TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    stormaxi Avatarı

Son Giriş
    05.04-2019
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    bartin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar merhaba.
    Ozel bir sirkette calisiyorum.yineleyen depresif bozukluk hastaligim mevcut.doktorum % 40 engelli raporu alabilecegimi soyledi. Fakat benim bazi korkularim var. Bu rahasizlik bende 10 senedir var. Cesitli zamanlarda ataklari nuksediyor. Bu isyerinde 5 yildir calisiuorum.bu 5 yillik sure icerisinde 1 kez atak yasadim 1.5 ay rapor aldim. Isyerim buyuk kurumsal bir sirket oldugundan bir sikinti olmadi. Benim bir kac sorum olaca sizlere.
    1-suan engelli raporu alirsam, ve isyerim bunu ogrenirse herhangi bir fesih durumunda hastaligin gecmisten oldugunu ogrenip,hakli fesih islemi gerceklestirilip tazminatsiz beni isten cikarabilirmi
    2-engelli raporu alip bir sonraki ekpss sinavina girmek istoyorum. Bu rapor alma ve sinava girme sureci isyerimden gizli gerceklesebilir mi?
    3-raporu alip is yerine bilgi vermem ne kadar dogru olur.
    Simdiden tesekkurler.

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    01:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1.% 40 ve üzeri vergi indirimi için raor al ve erken emekli ol.
    2.aldığın raporu işverenine ver seni engelli kadrosu açığı varsa dahil eder yoksa zaten çalışıyorsun devam edersin.
    3.Hiç bir şekilde çıkaramaz o kadar zaman için de 1.5 ay hastalığın nedeniyle rapor almışsın diye düşünüyorum yinede yasal prosedürlere bakmak lazım.

Üye
    stormaxi Avatarı

Son Giriş
    05.04-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bartin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

adakm cevaplar için tesekkur ederim.
    hastalıgım işe girişten once oldugu için ve işe girişte doldurulan evraklarda bu hastalıgı belırtmedıgım ıcın korkum var.
    baska fikri olan arkadasım var mı?

Üye
    ForeverCeo Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç bi sıkıntı olmaz, hatta engelli çalıştırdığı için işverene faydası bile olur. Bi an önce raporunu almaya bak.

Üye
    stormaxi Avatarı

Son Giriş
    05.04-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bartin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaslar merhaba
    Dun heyete girdim yineleyici depresif bozukluktan %40 rapor aldim. Fakat raporumda calisamayacagi isler bolumunde agir ve tehlikeli islerde calisamaz yazacaklarmis. Mezuniyetimde kimyagerlik . Yarin birgun atamamda kimyager kadrosuna olursa bunda sikinti yasayabilirim.
    Heyetteki calisanlarla konustum . Calisamayacagi islere birsey yazmak zorundayiz dediler.
    Sizce ne yapmaliyim ne tavsiye edersiniz.