TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 30 / 30 İlkİlk ... 202627282930
Toplam 442 mesajın 436-442 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    -Gravity- Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ÖĞRETMEN olupta engel durumundan tayin olan var mı?
    Hatta asıl sorum bu haktan iki kere yararlanan oldu mu?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    Vincent 13 Avatarı

Son Giriş
    19.12-2018
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    0

Hocalarim merhabalar. Ögretmenin yer değişikliği hakkinda bilgi sahibi olan, daha önce yer degişikligi yapan birileri var mi? Danişmak ostediģim bir kaç bir sey var

Üye
    BulutBaydar Avatarı

Gerçek Adı
    Bulut Baydar
    Son Giriş
    02.01-2020
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    13

Ekpss ataması bekliyorum, Meb'e atansam istediğim şehire hemen tayin isteyebilir miyim? Bunun için şart var mı, mesela ikametgahımın olmadığı şehire de atanabilir miyim? 1 yıl çalışmam şart mı yoksa direkt tayin olabilir miyim

Üye
    bilal.tan Avatarı

Son Giriş
    08.01-2019
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

İyi aksamlar herkese
    Benim esim ogretmen olarak gorev yapiyor ve ben demans hastasi anneme baktigim icin memlekete geldim esimde yanima tayin isteyebilirmi ben anneme bakmakla yukumlu oldugum icin tayin yapmak istiyoruz ocakta.birde sartlari nelerdir?
    Konu bilal.tan tarafından değiştirilmiştir (25.12-2018 Saat 18:29 ). Gerekçe: Eksik yazi

Üye
    hazansairi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2020
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

"Engellilik Durumuna Bağlı Yer Değişikliği

Ek Madde 3 -İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir. Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkanları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz. (Danıştay Onaltıncı Dairesinin 2/7/2015 tarihli ve Esas No: 2015/10808 sayılı Kararı ile bu maddede yer alan "bir defadan fazla" ibaresinin yürürlüğü durdurulmuştur. Buna göre dava sonuçlanıncaya kadar "bir defadan fazla" ibaresi yok hükmündedir ve uygulanmayacaktır)"
    Yönetmelik bu olmakla birlikte, kurumlar yönetmelikte geçen "kurumların kadro imkanları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır" ibaresine binaen bu talepleri reddedebiliyorlar. Bu ret kararlarına karşı İdari Yargıya gitmek mümkünse de, mahkeme süreçlerinin uzun sürme ihtimali nedeniyle engelli çalışana bu yönetmelikle verilen hakkın alınması ya zorlaşmış ya da önemini yitirmiş oluyor...

Bu yönetmeliğe binaen sorunsuz tayini çıkan birileri varsa da ben bilmiyorum...

Üye
    bilal.tan Avatarı

Son Giriş
    08.01-2019
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

@hazansairi
    yani anlamadim benim annem
    esimin kayinvalidesi bu durumda tayin hakki olmazmi ben
    Bakmakla yukumluyum raporumuz var zaten sikinti onun kayinvalidesi bu sikinti olurmu?bu arada bn ozel sektorde calısıuordum annem hastalanınca bırakmak zorunda kaldım su an calısmıyorum snneme bakıyorum

Üye
    MUSTAFA844 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şimdi arkadaşlar aynı kanun işçi içinde çıktı ve c.baskani onayladı diye yazılar internette dolaşıyor yani engelli memura tanınan hak işçiye de tanınmış oluyor.. ama bu haktan pekde faydalanan yok sanırım illaki engellinin önüne engel çıkartıyorlar ben MEB e ise başladım şube müdürlüğü. İle görüşmede bu hak tan yararlanıp ailemin yanına nakil istiyorum dediğimde işkur üzerinden alınan işçilerin 5 yıl nakil hakkı olmadığından dolayı red talebi veririz diye söylendi şimdi c.baskanligi kanunu çıkarmis resmi gazete yayınlanmış sen işkur yada MEB kim oluyorsun da kanun üzerinde kanun koyup red verebilirsiniz .. başına gelen nakil olan yada olamayan varsa yardımcı olsun iyi günler

Sayfa 30 / 30 İlkİlk ... 202627282930