TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jandarma erol Avatarı

Gerçek Adı
    BEKİR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    84

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar, engeli beden işi yapmaya müsait olan engelliler; kadrosunun gerektirdiği işleri yapıyorlar ve kanunen yapmak da zorundalar. Mesela işitme engelli fakat beden gücü olarak sapasağlam (bu ve benzeri gibi). Ben 7 yıldır MEB bünyesinde çalışıyorum, daha tekerlekli sandalye ile temizlik, ağır iş vs yapanı görmedim. Engeline ve gücünün yettiği kadarıyla iş verirler. Memur olmak istiyorsan belirli zamanlar da görevde yükselme sınavları yapılıyor, çalışıp kazanacaksın GİH kadrosuna geçeceksin. Ya da en baştan fazla puan alıp memur olarak atanacaksınız. @dilmacvolkan arkadaşıma katılıyorum arkadaşlar şuan bizlerin yerinde olmak isteyen binlerce insan var, sadece yapmamız gereken önce şükretmek ve sonra da sabretmek. Saygılarımla kolay gelsin.

Üye
    ZAFERKEN Avatarı

Son Giriş
    09.05-2021
    Saat
    02:41
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    119
    Verilen Beğeniler
    9

Benim bildiğim mesela Ada'mın bir bacağı kısa topallıyor.Karaciğer yetmezliği var.Rapor oranı %90 ve bu Ada'ma temizlik yaptırılıyor.Hani müdürün insiyatifi.Adam mahvoluyor eziliyor.Hadi kurtar bakalım.

Üye
    dilmacvolkan Avatarı

Son Giriş
    12.01-2021
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Rize - Çayeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

ya arkadaşlar, ben yok demiyorum. Tabiiki vardır. Ama yasal hakkını kullanarak BİMER e, ALO 147'ye vs vs şikayet eder, zaten mevcut hükümet buna destek halde, ilgilenilir. Kaldı ki, konu başlığıyla bu konu ayrı ayrı değerlendirilmeli. Ha tamam engelli engelliye bunu yaparsa diyoruz ama, hizmetli kadrosunu seçerken kimse alnımıza silah da dayamadı son tahlilde. Benim kurumun temizlikçisi diye adlandırdığımız kişi hiçte öyle paspas işleri yapmıyor, zor bi işi yok. Yapmayın, küçümsemeyin en azından. Kimse, kimseye yapamayacağı işi vermez

Üye
    jandarma erol Avatarı

Gerçek Adı
    BEKİR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    84

@ZAFERKEN

Bahsettiğiniz arkadaşın eğer gerçekten % 90 engeli (özrü) var ise, gitsin tam teşekküllü bir devlet hastanesinden "Çalıştırılamayacağı iş alanları" başlıklı bir rapor alsın, bağlı bulunduğu kuruma ibraz etsin ve o işleri yapmasın. Dediğiniz gibi oranı % 90 ise o bahsettiğim raporu çok rahat alır zaten ve o işleri yapmak zorunda da kalmaz. Kolay gelsin..

Üye
    ZAFERKEN Avatarı

Son Giriş
    09.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    119
    Verilen Beğeniler
    9

Senin okulunda yok ama 1 kişi bile mağdursa bu bizi ilgilendirmiyormu?Biz bir aile değilmiyiz?Sen bu işi yapmıyorsun diye buralarda çalışanların dertlerini hiçemi sayalım.

Mesela ben.Raporumun haricinde ağır iş yapamaz raporu aldım.Müdür ağır iş yapma o Zaman Dedi.Temizliğe devam.Hastalıkta 2 kere bel fıtığı ameliyatı oldum ve birde bel kayması var.8-10 sınıfın temizliğini yaparken sıraları ister istemez çekiyoruz kaldırıyoruz.Hani müdürün insiyatifi.O yüzden takdir hakkını ortadan kaldırmaları lazım.

Üye
    jandarma erol Avatarı

Gerçek Adı
    BEKİR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    84

@ZAFERKEN

Elbette aileyiz ve elbette ilgilendiriyor, bu mağduriyetleri gidermek için izlemesi gereken yolu yöntemi belirttim zaten. Benzer durumu bu son atamalarda biz de yaşadık. Rapor da yazan "ayakta durmayı gerektiren işlerde çalışamaz, bilgisayar kullanır" ibareli raporla çözüldü olay. Lafın özü; o işlere gücü yeten zaten yapmak zorunda, gücü yetmeyen mağdur olanlara da yapması gerekenleri anlattım. Saygılarımla...

Üye
    dilmacvolkan Avatarı

Son Giriş
    12.01-2021
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Rize - Çayeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

adam ağır engelli diye memur yapmanın anlamı yok beleşten yani. Raporla bile çözülür. Herşeye yasa olmazki

Üye
    ZAFERKEN Avatarı

Son Giriş
    09.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    119
    Verilen Beğeniler
    9

Arkadaş şu muhalefetin gereği yok.Kimse kimseye bedavaya diye bişey yok.Pozitif ayrımcılık diye bişey var.Madem o Zaman neden EKPSS'ye girdik.Yapmasalardı bu sınavı.Herkes KPSS'yle kazanıp girsin.Buna neden karşı çıkmıyorsunuz.

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    boş boş konuşuluyor malesef .engelli engellinin düşmanı olmuş.mebdeki müdürlerde kral olmuş ne yapsalar yerıdır .bırıncısı engelı ne olursa olsun engellı kişinin hızmetlı olması anlamsız.ister psıkoljık ıster hastalık ıster grme işitme ortopedık sonuçta bır engelı var.sıkıntılıdemek...adı üstünde memurluk sınavı açıyor ama hızmetlı olarak alınıyoruz.ıkıncısı iş müdürlerın ınsaıfına kalırsa vah mılletın halıne .adamına düşerse ıyı ya düşmesse...itiraz etsen mahkemeye versen sonuç ne olur .üçüncüsü tabıkı şükürler olsun bu kadroyada lakın dünya bıle yerınde durmuyor mücadele etmek yada daha ıysını ıstemek ınsan olarak hepimizin hakkı .inş herkes memur olur engelıne bakılmaksızın....

Üye
    ZAFERKEN Avatarı

Son Giriş
    09.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    119
    Verilen Beğeniler
    9

@pasini helal kardeşim.En güzel lafın: Engelli engellinin düşmanı olmuş.Çok yerinde bir tespit.Dışarıda muhalefet aramaya gerek yok derken ben bundan bahsediyordum.Her masa başında olan engelli arkadaşlar geriden gelen hizmetli engellilere destek olacağına,onlar orada kalsın,ne halleri varsa başlarının çaresine baksınlar der gibi düşmanca tavır sergiliyorlar.Bu haksızlık olur diyende var.Sen nasıl EKPSS'ye girdiysen bu senin hakkınsa çıkarılacak bir kanunla bir yönetmelikle bu hak verilir herkeste yararlanır.Ama bu hakkı millet kazanınca sanki kendi kaybedecek hesametinde olan arkadaş çok.Yani uzun lafın kısası düşmanı dışarda aramaya gerek yok.Biz bize fazlasıyla yeteriz.

Üye
    ZAFERKEN Avatarı

Son Giriş
    09.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    119
    Verilen Beğeniler
    9

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sosyal medyada gerekli kişilere yazan arkadaş yada bize destek olan kişiler varmı?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12