TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    metin1433 Avatarı

Gerçek Adı
    metin YILMAZ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb arkadaşlar. sizlerin yardımınıza ihtiyacım var.

01.10.1996 işe giriş...7041 gün prim oldu...2014 yılında özürlü raporu ve 3. derece vergi indirimi aldım...sürekli vermişler... sonrasında rapor oranı % 63..ankara maliye de % 57 ye düşürmüşler. bu şartlarda emekliliği hakketmiş bulunuyorum galiba...

şimdi işveren beni yıl sonunda işten çıkartacağını söylüyor..müdür bu gün beni çağırdı ve açıkça söyledi ,,muhasebede tazminatımı hesaplatmamı söyledi.. muhasebeye gittiğimde ise muhasebeci bana benim emekliliği hakettiğim için sgk kurumundan emekli olabileceğime dair yazı almamı ve ihbar tazminatımın olmayacağını söylüyor..

benim öğrenmek istediğim emekliliği haketmiş olsam bile onlar işten çıkartırsa..sgk kurumundan hiç yazı falan getirmesem ne olur?? emeklilik hakkı olsa bile onlar çıkartırsa ihbar tazminatı ödenmesi gerekmez mi?? yada ödememezlerse ne yapmalıyım..??

yanlış bi yere imza falan atmak istemiyorum.sonuçta biz biliyoruzki belki sgk kurumu kontrole gönderecek,belki emekli olamayacağım.... benim kafamı karıştırıp yanlış bi imza falan attırmalarını istemiyorumm.. bana yol gösterin arkadaşlar...

yardımcı olursanız minnettatrolurum gerçekten
    Konu metin1433 tarafından değiştirilmiştir (07.12-2016 Saat 18:59 ).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.029
    Verilen Beğeniler
    3.567

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @metin1433

İhbar tazminatını vermek zorundalar. SGK'dan o yazıyı almak zorunda değilsiniz. O yazı ancak kendi isteğiyle çıkacak olanların ihtiyaç duyduğu bir yazıdır. Kurum sizi işten çıkartıyorsa, yasal sorumluluğu gereği tazminatlarınızı ödemek zorunda.

Üye
    erkan medeni Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    20.01-2021
    Saat
    09:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    31

@metin1433
    Bulent bey'de soylemis fakat sizin isten cikarilma surecinizi tarafiniza yasal olarak 56 gun onceden bildirmek zorundalar emekli olup olmamaniz veya vergi i diriminden yararlanmaniz onlari ilgilendirmez sirf fazla para vermemek icin sizin cikmanizi istiyorlar sakin imzalamayin yaklasik 2 ay onceden haber vermek zorundalar

Üye
    serhat92 Avatarı

Gerçek Adı
    SERHAT
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kolay gelsin herkese arkadaşlar benim bir problemim var fakat yeni konu açamadığımdan en yakın bu konuyu bulduğum için yazdım benim problemim şöyle 2012 den beri bursa da özel bir hastanede engelli statüsünde çalışmaktayım. 2016 nın 12. ayına kadar maaşlarımız 2-3 gün de olsa gecikmeli yatıyordu yani dediklerine göre iş sözleşmemizde 15 ila 25 arasında olduğu fakat hiç bu tarihlerde arasında almadık neyse 11. ayın maaşımız 2017 nin 1. ayında yattı 12. ayın maaşıda 2. ayda yattı parça parça yatırdılar bu arada benim engelli raporum %85 şimdi ben çalıştığım yerden haklı sebebten çıkmak istiyorum haklı fesih hakkım varmış avukat söledi fakat avukat özel bakıcağı için yüksek oranda kar istiyor %20 gibi ben tazminatımınasıl uygun koşulda alabilirim bir yol gösterir misiniz..

Üye
    Suret Avatarı

Son Giriş
    11.06-2021
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    131
    Verilen Beğeniler
    574

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @serhat92

başka bir kaç avukat daha bakarak yola devam edin derim. iş davalarında kişi kendsi de her takibi yapabilir ama avukatla ilerlemek en güvenilir yöntemdir.