TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    02.04-2021
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    37

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: NaftalinKokusu Mesajı Gör
    Hala soruma sağlıklı bir cevap alamadım.
    Memur, OHAL sırasında istifa edebilir mi? - Memurlar.Net

Üye
    poyraz. Avatarı

Gerçek Adı
    poyraz
    Son Giriş
    15.06-2021
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    222
    Verilen Beğeniler
    114

tek 50 ögrencılık nerde

Üye
    1806 Avatarı

Son Giriş
    25.10-2019
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

çoğu yer öyle arkadaşım başka kurumlarda personel işlerine bakan tanıdığın varsa dilekçe ile alakalı ondan bilgi al hiç kimse yoksa bimere yaz.asaletin tastiklenmedende yanlış birseye kalkışma çalışmana engel bir durumun varsada yeni bir rapor al calısabilecegin işleri raporunda belirttir.tekrar sınava gir başka unvan başka kurum seç.Allah cümlemizin yardımcısı olsun.

Üye
    Erkankss Avatarı

Son Giriş
    15.06-2021
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@Cengiz68
    Taşeron çalıştıran kurumlara nasıl geçiş yapacağız biraz Detaylı anlatırmısınız?
    @gul38
    Gih Sınıfına Geçmek icin gys Sınavına girmemiz Lazım dimi ?

Üye
    gul38 Avatarı

Gerçek Adı
    gül
    Son Giriş
    10.11-2019
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    7

Evet sınav gerekiyor ama üniversite mezunlarını yardımcı hizmetlerden başlasada masabaşı işlerde çalıştırıyor çoğu yer

Ohal sırasında istifa 657 ye göre yasak diye biliyorum

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    03.02-2021
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    arkadaşım kurum değiştir yakma memuriyrtini takma hiçbişi kafana iş konusunda bu bana ağır geliyor rahatsızlanıyorum de .
    amirini kibarca reddet çıkışını yapamaz seni yoramaz o nasıl geldiyse sende öyle geldin yap bunları saatini doldul git evine:

Üye
    hayat_işte Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .......
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

meb'deki arkadaşlar çok zor diyorlar, nasıl bir yönetim var biraz açar mısınız? merak ettim doğrusu. zorluk idareci tarafından ise bu her kurumda var. merhametsiz, adi yönetici çok maalesef. idareci yüzünden sakın ola ki memurluktan vazgeçmeye kalkmayın. eğer etrafınızda öyle adi yöneticileriniz varsa mücadelenizi verin. bakanlıklara veya bimere şikayetinizi bildirin. örneğin engellilerden sorumlu milletvekilimiz var biliyorsunuz en azından sıkıntılarınızı iletebilirsiniz. idarecilerinizle görüşür belki sıkıntılarınıza çare olur. mücadelenizi verin arkadaşlar bırakmayın hemen kendinizi ki hele hele bu zamanda memur olmuşsunuz böyle bir iş her ne pahasına olursa olsun bırakılmaz.

Üye
    OldBoy2046 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

MEB'de yardımcı hizmetler sınıfında çalışmak gerçekten zor. Ben de işkur'dan gelen 2 temizlikçiyle birlikte temizlik işçisi olarak çalışıyorum. Onlardan tek farkım maaşım. Seminerde hizmetli tanımını yaparlarken temizlikçilik diye anlatmadılar, tertip düzenden sorumlu, misafirlere yol gösteren, evrak getir götür işleri yapan diye anlattılar ama gördüğümüz muamele temizlik işçisi muamelesi. Benim psikolojim alt üst oldu. Ankara'da hastanede yatıp, sonra üst üste rapor alıp bir kaç ay bu saçma sapan ortamdan uzaklaşmayı düşünüyorum. Olmadı ücretsiz izne ayrılırım. Başka çare yok gibi görünüyor. Bu ülkede bir kez tökezlemeye gör hayatta, önüne gelen seni yere sermek için tekmeyi yapıştırıyor. Ben lisede balşarılı bir öğrenciydim. O zamanlar da psikolojim alt üst olmasına rağmen, hiç bir sınava çalışmama rağmen Anadolu Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü kazanmıştım. Tabi hastalığım iyice ilerleyip kendimi eve kapatınca da bitiremedim okulu. Bunu neden anlatıyorum; çünkü kapasite olarak benimle aynı ortamda bile bulunamayacak kişiler bana amirlik yapıyor ve beni işkurdan gelen temizlikçilerden bile emir almak zorunda bırakıyorlar. Bu hazmedilecek bir şey değil. Dedim ya hayatta tökezledin mi önüne gelen tekmeyi basıyor. OHAL biter bitmez ben de istifa edeceğim. Zaten bu saatten sonra toparlamak mümkün değil. Garip bir şekilde engellilere daha da yükleniyorlar, sanki çalışmaya hakkımız yokmuş da lütufta bulunulmuş, bu lütfun karşılığı olarak da ezilmeyi hak etmiş gibiyiz. Böyle bir ülkede yaşamak gerçekten çok zor...

Üye
    Erkankss Avatarı

Son Giriş
    15.06-2021
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@OldBoy2046
    Noktasına kadar Katılıyorum

@lakoste
    Şu kurum Değiştirme nasıl oluyor bi anlatırmısınız lütfen

@hayat_işte
    Hangi milletvekili kardeşim bununla ilgilenen

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    03.02-2021
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    7

ilçedeki meb git olmuyor de mobbing uyguluyor bana de olanı biteni anlatma pisikolıjik baskı var de işte..
    Yanız gideceğin kurumu ilk önce kafanda belirle sonra o okul suçlu buda kötü onun kaşı var deme ..
    suçlu sen olursun bu sefer .

1 gün izin al okul okul gez kafanda belirle. oki

Üye
    poyraz. Avatarı

Gerçek Adı
    poyraz
    Son Giriş
    15.06-2021
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    222
    Verilen Beğeniler
    114

ne yani şimdi ohal de istifa edemiyomuyuz

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    460
    Verilen Beğeniler
    408

"Madde 94 - Devlet memuru bağlı olduğu kuruma yazılı olarak müracaat etmek suretiyle memurluktan çekilme isteğinde bulunabilir. (Ek ibare: 31/07/1970 - 1327/ 75 md.) Mezuniyetsiz (izinsiz) veya kurumlarınca kabul edilen mazereti olmaksızın görevin terk edilmesi ve bu terkin kesintisiz 10 gün devam etmesi halinde, yazılı müracaat şartı aranmaksızın, çekilme isteğinde bulunulmuş sayılır.

Çekilmek isteyen memur yerine atanan kimsenin gelmesine veya çekilme isteğinin kabulüne kadar görevine devam eder. Yerine atanan kimse bir aya kadar gelmediği veya yerine bir vekil atanmadığı takdirde, üstüne haber vererek görevini bırakabilir.

Olağanüstü mazeretle çekilenler, üstüne haber vermek şartıyle bir ay kaydına tabi değildirler"

Madde 95 - Çekilen Devlet memurlarından devir ve teslim ile yükümlü olanlar, bu işlemlerin sonuna kadar
    görevlerini bırakamazlar. Hizmet icaplarına göre devir ve teslim işlemleri için gerekli süreler, yönetmelikte belirtilir.

Olağanüstü yönetim hallerinde çekilme usulü:

Madde 96 - (Değişik: 29/11/1984 - KHK 243/16 md.)
    Olağanüstü hal, sıkıyönetim, seferberlik ve savaş hallerinde veya genel hayata müessir afetlere uğrayan yerlerdeki
    Devlet Memurları yerine atanacaklar gelip işe başlamadıkça görevlerini bırakamazlar.

"Madde 97 - (Değişik madde: 29/11/1984 - KHK 243/17 md.)

Memurlardan mali ve cezai sorumlulukları saklı kalmak üzere;

A) 94 üncü maddenin 2 nci ve 3 üncü fıkrasına uygun olarak memuriyetten çekilenler altı ay geçmeden,

B) Bu Kanuna göre çekilmiş sayılanlar ile 94 üncü maddenin 2 nci fıkrasına uymadan görevlerinden ayrılanlar bir yıl geçmeden,

C) 95 inci maddede yazılı zorunluluklara uymayanlar 3 yıl geçmeden,

D) 96 ncı maddeye aykırı hareket edenler hiçbir surette, Devlet memurluğuna alınamazlar.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    27.05-2021
    Saat
    21:02
    Alınan Beğeniler
    82
    Verilen Beğeniler
    40

OHAL Donemindeyken yönetimin yerine yeni personel atanincaya kadar istifanı kabul etmeme hakkı var. Arkadas yukarıda yazmış okumadan yazmış bulundum sonradan fark ettim...

Üye
    TheLonely Avatarı

Gerçek Adı
    AFATSUM
    Son Giriş
    21.03-2020
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Kardeşim Sana Ne İş Veriyolarsa Onları Yapman İçin Müdüründen Yazılı İş Listesi İste, Sonra O Yazılı İsteğe Engelini Zorlayan İşler Varsa Raporunu Ekle Müdüre Geri Gönder. Müdür Senin Tepkine Göre Ya Yaptığın İşleri Azaltır Yada Sana Yazılı Cevap Yazar, Sende O Yazılı Cevabı Alır İlçe/İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Yazarsın. Sana Yardımcı Olurlar, Olmazlarsa O Zaman Bu Olayı Bir Daha Düşünürsün.

Üye
    NaftalinKokusu Avatarı

Son Giriş
    21.11-2019
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Anlatamıyorum mobbing olsun, iş zorluğu olsun yok. Sadece kafam rahat değil OKB var bende aşırı hemde ciddi anlamda hayatım alt-üst oldu ailem ile konuştum çık dedi hastanede yatmışlığım var benim bu sebepten o yüzden çıkmak istiyorum sağolsunlar amirlerim memurlar çok iyi fakat OKB tedavisi görürken atandım ve hapları bırakmak zorunda kaldım en başa döndüm, bittim..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon