensin ? Evli misin ? Evli değilsen evlenmeyi düşünüyor musun ? Kaç yaşındasın ? Çalıştığın yerde memurluk görevini başarıyla yapabiliyor musun ? Kaç senelik memursun ?

Benim çalıştığım okulda okul müdürüm, müdür yardımcıları şizofreni hastalığım yüzünden işe girdiğimi bildikleri için bana çok anlayışlı davranıyorlar, bana yapamayacağım ağır işler vermiyorlar ve engelli olduğum için işlerimde yardımcı oluyorlar.

Komşularıma ve akrabalarıma şizofren olduğumu ve engelli kadrosundan işe girdiğimi söylemedim. Doğru mu yaptım bilmiyorum işe hastalığımdan dolayı girdiğimi komşularıma, akrabalarıma yanlış anlamasınlar diye söylemedim ve bunu gurur meselesi yaptım. Evlenirsem evleneceğim kıza şizofren olduğumu söyleyeceğim. Komşularım ve akrabalarımın hepsi beni normal KPSS sınavıyla memur oldu sanıyorlar.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon